Keerme uuendamine/parendamine?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Keerme uuendamine/parendamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sattus minu omandusse üks praktiliselt uus mootor, mis pärines mingilt aiapumbalt või hüdroforilt. Hakkasin sellest aretama ketaslihvpinki. Oli üle 21mm paksust tekstoliiti ja kuna DIY lauasaag läks lammutamisele, siis sealt jäi üle 11mm tekstoliiti ketta valmistamiseks. Kuni suure kettani pidin tegema ühe 21mm(paksus) väikse ketta(võllil tasakaalu hoidmiseks), ühe õhemast 90mm suuruse vaheketta ja siis suur(220mm) kets, kuhu külge käib liivapaber. Mure selles, et kuigi tekstoliiti annab väga edukalt teha keeret, siis oma lollusest suutsin vahekettal ühe keerme kergelt ära rikkuda. Suur ketas käib vaheketta külge nelja 6mm kruviga. Kolm hoiavad korralikult, aga see üks jätab soovida. Kas mul on väga loll idee kui toppida rikutud auk autopahtlit täis ja teha uus keere? Või on mingeid teisi ja paremaid lahendusi?

Tänud ette arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Keerme uuendamine/parendamine?

Lugemata postitus Postitas praanik »

Mina ilmselt prooviksin millegi kõvemaga. Keemiline vedelmetall või epoksiit näiteks
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Keerme uuendamine/parendamine?

Lugemata postitus Postitas ping »

Keera kettaid omavahel mingi nurga võrra ja tee uued avad uue keermega.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keerme uuendamine/parendamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 08 Mär 2021, 01:24 Keera kettaid omavahel mingi nurga võrra ja tee uued avad uue keermega.
:hello:
Ei tahaks veel niipalju auke 90mm kettasse teha. ;) Ma katsetan kasutaja praanik poolt mainitud epo segusid. Veidi netis sorides tundus tooteinfo väga ahvatlev ja ülejääki võib teinekordki vaja minna.
Aga idee eest aitäh.

Minu jaoks lahendus leitud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
arxes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 03 Aug 2016, 13:32

Re: Keerme uuendamine/parendamine?

Lugemata postitus Postitas arxes »

Tekstoliidis jm plastides ei soovitaks otsekeermeid kasutada, vaid kohe keermeparandushülsid liimiga sisse keerata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keerme uuendamine/parendamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, ei aidanud vinge epo ega autopahtel. Võtsin hoopis mööblipoldi vastuse, lõikasin nagad maha, keerasin 6mm poldi sisse, pistsin trelli otsa, teise kätte relakas paksema kettaga ja lasin sellel vastusel tagant kitsmaks. Epo liimi vahele ja pistsin auku. Hoiab vägevalt. ;) Kui aega tekib, siis teen ülejäänud kolme auguga sama. Ketaslihvija praktiliselt valmis, jäänud veel lihvitavate detailide alus teha ja jälle asendustegevusena ca 130€ koonerdatud mõne teise riistapuu soetamise algkapitaliks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta