Vajan nõu.

Handri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Jaan 2010, 11:35

Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas Handri »

Tere. Sai soetatud maamaja, nüüd soov paigaldada veesüsteem. Kaevumaja on majast 50m. Siiamaani oleme vee kätte saanud mingi pumbaga, pistad stepsli seina ja vesi tuleb. Kuidas ma peaksin edasi toimima, kui sügavale kaevata PEM toru ja kuhu jätta hüdrofor kas kaevu poolepeale või maja poolepeale. Kaevumaja on u 4 ruutmeetrit põranda pinnaga ja talvel on seal plus kraadid kui on väga külm olnud on pandud sinna väike puhur intervallidega käima, voolu arve suurenes 200.- :) Üks kõige tähtsam küsimus on kuidas see toru tuuakse majja sisse ja kui sügavalt.
Külaline
külaline

Re: Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kõige kindlam on kui hüdrofoor on soojas ja kuivas kohas.kuigi mõned panevad ka kaevu ,kaane alla.nagu kõik elektriga töötavad vidinad,ei ole niiskus hea.kui kõrvadele hakkab ei saa päris tuppa panna.meil vannitoas.teeb oma tsükli ära ja vait tükk aega teine.kaevumajas hoia kogu aeg sooja taga.toru majani käib maaseest allpoolt külmumissügavust.meil on 1.20 mis on suure varuga.äkki varasemates postitustes on juttu külmumispiirist.ma seda täpselt ei tea.osad rääivad 80 90 sm.usun,et see kindlalt paika pandud ja kusagil normides olemas.igatahes see talv meie toru 1.20sügavusel 20 ,25 kraadise pakase juures ära ei külmunud.tuppa toomine ja kaevust tulev toru on võimalik ära isoleerida ja toru sisse paigaldada küttekaabel.kui mingil põhjusel ei saa väga sügavalt kaevata.kaevus on põhjas veeklapp.tagasivooluklapp.ja meil süsteemis 2 filtrit .nöör ja mingi kristallidega filter.kogu lugu.head veekasutamist
Külaline
külaline

Re: Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

eelmisele postitusele lisaks.nägin et maja kaugus kaevust on 50m.siis peab asjatundjatega rääkima,mis sorti hüdrofoor selle maa peale veesurve üleval hoiab.kaevust maapinnani +50m toani.kas peab olema möni vöimsam hüdrofoor.vöi möni pump.et lihtsalt ei maksa poest osta.uuri järele.poes tavaliselt oskavad öelda
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.
Pump kaevu, hüdrofoor koos juhtimisega tuppa. Toru tood vundamendist läbi soovitavalt 1,2 m sügavuselt, samal sügavusel on ka kogu trass. Kui jääb alla 1 m, siis isereguleeriv kaabel sisse. Pumba valikul pead arvestama veetaset kaevus ja seda et jõuaks veel 50 m trassi läbi lükata. Soovitaks panna 40 PEM.

Toomas
5162338
heret20
külaline

Re: Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas heret20 »

Tere! Mul on selline mure,et ei tea kuida hüdrofoori paigaldada nagu võhik.Mul oleks vaja teada, et kas oleks õige hüdrofoor kaevu panna või teha kaevu kõrvale koht talle või kuidas see käib? soovin nõuannet kes on seda teinud juba.või proffi nõuannet. :D :D :beg:
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Hüdrofoori võid ka majja panna, rõhulüliti hüdrofoori väljavõttele, sealt toitekaabel pumbale kaevu.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vajan nõu.

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.
heret20 kirjutas:Tere! Mul on selline mure,et ei tea kuida hüdrofoori paigaldada nagu võhik.Mul oleks vaja teada, et kas oleks õige hüdrofoor kaevu panna või teha kaevu kõrvale koht talle või kuidas see käib? soovin nõuannet kes on seda teinud juba.või proffi nõuannet. :D :D :beg:
Võid panna hüdrofoori kaevu, maa alla, pööningule või kuhu iganes sa seda soovid panna. Paistab, et sa ei tee vahet hüdrofooril ja veeautomaadil. Hüdrofoor on tünn milles on vesi ja veel midagi ja siis veel mingid vajaminevad pulgad mis juhivad ja kaitsevad pumpa.Veeautomaat koosneb hüdrofoorist(milles on vesi ja veel midagi) ja pumbast ja veel on sinna külge poogitud mõningad jubinad ilma milleta see kooslus ei toimi. Tee selgeks mida vaja on, siis saad ka abi.

Toomas
Vasta