Palivere plokk - mis see on?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mely
külaline

Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas mely »

Plaan osta maja. Maja ehitatud Palivere plokist ja nii seest kui väljast villaga soojustatud, väljas villa peal plekk, sees kipsplaat. Tekkis 2 küsimust:
1) mis loom see Palivere plokk on
2) kas ehitustehniliselt on õige, et soojustus on nii sees kui ka väljas, et kas sellises konstruktsioonis ei teki niiskuse kondenseerumise probleemi
miskil pinnal
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Palivere plokk minu meelest koosneb põlevkivi tuhast ja liivast mis autoklaavides saavutab oma tugevuse, sama mis Silbeti plokk. Paliveres ei toodeta juba pikemat aega neid paneele. Aeroc peaks koosnema lubi, tsement, liiv...... Soojustama peaks kindlasti väljastpoolt
sitt, tatt ja põlevkirvi
külaline

Lugemata postitus Postitas sitt, tatt ja põlevkirvi »

jaan kirjutas:Palivere plokk minu meelest koosneb põlevkivi tuhast ja liivast mis autoklaavides saavutab oma tugevuse, sama mis Silbeti plokk. Paliveres ei toodeta juba pikemat aega neid paneele. Aeroc peaks koosnema lubi, tsement, liiv...... Soojustama peaks kindlasti väljastpoolt
ema tehti sul põlevkivi tuhast. klassikaline palivere plokk oli silikatsiit, nagu vana hint selle välja mõtles, e. nagu narva plokk. mahu ja soojapidavuse annavad liubjamördis olevad õhumullid. hiljem autoklaavist läbi ja kõvba küll. paraku neid enam mingi 15 aastat ei tehta, tehnoloogia e. tootmisprotsess ja sellega toote omahind oli räigelt kallis
kaevaja
külaline

Täpsustus

Lugemata postitus Postitas kaevaja »

ema tehti sul põlevkivi tuhast. klassikaline palivere plokk oli silikatsiit, nagu vana hint selle välja mõtles, e. nagu narva plokk. mahu ja soojapidavuse annavad liubjamördis olevad õhumullid. hiljem autoklaavist

Otsisin Palivere ploki kohta informatsiooni, sattusin selle artikli pihta.

Su jutus on ebatäpsus: Palivere plokk ei ole Narva plokk.

Tiit Masso kirjutab oma raamatus, et on olemas kahesugust gaasbetooni - põlevkivituhk-gaasbetoon ehk gaaskukeroon (Ahtme ja Narva) ning gaassilikaltsiit (Palivere ja Adavere).

Kui keegi veel googeldab, siis on tal nüüd rohkem informatsiooni käes :)
Palivere tehases töötanu
külaline

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Palivere tehases töötanu »

Paliveres löpetati silikaltsiidi tootmine 1992.aastal. Plokid koosnesid liivast, lubjast, veest, alumiiniumsuspensioonist, mis lisati nö�ergitamiseks ja seejär� küps�ati autoklaavis kõrge�temperatuuril.
Jaanis
külaline

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Jaanis »

Tere, tahan osta maja, millel samuti nn Palivere paneelid seinas. Maja on soojustatud seest poolt mingi punaka krõbiseva nsv aegse soojustusplaadiga kahes kihis kokku ca 10cm paks. Väljast on paneel krohvitud. Mulle tundub see kummaline lahendus just eelpool teemas nimetatud riski tõttu, et kastepunkt võib jääda paneeli ristlõike sisse. Kas tasub karta? Kuidas kontrollida paneeli seisukorda?
kÜlaline2
külaline

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas kÜlaline2 »

Kui kastepunkt on paneeli sees, pole katki midagi. Aeroc/Bauroc ploki sees me ju ei karda kastepunkti? Aga hoopis tõenäolisem on, et kastepunkt ja kõik sellega seotud rõõmud on paneeli sisemisel pinnal otse selle sisemise soojustuse taga. Võta natuke lahti, kui veab ja hallitust ei olegi, siis võib nii jäädagi.
Jaanis
külaline

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Jaanis »

Kui konstruktsiooni pisteliselt avades selgub, et elu märke pole, teha seinapraod tihedaks, siis korralikult ventileerides kannatab elada küll?
Eelmine omanik oli just paar aastat tagasi tihedad Plasto aknad ette pannud. Majal on korstnalõõri kaudu loomulik ventilatsioon.
Olaf
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 260
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Jaanis kirjutas: 06 Veebr 2018, 23:55 Maja on soojustatud seest poolt mingi punaka krõbiseva nsv aegse soojustusplaadiga
See punakas vahtplast on fenoolvahtplast, tehti Viljandimaal Tohvris. Soojapidavuselt jääb natuke alla vahtpolüstüroolile, kuid seeeest ta ei põle nii kergesti. Niiskust ta ei talu, niiskes keskkonnas muutub pudrutaoliseks massiks.
Indrek Insener
külaline

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Indrek Insener »

Kõik on ok, kuna on kasutatud seda fenoolvahtplasti mille aurupidavus on madal võrreldes näiteks tavalise valge EPS penokaga. 80-90 olid paljud majad nii tehtud. Kui aus olla ega see sein oma füüsikalistest omadustest väga ühekihilisest Aerocist ei erine.
Külaline
külaline

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

.
Tiit Masso kirjutab oma raamatus, et on olemas kahesugust gaasbetooni - põlevkivituhk-gaasbetoon ehk gaaskukeroon (Ahtme ja Narva) ning gaassilikaltsiit (Palivere ja Adavere).
Adaveres oli / on tuulik...
Silikaltsiiditehas oli Aravetel... :jooma
jeck
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Jaan 2012, 11:01

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas jeck »

Kas nimetatud punakas roosakas fenool plaat on miskitpidi mürgine? Mul on majas just remont käsil, kus oli plaan fenool soojustus alles jätta. Soojustuse peal on 15mm vana püssiplaat, mille plaanisin uue kipsiga katta. Kas fenoolvahtplast on sisekeskkonnale ja inimesele kuidagimoodi kahjulik ja kas peaks selle eemaldama? Praeguses ehituse faasis on mul selleks küll tiba hilja, aga küsin siiski. Netist pole asjakohast nõu suutnud leida.
Indrek Insener kirjutas: 08 Veebr 2018, 15:16 Kõik on ok, kuna on kasutatud seda fenoolvahtplasti mille aurupidavus on madal võrreldes näiteks tavalise valge EPS penokaga. 80-90 olid paljud majad nii tehtud. Kui aus olla ega see sein oma füüsikalistest omadustest väga ühekihilisest Aerocist ei erine.
Arvo1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Jaan 2019, 07:45

Re: Palivere plokk - mis see on?

Lugemata postitus Postitas Arvo1 »

Palivere plokil miinuseks on sees olev armatuur.Kuna plokk imeb niiskust ja algselt pandi sisse värvimata armatuur,siis ajajooksul hakkab ta roostetama ja lõhub plokki. Hiljem hakati värvitud armatuuri plokis kasutama aga ma arvan et ega sellega ka pikka pidu ei ole. Kui plokk on kaitstud niiskuse eest siis ei tohiks probleeme tekkida. Elan ise hetkel Palivere plokist tehtud kahekordses majas, kus on ka vahelaed Palivere plokist. Enamus korterites on just niisketes ruumides laest kuni armatuurini alla kukkunud, põrandal samamoodi pealmine kiht pude.
Manused
WP_20190113_21_15_50_Pro_LI.jpg
WP_20190113_21_15_50_Pro_LI.jpg
Vasta