Milline tihend kaevurõngaste vahele?

paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Milline tihendimaterjal oleks kõige õigem lasta paigaldada uue kaevu kaevamisel kaevurõngaste vahele, erinevatelt meistritelt uurides kasutatakse seal materjale seinast seina :shock:
-makroflex
-kiirkivistuv betoon
-plaadisegu
-erinevad kautšuki baasil tihendid
-vanasti olla kasetohtu pandud
-väljast saviga tihendamine


Elastne kummitihend tunduks nagu kõige pikaealisem, kannataks ära ka rõngaste liikumise, kasetoht mädaneb ära, erinevad betoonisegud ilmselt murenevad ka ära pikapeale, makroflex ... :wave: Kuna kaevu hinnad hakkavad 1500 eurost, siis ei tahaks et mingit sitta kokku keeratakse
Kõik jutud noh..
Külaline
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõni aasta tagasi leidsin spets toote, mingi mastiks. No ei leia praegu märkmeid, igatahes kanalisatsiooni ja puhta vee tooted olid erinevad..
Sinisavist koonus kupliga ümber kaevu kah, jah.
külaline 1
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

Telli spetsalist. Kui raha pole ja üritad ise teha, siis tee nii, et tihend täidaks oma ülesannet. Kasuta oma natukest talupojamõistust. :hello:
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Teate siis ehk mõnda spetsialisti soovitada kes ei taha makro või plaadiseguga mulle mingit jama kokku keerata?
Kõik jutud noh..
külaline 1
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

No võta netist kaevumeistrite nimekiri ette ja tee hinnaküsitlus. Meestel töövõtted erinevad ja ka hinnad erinevad suuresti. Minu arvates on arusaadavatel põhjustel mehed raha peal väljas, kuid raha pole ju kellelgi palju. Ei maksa valida meest, kellest pole midagi teada ja ka meest, kelle kohta leiad palju kriitikat. Eks apsakaid juhtub kõigiga ja see, mis on juba netti jõudnud, seda olematuks teha suht võimatu. Teisest küljest aga võid olla kindel, et keda on kõvasti materdatud, sellel mehel on teadmised ja ka kindlasti mingi kogemuste pagas. Ainult et suhtumise küsimus klienti ja oma töösse on paigast ära.

Ise ma pooldasin mastiksit, mida kasutatakse betooni tihendamisel ehitusel ja mida kasutavad väidetavalt ka santehnikud. See ei idane ega ka mädane. Endal lasin kaevu tehes tihendada ainult maapinnast allapoole kaks vahet. Tihendi ristlõige oli kuskil 1cmx2,5cm ja rullis kuskil 2m. Täpseid mõõte ei tea, sest et ei mõõtnud. Värvus oli hallikas. Pandud sai sellepärast, et lasin töömehel end ära moosida. Maakividest salvkaevul pole ju kivide vahel midagi ja ometi kaev toimib. Tagantjärgi on ainult kulutatud rahast kahju. Netist on võimalik leida kaevu iluümbriseid ja vot siin on peavalu. Mis meeldis ja mis ka minu arvates kestab ning pole mingi butafooria, on ülemõistuse kallis. Põhjendadakse ajakuluga ja et käsitöö on ainulaadne. Samas pole endal aega mässata. Kaev on olemas ja vesi juba jupp aega toas aga õues on betoontoru, millel plekist koonus peal. Naine lubas kärbseseeneks värvida. Eks ta üks õuekujundus element ole. Siiani on olnud, ju kestab veel. Küll aeg asja paika loksutab. :hello:
Külaline
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ei tea, mis on non-shrink cement, aga kusagil kasutatakse..
Kollaste hulpivate makrojunnidega kaevu olen ära näinud, üllatusküsimisel lohutuseks tegijate kommentaar, et pole hullu, ainult alguses on hangumiseni mürgine..
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas kalju k »

Kui ostad korralikult valmistatud rakked ja kaevukaevajal "õnnestub" rakked asetada korrektselt üksteise peale nõnda, et nuga rakete vahele ei mahu ning kaevukork isoleerib pinnasevee sattumise kaevu pole tihendil üldjuhul mõtet. Erand tuleb mängu leeteliivaga aga seal kasutas vana kaevumeister takku.
Kalju
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Kas Rõuge või Külitse rõngad kvalifitseeruvad?
Kõik jutud noh..
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas kalju k »

paneelikas kirjutas:Kas Rõuge või Külitse rõngad kvalifitseeruvad?
Mine viska võrdluseks pilk Ikodori raketele. Võrumaal on tõenäoliselt Rõuge rakked endiselt parimad.
Ikodori kasuks räägib asjaolu, et nendel valmistab rakke masin kus tehnoloogia ei võimalda toota lopergust ja erineva seinapaksusega toodet.
Kalju.
tann_trt
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas tann_trt »

kalju k kirjutas:
paneelikas kirjutas:Kas Rõuge või Külitse rõngad kvalifitseeruvad?
Mine viska võrdluseks pilk Ikodori raketele. Võrumaal on tõenäoliselt Rõuge rakked endiselt parimad.
Ikodori kasuks räägib asjaolu, et nendel valmistab rakke masin kus tehnoloogia ei võimalda toota lopergust ja erineva seinapaksusega toodet.
Kalju.
ikodori rakked on kallid ja neid läheb ühe kaevu kohta peaaegu topelt kuna nad on kitsad!! Rõuge rakked on head, Külitse rakked on halvad rohkem vaeva kui asi väärt, äkki oleneb partiist .......ei tea aga kokku eriti ei sobi.
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas kalju k »

Tann tõlgi palun mis tähendab kitsad? Vahest pidasid silmas kõrgust? Peaaegu topelt tuleb tõlkida 1,5 kordseks!
Kalju.
külaline 1
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

Ikodor ei suuda valmistada 50cm kõrgusi rakkeid. Ma mõtlen meetrise sisemõõduga rakkeid. Reklaamib kõrguseks 48cm, kuid platsil on enamus 47cm ja mõned alla sellle. Standard pidavat lubama pluss/miinus üks cm, kuid neil kehtib miinus üks või siis rohkem kui miinus üks cm. Lisaks sellele olen märgand, et kasutuses olevatel raketel tekkivad kaevus sissepoole imelikud valged laigud. Teiste toodete puhul pole märganut. :hello:
kaevu jürka
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas kaevu jürka »

Mis sa arvad, kuidas su esivanemad kaevu ehitasid? Kas siis oli iga nurga peal firmasid võtta nende uhkete nimetustega toodetega, ei olnud! Vot nii!

Aga millest nad siis kaevurakked ehitasid?

Nüüd ei tea, suu on e...i täis?

Loomulikult lehmasõnnikust, rääsunud heinapepredet ja lubjast. Vaja oli vaid teada täpset vahekorda, mis leiti aastasadade jooksul.

Minu vanaisa ehitas kaevud nii: (ps. on 300 aastat vastu pidanud ja kõrgete mineraalide sisaldusega gaseeritud vett andnud, ei jõua vaid välja vinnata)

- Värske lehmasõnnik 10 untsi
- Heinapepreseid 5 sülemit
- Kustutamata lupja 1 penikoorem

Tervitades Jüri
Peningilt.

(kes pakuks tööd - olen paigaldanud kipsi ja ladunud puhast vuuki Soomes 2004a)
Külaline
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kalju k kirjutas:Tann tõlgi palun mis tähendab kitsad? Vahest pidasid silmas kõrgust? Peaaegu topelt tuleb tõlkida 1,5 kordseks!
Kalju.
Vabandust Loomulikut mõtlesin kõrgust :wave:
tann_trt
külaline

Re: Milline tihend kaevurõngaste vahele?

Lugemata postitus Postitas tann_trt »

kaevu jürka kirjutas:Mis sa arvad, kuidas su esivanemad kaevu ehitasid? Kas siis oli iga nurga peal firmasid võtta nende uhkete nimetustega toodetega, ei olnud! Vot nii!

Aga millest nad siis kaevurakked ehitasid?

Nüüd ei tea, suu on e...i täis?

Loomulikult lehmasõnnikust, rääsunud heinapepredet ja lubjast. Vaja oli vaid teada täpset vahekorda, mis leiti aastasadade jooksul.

Minu vanaisa ehitas kaevud nii: (ps. on 300 aastat vastu pidanud ja kõrgete mineraalide sisaldusega gaseeritud vett andnud, ei jõua vaid välja vinnata)

- Värske lehmasõnnik 10 untsi
- Heinapepreseid 5 sülemit
- Kustutamata lupja 1 penikoorem

Tervitades Jüri
Peningilt.

(kes pakuks tööd - olen paigaldanud kipsi ja ladunud puhast vuuki Soomes 2004a)

Noo see on sellline ajakohatu jutt, millega mida vanasti tehti. Vanasti künti põldu aga hobusele ei olnud küljepeale kirjutatud Newholland ja ei vedanud järel 4 hõlmalist atra 8)
Vasta