Kaev jääb iga suvi kuivaks,

olll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Okt 2013, 18:21

Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas olll »

Tere ,
Sooviks abi
mul maakohas jääb iga suvi kaev kuivaks , ja vett pole, tavaliselt on vesi praeguseks ajaks juba tagasi aga see aasta mitte
ilmselget koht vale või liiga madal kaev.
Aga põhilugu on selles et seal maakohas elab aasta ringi 75a pensionär, ja uue kaevu kaevamine on kallis.
Ja küsimus ongi selles et kas omavalitsed on kohustatud toetama uue kaevu rajamist või mitte?
peeter 1
külaline

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas peeter 1 »

Minuteada mitte. Siin määrav omavalitsuse suhtumne ja ka võimalused. Korja vihmavett või võta kraavist. Kui ära keedad sis pakterid surnud.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Omavalitsus oleks toetanud, aga hetkel on programm suletud juba. Võimalik, et uuel aastal avatakse jälle.
http://www.eas.ee/et/avalikule-ja-mitte ... amm/uldist
Kas kaevu sügavamaks ptest sissole võimalik kaevata - kitsam rake olemasolevatest raketest sisse lasta.
Oma ala meister..
umpsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 12 Jaan 2010, 21:11

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas umpsik »

Kaevu süvendamiseks on erinevaid võimalusi aga vaevalt,et vanad rakked edasi liiguvad. Siis jääb vaid võimalus kas väiksemate raketega või plastiktoruga edasi kaevata. Oleme abiks Tel: 55904802
olll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Okt 2013, 18:21

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas olll »

aitäh teile. ma kardan et süvendamisest ei ole abi sest tundub et kaev on totaalselt vales kohas ja sinna jookseb vaid pinna vesi.
olll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Okt 2013, 18:21

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas olll »

umpsik kirjutas:Kaevu süvendamiseks on erinevaid võimalusi aga vaevalt,et vanad rakked edasi liiguvad. Siis jääb vaid võimalus kas väiksemate raketega või plastiktoruga edasi kaevata. Oleme abiks Tel: 55904802

Palju te muidu uue kaevu kaevamise eest hinda küsiksite, sooviks umbes 10 meetrit sügavat, sest hiljem oleks ka plaanis vannituba ja wc valmis ehitada
peeter 1
külaline

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas peeter 1 »

Sahtkaev kasutapki pinnase vett. Mõni ütleb, et ülemist vee horisonti, kuid ka see on ju pinnase vesi. Olen kuulnud ka ,et ülemist vee peegelpinda. Heal lapsel mitu nime, kuid tegemist ju sisuliselt pinnase veega. Kas keegi vaidleb vastu?

Kui kaev on maapinal valesti tehtud ja sademevesi jookseb koos solgiga kaevu, siis on tegemist omaniku laiskusega, teadmatusega mida teha , on koi või lihtsalt ullike.
olll
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Okt 2013, 18:21

Re: Kaev jääb iga suvi kuivaks,

Lugemata postitus Postitas olll »

peeter 1 kirjutas:Sahtkaev kasutapki pinnase vett. Mõni ütleb, et ülemist vee horisonti, kuid ka see on ju pinnase vesi. Olen kuulnud ka ,et ülemist vee peegelpinda. Heal lapsel mitu nime, kuid tegemist ju sisuliselt pinnase veega. Kas keegi vaidleb vastu?

Kui kaev on maapinal valesti tehtud ja sademevesi jookseb koos solgiga kaevu, siis on tegemist omaniku laiskusega, teadmatusega mida teha , on koi või lihtsalt ullike.
mul ei jookse sademevesi kaevu
ju sul on vist õigus
kaevudest ei tea ma tglt midagi
Vasta