Salvkaevu süvendamine

jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Tere,
Mul on harilik salvkaev ca 4 raket, neist kolm ja pool maas, seega kaevu sügavus on ~2,5 meetrit.
Rakked on vanad, tsemendist 80cm sügavad ja sisemine diameeter peaks olema 80cm.

Kaevust olen omale vee tuppa toonud.
Tänase seisuga on kaevu põhjas liiga vähe vett. viimase rakke põhjas ca ~30 cm. Vald rajab hetkel piirkonda vee- ja kanalisatsioonitrassi. See peaks tööle saama järgmine aasta samal ajal.
Trassi kraavid on ca 2m sügavad ja pärast seda kui maja tagant läbi kaevati on kaevus veetase olematu. PS: Süüdi ei ole keegi aga see on teine teema.

Seega olen lõhkise küna ees, kas rajada uus kaev või on soodsam olemasolevat sügavamaks kaevata?
Asun tallinnast ~15 KM lääne pool.

Kes ja millise raha eest oleks nõus seda tegema?
Võin teha kaevust pilte kui vaja asja täpsustada.
külaline 1
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

Kui teed uut kaevu, siis pea meeles, et kaevul kaks olulist asja:

1.Tootlikus
2.Maht

Hind on nagu leival poes, erinev. Kaevuhind kõigub samuti, kuid tasuta vaevalt et saad. Kui otsid kõige odavamad varjanti, siis kõige odavam on ise teha.
:hello:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kas soodsam ei ole vallaga liituda?
vanaema on sul veteran...
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Soodsam on muidugi liituda ja kindel soov ka seda teha. Aga trass valmib ja saab tööle alles järgmine aasta samal ajal.
Seni vaja ka kuidagi elada. Ise tegemisega on see, et hea meelega teeks aga leian, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde.

paar pilti: Kuskohast on mõõdetud rakked, mida müüakse?
http://ubuntuone.com/00EPyLwOGdmul058y39TfX
http://ubuntuone.com/2Uf9fQBylOigw6yRb0Hbe7

Hetkel paistab olevat ca pool raket vett juba.
Tarmo. H
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Tarmo. H »

Tere.

Kui räägime süvendamisest, siis 30 eurot/ tund.
Kui räägime kaevu puhastamisest, siis 250 eurot kaev.
Kui räägime uuest kaevust, siis 260 eurot/jm.

Need hinnad on momendil. Kindlasti leiad kaevumehi kes teevad odavamalt, kuid kindlasti on ka kallimaid tegijaid. Näpuga ei näita ja nimesid ei ütle.

Lugupidamisega,

Tarmo
+372 56 796 176
külaline 1
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

No kaevu puhastamise hind on küll antud kaevu puhul kallis. Kui sügavust üle seitsme meetri siis oleks see hind OK. Tavalised pumbad ei löö lihtsalt vett välja ja ei hoiia kaevu kuivana, et sees asjatada ja siis on vaja veidi paremaid ning kallimaid töövahendeid. Aga noh, see hind rohkem kokuleppe küsimus.
:hello:
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Ehk keegi teeb konkreetse pakkumise rake+töö selle rakke kaevu panemise eest. Ma arvan, et oleks mõistlik ca 1.5m süvendada.
Vajalikud rakked pakkuja poolt(hind, mõõdud) + töö rakke kohta. Tunnitöö on tore küll aga mul pole aimugi kui kaua selline töö aega võtab, samas eelarve on paraku piiratud ja tunnihinna eest ahhetajaid liiga palju nähtud.
Konkreetne töö, konkreetne pakkumine. Kui summad on mõistlikud, siis lepime kokku ja teeme ära.
Tarmo. H
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Tarmo. H »

Tere.

Toetudes oma kogemustele, siis seda kaevu on võimalik edasi teha ainult tunni hindega või siis uue kaevu hindega.
Kui Teie mõtlete süvendada kaevu nii, et panete sisse väiksemad rakked ja kaevumees läheb nendega edasi, siis on selle tõenäosus nulli lähedane.Teie ei saa seda kaevu süvendada betoonrõngastega. Pildilt selgub, et rakke sisemõõt on 77-77,5cm. Väiksem betoonrakke mis minul kasutada on välismõõduga 78cm ja sisemõõt 62cm. Sisselaskmiseks peaks ka olema tühja ruumi kuskil paar cm. Lisaks eelnevalt tuleb lahti kaevata veetoru mis läheb kaevu. Vastaval juhul pole võimalik rakkeid sisse lasta. Teoreetiliselt oleks võimalik kasutada õhukese seinaga plasttoru, kuid ma ei näe selle mõtekust. Vesi pääseks kaevu ainult plasti alt või ülevalt. Kolleegidelt olen kuulnud, et aukude sissepuurimisel on nullitud kogu töö. Endal kogemus puudub. Olen plasti kasutanud siis kui kaev on läinud „pooleks“.
Teie tahate konkreetset hinda 1,5 m süvendamise puhul. Paraku on meil pinnas vägagi erinev ja Teil pole tehtud geoloogilisi uuringuid ja ükski kaevu mees ei tea täpselt mis teda ees ootab. Ma võin oletada, et tegemis on savise pinnasega. Kui ongi tegemist saviga, siis savi võib vägagi erinev olla. Mõni savi on hullem kui vesiliiv. Samuti olen kogenud savi kus piigiga saime kätte rusikasuurusi tükke ja päevas lasime rakked sügavamale 15-20 cm.

Teie mõõduga rakkeid minu teada ei toodeta aga 80cm sisemõõduga rakkeid on võimalik peale sobitada. Olen paigaldanud. Paraku on Teie kaevu olemasolevad rakked ajaga paika istunud ja need ei hakka liikuma. Sellise sügavusega kaevu puhul, nagu Teil on, on mõtekas rõngad väljastpoolt lahti kaevata ja kui raha eriti vähe on siis olemasolevate rõngastega edasi minna. Seda juhul kui pinnas lubab. Samas olegem ausad, tegemist kaevumehele sisuliselt uue kaevu kaevamisega. Seda pinnast tuleb ühe meetri süvendamise puhul rohkem välja visata, kui täiesti uue kaevu kaevamise puhul.

Nüüd olete dilemma ees. Kas ikka mässata olemasoleva kaevuga või nõudega vedada vett seni kui saate trassi vee.

Järsku mõni kolleeg parandab mind või teeb konkreetsema ettepaneku. Minule oleks see teretulnud info.

Tarmo.H
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Tere Tarmo,

Jutt on õige. Kuna ma millegi mõistlikuni ei ole jõudnud siis võtsin töö ise ette. Tellisin sobivad rakked: KRF-7-6 http://taglas.com/
Pinnaseks on üsna liiv siiamaani. Võtan kogu seda kaevu jama kui üht põnevat väljakutset.
Igatahes, kaevasin seest sügavamaks ja kuna viimane rõngas ei vajunud, siis ümbert lahti. Natuke loksutamist ja allapoole see läks.
Väljaspoolt lahti kaevates avastan, et eelviimane rake on otsa saanud. http://ubuntuone.com/7XIzRhSb9iRSTYKGxCPJgd
Nagu pildilt näha on kõik need lohukesed rakkes kohad, mis on suhteliselt ilma betoonita. nende kohtade pealt võib rahulikult peoga liiva eemaldada.
Pärast ca 18x15cm augu avastamist rakke seinast ei ole julgenud rohkem kaevu eriti ronida.
Paraku on neid kohti rohkem.

Nüüd küsimus. Kas seda on võimalik kiirkivisuva seguga parandada v peaks ühe rakke veel hankima ja selle kuidagi välja vahetama?
(ma vist tegelt tean vastust). Eks tuleb käepärastest vahenditest kraana ehitada ja kaks pealmist ikkagi välja tõsta, ülejäänud rakked vahele ja peaks töötama küll.

Igatahes, Tõeline töö võit! :banghead:
Tarmo. H
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Tarmo. H »

Tere.

Nagu ma näen, siis koleegid eriti sõna võtma ei kipu ja meil on välja kujunenud dialoog.

Te olete teinud suure töö ära. Daglasega suheldes jääb enamasti alati kehv tunne. Neil nüüd juba pikemat aega töökoda lennuvälja lähedal. Ise olen loobunud neilt raketee ostmisest. Aga see rohkem minu asi.

Kui Te töökojas rõngaid üksteise peale ei lasknud tõsta, siis paigaldades ei maksa üllatuda vahede pärast. Võtke relakas ja tehke ise ära. Suhtlemisega vihastate ainult ennast.

Edasist nõu ei raatsi Teile anda. Küllap olete piisavalt taibu ja võtate õiged otsused vastu, või õpetavad koleegid , mida edasi teha.

Tarmo :hello:
Puidumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 24 Apr 2012, 21:06

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Puidumees »

Tere. Siin pidevalt juttu kaevude süvendamisest. Aga minu küsimus selline ,et kui Teil kaev 2,5 m sügav (tähendab veesoon selle sügavusel) ja nüüd kaevate sügavamaks ja lasete rõngad alla poole, siis kuidas vesi kaevu saab või kaevate uue veesooneni.Betoon rõngad ju vett läbi ei lase.Endal kaevu sügavus 1,8m ja olen rahul. Kaevu panin uued rõngad ja puhastasin lihtlalt ära.
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Kõigepealt suur tänu hr Tarmole, eriti mulle meeldis see kompliment, ammu pole keegi nii hästi ütelnud. Tundsin, end terve nädala kohe hästi.
Puidumees, vesi on kaevus olemas kyll. ca 30cm sain süvendada ja üle poole viimasest rakkest on vett täis saanud vahepael.

Probleem on aga rakete välja tõstmisega, et katkine välja vahetada. Kuskohast võiks saada kolmnurga? >500kg tali on olemas aga kolmnurgaga olen hädas. kas sellist asja on võimalik rentida kuskilt? 100x100 prusse pole sugugi lihtne mõistlikuks kolmnurgaks kokku siduda. PS: jalgade vahe peaks olema ca 3m kuna kaevu ümbert on lahti kaevatud.

Cramo kahjuks ei rendi midagi sellist?

hetkel plaan tõsta kolm raket välja, ühe rakke jagu süvendada ja neli raket tagasi tõsta. Kogu protsess võiks ideaalis võtta ühe päeva aga kolmanurga leiutamisega olen hädas. Häbi lugu.
Külaline
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul tõsteti sellise kolmnurgaga rake paika. Ristlõikeks võta igaksjuhuks 50x200mm. Pikkus vastavalt vajadusele.
http://postimg.org/image/guzc25un3/ - altpoolt siis vineerist jalad+seib+kantpeaga kruvid
http://postimg.org/image/4e7sit5yr/ - ülevalt keermelatt+nelinurk seib+mutter+tross
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Tõsi ta on, ei olnud seal keerulist midagi, natuke loogikat ja valmis.
http://ubuntuone.com/00Az7KIZziZd8w7xPKIf7v transportimiseks sidusin jalad alt ka kinni, et saaks õige koha peale paika kantida.

Igatahes sain oma katkise rakke kätte ja mul hea meel, et otsustasn kaevu seest süvendamise järele jätta.
http://ubuntuone.com/6exyS30sq3pJ63eOoHHzC5 kahes tükis aga kätte sain. 3. tükk jäi pihku kui raket servale püüdsin tõsta :)

Kui rakked väljas oli oluliselt lihtsam kaevata. http://ubuntuone.com/1XiztmZNVbLLBoapBoIz8C
Õhtuks sai ikka jõud otsa ja pump läks katki, ilmselt jooksis liialt liiva täis vms.
Igatahes, väiksemale veesoonele sain pihta, ca 7 minutiga jookseb pool 1/3 raket täis. Hirmus, et pinnas ümberringi laguneb, lasin ühe rakke ööseks kaevu tagasi. Kui variseb seal siis ei jookse mu ainuke rake liiva täis.
http://ubuntuone.com/1SFJ91DhtPfmNLg1Bqvfbt
Lähen nüüd tõstan selle rakke jälle eest ära ja kaevan edasi kuni soovitud tulemuseni.

Päris põnev töö, ainult üksi tehes kole aeganõudev.
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Hmm, tänane ei olnud nii produktiivne kui lootsin. Vesi liigub ja toob pinnase endaga kaasa. Seda kaevan siis läbi rakke välja. Jõudsin lõpuks ka savini, see oli küll pehme ja ilusti kaevatav aga kokku sain vb 10cm sügavamaks. Tuleb tõdededa, et tänane ilm ka ei soosinud.
kas keegi tahab targutada, et mida selle asjaga peale hakata v ma lähen löön sinna mingid lauad maasse ja toestan selle vajuva liiva ära?

Positivne on, et uued rakked istuvad ilusti täpselt peale. Nädalavahetuseni jääb töö seisma.
http://ubuntuone.com/2oZtyv0gxfWVZddY4mU3lD
Mõtted kuidas edasi süvendana on teretulnud.
Külaline
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei saa küll täpselt aru kui sügavale sa juba jõudnud oled aga toestus tuleks ehk teha kui oht varisemisele suureks kisub. See, et vesi pinnast kaasa haarab on paratamatu. Jama on siis kui peaks tekkima ebavesiliiv. Ehk olukord, kus veesurve tagajärjel muutub kaeviku põhi voolavaks massiks. Tundub, et rakke sisemuses on sul juba selline olukord tekkinud. Põhimõtteliselt oleks variant süvendada mingi sulundsein, mida pinnasevesi ei läbiks (ehk vesi peaks kõigepealt sulundseina alt läbi minema enne kui rakke põhja jõuaks). Teine variant on kasutada pumpa, mis koos veega ka pinnast välja viiks. Lisaks jääb alati võimalus ka üha kiiremini labidaga tuld anda. Rasketehnika kasutamine ?
Kuna ma pole kunagi ise kaevu rajanud, siis ei oska muud nõu anda.

Jõudu tööle!
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas kalju k »

Eesti mehel jonni jagub! Meid on vähe, katsu ellujääda. Kuna pildid karjuvad appi siis tuleb enda laiskus murda ja kribada mõni rida.
Esimene töö on sõelutud kruusa tellimine(2-6mm). Järgneb kaasvõitleja valimine ja moosimine(üksi ei, ei, ei...eluohtlik). Kaks turvaämbrit(terastross on aetud läbi ämbri külgede ja põimitud ümber sanga kinnitatud trossilukuga). Kaks seepärast, et alumisel
külm ei poeks kontidesse alla liigub tühi pang ja üles täispang alumine vend vahetab karabiniga täis tühja vastu. Kiiver on peas!
Rakked on pandud kaevu tagurpidi(pinnaveel on kergem pääseda kaevu). Aseta rakked torni kuni maapinnani, täida rakete tagune kruusaga kuni ülemise rakke alumise servani Fikseeri koormarihmadega rakketorn ja mars tööle! Kalju.
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Mis saab kui sama pinna sinna tagasi täidan lihtsalt? Saan aru, et kruus oleks vajalik kui sooviks edasi süvendada?
Üldiselt ma arvan, et sain asjaga ühelepooole. mõistlik oleks ilmselt ca pool raket veel süvendada aga seekord jääb ära. Kui labidas ka pooleks murdus otsustasin, et peab aitama sellest jamast ja puurisin uuesti toru läbi seina.
Seega enam ei süvenda. Turvalisuse mõttes olen püüdnud jääda ikka mõistuse piiridesse. Annan omale aru, et mul on kaks last ja eluasemelaen.

Lõppeks ma loodan, et kogu sellest asjast on ka kasu olnud ja paari päeva pärast saab kraanist vett lasta.
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas kalju k »

Kruusal on üks paganasuur eelis väljakaevatud pinnase ees. Kruus nimelt ei sisene kaevu raketevahelt ja toimib samas filtrina. Ja ülemine meeter täida tihke saviga(kaevukork). Aga mõistuse piiri on mõistlik aegajalt korrigeerida. Mina nägin reaalset ohtu pildil ning samuti ilma paarimeheta kaevamisel. Igatahes müts maha pealehakkamise eest! Kui leiad minu tel. numbri foorumist võid helistada selgitan pikemalt mis on millejaoks vajalik toiming kaevukaevamisel. Kalju.
Tarmo. H
külaline

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas Tarmo. H »

Tere.

Nüüd, kus on tõenäoliselt kaev valmis, saate avaldada ajakulu oma kaevu tegemisel. Samuti kulutusi materjaalile (rakked, transport, puitmaterjal, katki läinud töövahendid). Seda on huvitav teada, et võrrelda võitu mis Te saite ise tehes võrreldes teenuse tellimisele. Ma saan aru, et kõike ei saa ümber arvestada rahasse, kuid ikkagi.
Muideks, vastamine pole kohustuslik.

Tarmo
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Ma kindlasti teen arvutused aga natuke hiljem. Otsustasin kaks raket ringi tõsta omavahel (toru augu kõrgemale) ja ca 40-50cm veel süvendada.
Kruusaga läks hästi, tellisin ära ja toodi kohale, ca kell 20 minutit enne viit avastasin, et tellisin valesti. 32-64mm vms. nohh.. sellised rusikasuurused kivid. Õnneks avastasin vea ja võtsin kohalike trassitegijatega ühendust. Kopajuht oli küll koju läind aga sain objekti juhiga kokkuleppele ja mingi auto, millel veel koorem peal oli, tuli valas selle mulle aia taha maha. Kell viis oli asi korras. Kruus on küll 4-16mm aga pole hullu. tuleb tasahaaval täita ja saab asja! Homme on sõbrad ka abis! ja loodan töö valmis saada!
http://ubuntuone.com/6opsFcYuxCHM5883O3F3u5
Suurimad tänud hr.Kaljule. Meeldiv oli vestelda ja loodan, et meie teed veel ristuvad! Selliste meestega on lausa lust asju ajada!
Igatahes. Kuradi reeded!
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Ühe kaevu saaga!

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Laupäeval sai kaev valmis.

Viskasime ümberringi varisend pinnase välja uuesti kuni viimase rakkeni, siis kruusa ämbrid alla, auk rakke kõrvale ja kiirelt kruusa täis. Nii kuni ring peale sai.
Seejärel hakkasime süvendama, kaevasin kuni kõva savini. Edasi ei olnud enam väga mõistlik kaevata ja kangiga lõhkuma hakata.
Ladusime kaevu kokku ja täitsime ilusti järjest kruusaga, kuni üles välja jõudsime: http://ubuntuone.com/0dtBmNhEV3gMLWu35lfqLI
Igatahes, viimasesse lõppu vaja kork teha ja siis on ok, see on ca 1,5h labidaga tööd. http://ubuntuone.com/7NHmPb3v8Ej2N2oLMHwCuL

Kalkulatsioon:
http://ubuntuone.com/5DkbETBHQkVuXoJ5YrqW5D
Murdunud labidat ei arvedastanud siia kuludesse, kuna selle saab keevitada aitähhi eest :)

Siinkohal suured tänud kõigile, kes sõna on võtnud. :hello:
Need kes plaanivad ise selle töö ette võtta siis kindlasti tasub ära! Üksi ei maksa seda tööd teha kuna jääb lihtsalt ajahätta. Kiirus loeb selle töö puhul!
Aegluse tõttu hakkas pinnas varisema jne. Oleks järjest ja kiirelt teinud koos sõbraga siis oleks kahe päavaga valmis olnud.
1.p ümbert lahti katkine rake vahetada. 2.p süvendada ja kokku tagasi panna.
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas pold »

Aitäh ilusa kokkuvõtva tabeli eest. Kordaks siin uuesti üle, et üksi ei tohiks seda eelkõige ohtlikkuse pärast teha, nagu Kalju ülal ütles. Kui kedagi sõpra appi pole võtta, siis tuleks kasvõi last instrueerida, kes ülal samal ajal aeg-ajalt hõikaks ja teaks kuhu helistada, kui vastust ei tule.

Teistel ei pruugi töö nii edukalt minna, see oleneb väga pinnasest, mõnest juhuslikust suurest kivist, mis võib põhjas vastu tulla ja muudest ootamatustest. Miks hinnapakkumistega ettevaatlik ollakse on just nimelt asjad, mida ette ei näe ja polegi võimalik näha.
jkpg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 13 Nov 2013, 17:03
On tänanud: 2 korda

Re: Salvkaevu süvendamine

Lugemata postitus Postitas jkpg »

Ma olen 100% nõus, et üksi ei tohiks olla, mina ei olnud ka üksi, tööd tegin üksi. Naine hoidis ikka silma peal ja jälgis asja. Üksinda kodus olles, ei roninud kordagi kaevu ega selle lähedusse!
Vasta