Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Veiko246
külaline

Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Veiko246 »

Tere,

Mure selles ,et tahaks liituda naabrimehe puurkaevuga. Kas üldse on võimalik paigaldada 1 torusse kahte pumpa kui mahub.
Näiteks:
Naabrimehe pump on 55m sügavusel ja uus pump tuleks 50m sügavusele. Kas jätkuks mõlemale suvilale vett kui mõlemad korraga tarbivad :scratch:

Tänud juba ette :hello:

Veiko
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Hiid »

miks neid pumpasid mitu peab panema?
Veiko246
külaline

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Veiko246 »

Sellepärast ,et oleks kõik eraldi!
Näiteks: kuidas muidu jagame pumba elektriarvet. Ühe pumbaga ei sa minuteada panna tööle 2 eraldi maja veesüsteemi?? Või olen milleski valesti aru saanud :scratch:
Paisupaak asub praegu naabirmehe keldris mis tühjenedes annab pumbale signaali et survet vaja tõsta. Kui mina põhitrassile kolmiku külge keeran siis hakkab kogu minule tulev vesi kasutama naabri pumpa ja tema elektriarvet :) ?? Võin enda tarekese juurest vedada toite puurkaevuni aga sellest vist vähe kasu.Kuis saaks kuidagi nii ehitada,et kui keeran oma kraani lahti siis tarbib minu elektrit ja kui keerab naabrimees oma kraanikese lahti siis läheb temalt.Aga mis siis saab kui korraga juhtume kraane keerama :scratch:
Olen suht võhik sellel alal :D
Loodan,et keegi teadja saaks aidata :hello:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kaks veemõõtjat ja üks elektrimõõtja. Veemõõtjate näitude järgi jagate elektriarve summa oma vahel ära.
vanaema on sul veteran...
Veiko246
külaline

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Veiko246 »

Tänud neile kes vastasid :hello: Püüan asja tööle saada :mrgreen:

Veiko
Külaline
külaline

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Meil on ühe puurkaevu taga kolm eramut ja julgen väita, et suvel (kui puurkaevumaja kütta pole vaja, aga jaälle kastetakse) on elektriarved nii väikesed, et väga suurt investeeringut arve jagamiseks pole mõtet teha. Meil on eraldi voolumõõtja ja jagame arve lihtsalt kolmeks.
Voolumõõtja on minu hallata ja teen seda jagamist 1 kord aastas.
Tihedamini lihtsalt pole mõtet!
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kolhoosi värk... :mrgreen: Tunnen seda omal nahal iga päev, kahjuks.
Aga jah, eraldi veemõõtjad ja siis nende alusel jagate el. arvet, kui muidu kaubale ei saa.
Eelmine külaline
külaline

Re: Ühele puurkaevule kaks kasutajat!

Lugemata postitus Postitas Eelmine külaline »

Eks see kolhoosi värk sõltub kolhoosi liikmetest ;-)
Meil on selles suhtes vedanud :-)
Vaatasin oma eelmise aasta puurkaevu elektriarveid (meil on eraldi liitumine EE-ga puurkaevu majal).
06.2010 oli 46 EEK ja 07.2010 oli 52 EEK. See jagunes siis veel kolme majapidamise vahel ära. Mõnel (mitte talve) kuul on olnud arve ka 80 EEK.
Kui on teada palju maksavad veemõõtjad ja muu installiks vajalik värk, siis on ju võimalik natuke arvutada.
Tagasivooluklapp peab muidugi korras olema, muidu jookseb vesi paisupaagist tagasi ja siis pump pumpab selle jälle üles ja nii edasi ja nii tagasi.
Vasta