Emaili defektide parandamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sai sügisel "leiukonteinerist" kaasa haaratud väga stiilne piimakann, kuid sellel on välisküljes paar emaili defekti. Õnneks need ei roostetanud ja igaks juhuks lasin minifreesi traatharjaga kergelt puhtamaks. Suvi pole enam kaugel ja tahaks need paar kohta ära parandada enne suviste "orgiate" alustamist. Ideaalne kann morsi jaoks, oma 3+ liitrit. Kas vanniemaili parandus-/uuenduskomplekt sobiks? Selle komplekti häda on selles, et seda on kole palju. On muid variante või ideid? Äärmisel juhul teen alküüdvärviga parandused. Kunagi oli valgel põhjal epo-liimi. Enam pole peale sattunud, aga ehk keegi teab juhatada või viidet anda?

Tänud ette!

Pilt kah.
Piimakann.jpg
Viimati muutis Urmas, 10 Veebr 2021, 08:40, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Emailidefektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Olen ennegi mõelnud, et mis metall see on, millest neid nõusid tehti? Kui emailist killu välja lõi, siis oli kohe must värv vastas. Kas mingi passiveering? Fosfaatimine?
Ja Urmas ütles, et lasi minifreesi traatharjaga üle, siis peaks ju metallile omane läige ka lõpuks välja tulema?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emailidefektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 09 Veebr 2021, 20:32 Ja Urmas ütles, et lasi minifreesi traatharjaga üle, siis peaks ju metallile omane läige ka lõpuks välja tulema?
Pildilt ei ole aru saada, aga suurem defekt jäi mustaks, väiksem omandas kollase vase läike. Millest see vase läige, ei oska aimata.
Nonii, tegin uue pildi. Ikkagi tuli mõlema defekti alt välja vasetatud pinda. Äkki harja vasetatud traatidest? :scratch:
Piimakann 2.jpg
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Emailidefektide parandamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Metall ise ilmselt teras.
Googli otsing andis mitmeid vasteid, ühe neist kopeerin - Toidunõude emailpinda võib parandada järgmise seguga: 12 osa kaseiini, 6 osa naatriumvesiklaasi, 10 osa booraksit, 14 osa kvartsijahu ja 5 osa peent klaasipuru. Lisada vett ja segada, kuni tekib pasta, mis kantakse puhastatud pindadele. Lasta kuivada mitu päeva.
Otsing ise https://www.google.com/search?client=fi ... arandamine
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 09 Veebr 2021, 21:25 Googli otsing andis mitmeid vasteid, ühe neist kopeerin - Toidunõude emailpinda võib parandada järgmise seguga: 12 osa kaseiini, 6 osa naatriumvesiklaasi, 10 osa booraksit, 14 osa kvartsijahu ja 5 osa peent klaasipuru.
Ülejäänud komponentide hankimine mulle muret ei valmista, osad on isegi keldris olemas, vaid ainuke murekoht on see peenike klaasipuru. Ma ei saanud aru, mis ülesanne on peenikesel klaasipurul selles retseptis? Ehk mõni minust targem oskab selgitada. Sideaineks oleks nagu kvartsijahu, mis peaks põhimõtteliselt olema klaasi valmistamise algkomponent(liiv). Olgu, mul igatsugu jamade jahvatamiseks on veneaegne kohviveski ja ehk annab selles kuidagi ka klaasitükke jahvatada. Iseasi kui peeneks jahvatab. Kas see klaasipuru parandatud pinda kergelt karedaks ei jäta?
Viimati muutis Urmas, 10 Veebr 2021, 08:43, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Emailidefektide parandamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Minu tsitaat ei pretendeeri kuidagi absoluutsele tõele - lihtsalt esimene natukenegi adekvaatne artikkel millele googli otsing viitas. Oli ka soovitusi remondiks aknakitiga(?). Ise arvan, et see klaasipuru peaks ikka päris jahu olema sileduse saavutamiseks - päris emailimisel on vist samuti klaas mängus, aga seal ka suured kuumused millega email peale sulatatakse. Klaasipuru eesmärgiks võib olla täiteaine - nagu segus liiv?
Ise ilmselt enne prooviksin kasvõi halja plekitüki peal kui originaali parandama hakkaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 09 Veebr 2021, 20:32 Olen ennegi mõelnud, et mis metall see on, millest neid nõusid tehti? Kui emailist killu välja lõi, siis oli kohe must värv vastas. Kas mingi passiveering? Fosfaatimine?
Ja Urmas ütles, et lasi minifreesi traatharjaga üle, siis peaks ju metallile omane läige ka lõpuks välja tulema?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmas kirjutas: 09 Veebr 2021, 21:51
RaJy kirjutas: 09 Veebr 2021, 21:25 Googli otsing andis mitmeid vasteid, ühe neist kopeerin - Toidunõude emailpinda võib parandada järgmise seguga: 12 osa kaseiini, 6 osa naatriumvesiklaasi, 10 osa booraksit, 14 osa kvartsijahu ja 5 osa peent klaasipuru.
Ülejäänud komponentide hankimine mulle muret ei valmista, osad on isegi keldris olemas, vaid ainuke murekoht on see peenike klaasipuru. Ma ei saanud aru, mis ülesanne on peenikesel klaasipurul selles retseptis? Ehk mõni minust targem oskab selgitada. Sideaineks oleks nagu kvartsijahu, mis peaks põhimõtteliselt olema klaasi valmistamise algkomponent(liiv). Olgu, mul igatsugu jamade jahvatamiseks on veneaegne kohviveski ja ehk annab selles kuidagi ka klaasitükke jahvatada. Iseasi kui peeneks jahvatab. Kas see klaasipuru parandatud pinda kergelt karedaks ei jäta?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 09 Veebr 2021, 20:32 Olen ennegi mõelnud, et mis metall see on, millest neid nõusid tehti? Kui emailist killu välja lõi, siis oli kohe must värv vastas. Kas mingi passiveering? Fosfaatimine?
Ja Urmas ütles, et lasi minifreesi traatharjaga üle, siis peaks ju metallile omane läige ka lõpuks välja tulema?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 09 Veebr 2021, 22:46 Minu tsitaat ei pretendeeri kuidagi absoluutsele tõele - lihtsalt esimene natukenegi adekvaatne artikkel millele googli otsing viitas. Oli ka soovitusi remondiks aknakitiga(?). Ise arvan, et see klaasipuru peaks ikka päris jahu olema sileduse saavutamiseks - päris emailimisel on vist samuti klaas mängus, aga seal ka suured kuumused millega email peale sulatatakse. Klaasipuru eesmärgiks võib olla täiteaine - nagu segus liiv?
Ise ilmselt enne prooviksin kasvõi halja plekitüki peal kui originaali parandama hakkaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 09 Veebr 2021, 22:46 Minu tsitaat ei pretendeeri kuidagi absoluutsele tõele - lihtsalt esimene natukenegi adekvaatne artikkel millele googli otsing viitas. Oli ka soovitusi remondiks aknakitiga(?). Ise arvan, et see klaasipuru peaks ikka päris jahu olema sileduse saavutamiseks - päris emailimisel on vist samuti klaas mängus, aga seal ka suured kuumused millega email peale sulatatakse. Klaasipuru eesmärgiks võib olla täiteaine - nagu segus liiv?
Ise ilmselt enne prooviksin kasvõi halja plekitüki peal kui originaali parandama hakkaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Emaili defektide parandamine

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Minu isa parandas emailnõude defekte tavalise jootmisega tinaga. Koht täiesti haljaks,
siis saltserit peale ning võimsama jootekolviga tina peale ja pidasid need nõud veel hulga aja.
See oli sügaval vene ajal .. ja kui auk oli juba sees.
Vasta