Veeautomaat

Vamby
külaline

Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Vamby »

Tere.
Sai vana kaev maha lõigatud ja nüüd soov paigaldada veeautomaat keldrisse, mis jääks ainult muru-peenarde (600m2) kastmiseks ja auto pesuks. tarbevett sealt pole plaanis pumbata, sest toru (vist 100 mm) on 5,5 M sügavusel ja vesi sobib ainult kastmiseks. vee tase torus on 2,5 M põhjast.
Sooviks, et keegi annaks nõu ja ka kogemusi kel on, võivad sõna saata. Praegu Bauhofis soodukaga 89 EUR niuke riist saadaval. kas tasub ära võtta ja kas sellel on piisav survet kastmiseks. mootori võimsus - 0,6kW teeb muret, kas lahjaks ei jää.
Ette tänades



◄►




Veeautomaat Flotec Waterpress 750-20H

Bränd / Tootja FLOTEC

Maksimaalne tootlikkus 2700 l/h

Maksimaalne tõstekõrgus 43 m

Maksimaalne imisügavus 9m

Mootorivõimsus 0,6 kW; 230 V
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Maksimaalsel tootlikusel on minimaalne tõstekõrgus.
Maksimaalsel rõhul on minimaalne tootlikus.
Energia, mis kulub imisügavuse ületamisele, kaob tõstekõrgusest ning üsna pulli kaka on see 9 m imisügavust maksimaalsel vooluhulgal.
Eks ta kindlasti teeb oma töö ära, st vett annab ja rõhku ka, kõik on kinni kasutaja soovides ja arusaamades.
Kas ma omale ostaks - ei.
Külaline
külaline

Re: Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rostfrei postituse esimesed kolm lauset võtavad tabavalt kokku lihtlabase hüdraulika, mita te siit igapäevaselt nillimas käite.

Need kolm lauset tuleks selle foorumi igipõlisesse tarkuseraamatusse kanda.
Vamby
külaline

Re: Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Vamby »

Tere.
Tänud esimestel, kes reageerisid.
Toru, mis juba ammust ajast maa sees on 5,5 M sügavusel ja see ei küündi 9 meetrini. Imisügavus tuleb siis umb 5 M ja see vesi, mis välja pumbatakse läheb ainult kastmiseks, kusagile kõrgemale pole kavatsus pumbata. Majas linna vesi olemas. Muret teeb ka see, et kui ma pumba tööle panen (2700l/h) kas ma ei tõmba toru (100 mm) tühjaks ja ei põleta pumpa läbi. vee tase toru põhjast on 2,5 M. Muidugi ma ennem panen *malõshi* sisse ja lasen umb 1 h uhada. kahtlus mul, et võib olla pinnavesi, sest ennem kasut käsipumpa.
Kellel soov kogemusi jagada, olete oodatud.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Pump ei põle läbi vee puudusel (räägime siis kuivmootoriga tsentrifugaalist), hukka saab võllitihend, võibolla tööratas, pesa. Mootoril on savi, kas on vett või mitte. Kuivkäigu vastu on on vastavad mehaanilised lülitid saadaval, mis kaitsevad väga edukalt selle eest. Ja enne põleb sul malõsh maha :), sest et see vajab vett jahutuseks (sukelpump).
Ning see näidtaud pump EI ANNA sul eales l/h nendel tingimustel, rääkimata vibro pumbast. Oletatav kogus võib olla 1700-2000 l/h, ei viitsi graafikuid otsida.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Vamby kirjutas: muru-peenarde (600m2) kastmiseks ja auto pesuks. tarbevett sealt pole plaanis pumbata, sest toru (vist 100 mm) on 5,5 M sügavusel ja vesi sobib ainult kastmiseks. vee tase torus on 2,5 M põhjast.
Kui vett seal just mühinal peale ei tule siis kas tasub selle ~20 l. nimel mässata ning raha kulutada?
Vasta