Puurkaevude valik.

Siidiuss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 09 Jaan 2014, 22:10

Puurkaevude valik.

Lugemata postitus Postitas Siidiuss »

Tere

On olemas salvkaev mis suveti kipub kuivale jääma ja suur rake keset hoovi ka ei meeldi eriti. Lahendus on rajada puurkaev mis ei jätaks hätta ka põuasel suvel.

Mul on teile sõbrad selline küsimus. Mille järgi valida kaevu. Kas tegija, hinna järgi või hoopis kaevu järgi? Mille põhjal tegite valiku teie?

Korralikke tegijaid tundub Eestis piisavalt olema. Hind ei ole ka väga määrav. Aga mille järgi siis valida? Endal tekkis veel küsimus, et palju tehakse raudmantliga ja palju plastmantliga. Ja kumba võiks eelistada. Hinna poolest tundub plastmantliga soodsam olema ja see ei roosteta ka. Plastmantel tundub õrnem olema. Aga mis temaga seal maa sees ikka juhtuda saaks?

Kuulaks hea meelega teie valikuid ja soovitusi. Miks eelistada üht või teist varianti.

Tänan.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Puurkaevude valik.

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Tere. See kaevu rajamine omaette toiming. Kui ametliku st passiga kaev. Siis seda eelneb ehitusloa või kirjaliku nõusoleku taotlemine kohalikult omavalitsuselt. Räägi puurijatega nad oskavad enamusjuhtudel su kaevu puudutavatele teh. küsimustele vastata. Ja teevad ka vajaliku projektimajanduse korda. Noh valikul võid muidugi vaadata ka seda, et ei peaks riigi teisest otsast kohale kihutama. See kogu masinvärgi vedamine paras töö. Aga see ka niikui kokkuleppe küsimus. Mulle tegid Puurtööde Oü kutid projektid, veeproovid jne. Śuht asjalik suhtumine ja nende töömõte, et teevad kaevu, mitte augu maasse mulle meeldis. Tulemus perfekto. Nendel selline hea väiksema auto peal masin ka. Noh kergemini liigutatav. Eeldab muidugi et kohale normaalne ligipääs. Neil ka selline lintidel kulgev aparaat olemas, millega siis juba pääseb keerulisematesse kohtadesse. Muidugi pead kohe arvestama et võid kas rauase ja või lubjase vee otsa sattuda. Noh neid asju saab soovi korral korrigeerida muidugi.
Siidiuss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 09 Jaan 2014, 22:10

Re: Puurkaevude valik.

Lugemata postitus Postitas Siidiuss »

Kõik tuleb ikka ametlik ja vallast on asukoha kooskõlastus olemas. Eks neid paberi liigutamisi tuleb jah üksjagu. omaniku, puurija, valla ja keskkonnaameti vahel. Aga mis parata. Järgmisena tuleb projekteerida. Tegelikult vist jah materjalide valiku peaks otsustama ikkagi projekteerija. Aga ilmselt siia kesk-eestisse sobivad mõlemad variandid sest hinnapakkumisi olen saanud mõlema variandi peale. ja kaeve on siin kandis nii metall kui plasttoruga. Igaljuhul keeruline on valida. Plastik võib kergelt deformeeruda. Samas see oht vist olematu sest tsementeeritakse sama sügavalt kui toru. Metall jälle roostetab mingil määrab, sõltub ka vee omadustest jne. Siin kandis võib olla vesi keskmisest karedam ja rauda norm võib ka üle olla. Sul pimeroolis on metalltoruga kaev? ca 5 mm seinapaksusega? Olen kuulnud, et metalltorusid pannakse sellistele väiksematele kaevudele üldjuhul 4 -5 mm seinapaksusega ja plasti 5 mm seinaga.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Puurkaevude valik.

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Mul tegi selle paberimajanduse ja projekteerimise korda kaevupuurija. Jäi üle aint valda need valmis paberid viia ja sellega seepool asjast lõppes. Valisin jah klasskalise metalltoru, 140mm läbimõõt, seinapaksus vist 5mm jah. Ega see osa torust, mis vee all ei roosteta. Neil torud töödeldud toiduõliga, nii et ega nad kohe ka roostetama ei hakka. Ei usu et sellel plasttorul ka mingeid anomaaliaid esineb. Mina sain küll puurijate käest head nõu ja soovitus igas asjas. Ja kes siis nendest kaevudest veel paremini peaks teadma, kui mitte nemad. No vähemalt minul puurinud mehed küll suurte kogemustega ja kindla käega. Ommikul mingi pool kümme tulid ja kolme aeg panid juba masinad kokku. Järgmine päev tegid veel kontrollpumpamise ja võtsid veeproovid ja :hello: Kui vaja panevad ka pumba kaevu ja teevad kõik muugi vajaliku.
Siidiuss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 09 Jaan 2014, 22:10

Re: Puurkaevude valik.

Lugemata postitus Postitas Siidiuss »

Enamus pabereid teevad jah puurijad ise korda. Plaanin võtta 5 mm seinapaksusega plasttoruga kaevu. Ei oska esialgu midagi arvata eriti. Natuke kõhedust tekitab küll kuidas see toru seal paarikümmne meetri sügavusel vastu peab. Ei oska arvata mis rõhud ja surved seal all võivad olla ja tekkida. Aga rõhud vist külgedele eriti ei ole. Pigem on ülevalt alla. Ju nad siis vastu peavad. Ega muidu neid keegi ei paigaldaks.
Vasta