Kaev jäi kuivaks

näkk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Juul 2011, 23:11

Kaev jäi kuivaks

Lugemata postitus Postitas näkk »

Mure on, sest 2 a tagasi tehtud kaev jäi juuli alguses kuivaks. Väga vähe vett on põhjas, savine. Siiani toimis kaev suurepäraselt, nüüd hakkas järsku tühjaks jääma, vesi nagu jäi järjest madalamaks, nüüd ca 30-40 cm põhja peal, poole ämbri jagu ongi.kas see võib olla tingitud tänavusest kuivast suvest, meie kandis ei tulnud vihma üldse, vahel 1- 2 min tibutas. Kas põhjavesi on nii madalaks jäänud? Muud põhjust ma ei oska ise arvata, uus kaev, puhas, põhjas pole mingit sodi. Kaev on 5 rõngaga. Neist üks maa peal. Veetase oli 2,5 rõngast kogu aeg, vahel suurte vihmade ajal ka 3 rõngast. Kas on lootust, et vesi tuleb tagasi, praegu pole vihma veel sadanud aga küll ta kunagi ka sadama hakkab.Või on mu kaev vale koha peale tehtud? Vesi oli ideaalne, väga maitsev, külm ja puhas. Nüüd pole enam midagi. Kolisin suveks linna tagasi.
Külaline
külaline

Re: Kaev jäi kuivaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Muidugi kuivus mõjutab.
Mul maal on kahel pool suured rabad, kui need suvel kuu aega vihma ei saa, kuivavad ära pealt ja hakkavad põhjavett imema. Mul siis kaevupõhjas rakkejagu. Õnneks tuleb see ikka tagasi.
Niikui septembris hulgim sadama hakkab, on kaev jälle täis.
Vasta