Vinge liim

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas keegi on kasutanud ja oskab ehk soovitada mõnda head liimi tekstoliidi omavaheliseks liimimiseks? Kuna mind ikkagi ei rahuldanud müüdavate õunapurustajate hind, siis asi hakkab vaikselt isetegemise poole realiseeruma. Otsustasin purustaja kolu teha tekstoliidist. Raam tuleb 20mm paksusest ja 40mm laiustest tekstoliidi ribadest. Ribad saen 22,5* nurga alla, et moodustada kaheksanurkne kolu. Kindlasti fikseerin raami ühe kruviga, kuid vahele sooviks igaks juhuks mingit liimi panna. Kohtkindlalt soovin raami fikseerida ka mootori poolse kaane nii kruvidega, kuid ega vist liimgi paha tee. Esikülje jätaks lahtivõetavaks puhastamise mõttes. Liim võiks idee järgi taluda vibratsiooni ehk olla veidi elastsem.
Veel olen dilemma ees, et kuhu teha kolu alumine ava, kus kohast peenestatud õuna- ja kartuliplöga välja tuleb. Kas jätta kolul keskelt üks osa avatuks või teha veidi suurem ja viia rohkem külje peale?
Ja veel. Ketta külge kinnitatava riivi kavatsen teha 2mm 10x20mm nurga alla valtsitud roostevabast terasest ribadest(2tk) ja riivi osale kavatsen 2mm laiuse lõikekettaga teha hambad. Millises vahemikus võiks olla terade nurk? 30, 45, 60 või 90 kraadi? On kellegil omatehtuga kogemusi?
Kõik soovitused on teretulnud, olenemata sellest, kas läheb käiku või mitte. Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Olaf »

EPO liim?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas aero »

Vaiguga lamineeritud klaasriie. Vaik vōib olla epo vōi polüester. Viimane on odavam. Klaasriide asemel vōid ka süsinikkiu vōtta 8). Enne lamineerimist ma lihviks nurgad ja servad raadiusesse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 07 Mär 2020, 15:12 Endale toiduks vôi loomadele? Toiduainetega kokkupuutes on ikka roostevaba teras, mitte tekstoliit koos vaiguga, EPO jne.
Eks ta ole nii ja naa. Palju meite elus seda naturaalsust enam üldse on alles? Võta või plastik, millesse on pakendatud enamus toidu ja joogikraami. Paljud, hetkel igatsugu tervisele ohutuid sertifikaate omavad materjalid tunnistatakse ülehomme vähkiriskiks. Napoleon oli nii vinge mees, et tema sõi ja jõi tinast tehtud nõudest, aga vaesed õukondlased pidid leppima lürpimisega hõbe- ja kuldserviisidelt. ;) Kas sa tead kedagi, kes elab igavesti? Mina ei tea. Lenin venelaste südametes ei lähe arvesse. ;)

Tegelikult on mul nüüd liimiga mured murtud ja läks EPO koos kruvidega ja raam on tugev, kuid nüüd on uus mure. Mure on selles, et mul on küll olemas amatööridele mõeldud elektrood- ja traatkeevituse aparaadid ja tahaks riivid ketta külge lasta, aga keevituste alal olen loll mis loll. Jah, enda jaoks sutsin ära ja nüüdki tahaks enda jaoks teha. Riivi ketas on vist mingi poolroostevabast ja terad tulevad roostevabast. Sain ühest kohalikust firmast uue suurema ketta riiviks, kuid ei raatsinud kohe selle külge riive hakata keevitama ja proovisin kõigepealt esialgse kettavariandi peal. Igatahes idee toimis ja tangidega ma ei suutnud riiviliistakaid ketta küljest ära väänata. Võib olla on mul jõudu vähe, ei tea. Aga märkasin ühte probleemi. Traatkeevitus on nelja astmeline ja proovisin nii kolmanda(120A) kui ka neljanda(160A) astmega. Mulle tundus, et tugevamaga vooluga keevituse kohalt ketas vist nagu väheke kõmmeldus. Keevitust ketta teiselt poolt vaadates olid keevituste kohad mõlema variandi puhul sinised ehk idee järgi olema keevitus tugev. Kas kõmmeldumise vastu aitaks näiteks kahelt poolt pitskruvidega fikseerimine ja oodata kuni kupatus jahtub? Prooviketas on 2mm paksune ja uus ketas tundub väikse sutsukese paksem. Kavatsen keevitada elektroodiga, sest nende paari õmbluse jaoks tundub rulli roostevaba traadi ostmine priiskamisena ja roostevabasid eletroodi müüakse ka ühekaupa. No üle paari elektroodi kohe kindlasti ei lähe. ;)
Tänud ette soovituste ja nõuannete eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Kui keevitust ei tuntud, siis kasutati neetimist.
Vanasti Pärnus tehtud olid riivi põhimõttel.
Siis pole karta, et pritsiks rauatükke sealt kust õunu sisse pannakse.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Riiv ei ole nii effektiivne kui hambad.
Ma endale esimese tegin spoonitud kapiustest :D :D
Järgmise teeks kindlasti roostevabast või igavusest kasevineerist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, õunapurustaja idee hakkab ilmet võtma. Tekstoliidist raami liimisin EPO-ga ja fikseerisin väikeste kruvidega. Tugev sai. Sai ükspäev ka riivid ketta külge keevitatud viie punktiga ja igatahes kullinokkadega maha ei suutnud küljest ära väänata, aga võib-olla on mul vähe jõudu. ;) Riivid tegin Bauhofis müügil näinud roostevabast 1000x20x2mm latist, millele lasin relaka 2,2mm kettaga umbes 4-5mm laiused ja 3-4mm sügavused hambad. Esialgu jätsin need nelinurkseteks. Kui asi valmis, siis kõigepealt katsetan ära ja võibolla teen hambad kolmnurkseks.
Ja nüüd, ärge järgnevalt kirjutatut kodus järgi tehke!!! Kui ketas valmis, oli nii kange tahtmine katsetada. ühendasin siis ketta mootoriga ja panin tööle. Vau! Sihuke vuhin hakkas ja isegi vibratsioon, mootor lahtiselt tabureti peal, oli minimaalne. Tahtsin veel kangesti teada, et kuidas ka riivib. Läksin pere kartulikoti kallale ja otsisin seal kõige piklikuma kartuli, et vastu riivi pannes sõrmekestest mitte ilma jääda. Ei jäänud ja saan praegu kommentaari kirjutada. ;) Poole kartuli peenestamine käis igatahes väga kähku.
Kui saan purustaja päris valmis ja läbib sügisel esimesed tootmiskatsetused, siis võin anda tagasiside toimivuse kohta.
IMG_20200314_173800.jpg
IMG_20200314_173800.jpg (37.85 KiB) Vaadatud 8929 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Mär 2020, 18:38 Pildi järgi rohkem pahtlisegamise masin. Kogu lugupidamise juures, ära solvu: selle nikerdamise asemel löö KB lahti ja osta töötav seade.
Kunn24, sul jäi mu postitus mõttega lugemata. Ma kirjutasin, et KUI ASI VALMIS ja pildil olev on poolik, sest puuduvad nii esi- kui tagasein ja õunte/kartulite etteandmise kolu. ;)
Olen vaadanud ka KB ja muid kuulutusi, kuid nagu olen ennegi kirjutanud, ei rahulda nende eest küsitav hind. No kurat, miks ma pean maksma 400€ tänapäevase ja 600€ 50 aasta vanuse Pärnu Masinatehase tehtu eest. Tänan, kuid see hind ei ahvatle ostma. Mul on seni läinud ca 30€ ja loodan 50€ piiresse jääda. Miks mitte ise teha? Ma ei ole esimene ega viimane, kes on sarnase asja ise valmis teinud misiganes põhjusel.
kunn24 kirjutas: 14 Mär 2020, 18:38 Labad peaksid ikka riivina töötama, mitte õunu teisest otsast välja loopima. St nad tuleb teha madalad, kaldu jne. Panin sulle riivi pildi teise teemasse. Vaata, et sa nende labadega piki molu ei saa, kui küljest ära murduvad.
Miks sinu arvates labad hetkel ei tööta riivina? Kartulit riivis küll, keldris pritsmeid lendas ja need mis tabureti alla kogunesid, olid küll parajad pressi alla panemiseks, et viimnegi piisk mahla kätte saada. ;)
Miks peavad olema labad madalad? Olen piisavalt juutuubist vahtinud erinevaid videosid nii tehase toodangutest ja isetehtutest. On isegi kõrgemate labadega kui minu omad(20mm). Tehasetoodangute omadel on variante nii risti kui ka kaldu nurga all. Võta nüüd kinni, milline on õige, sest kõik nad kiidavad kui viimase peal purustamise kvaliteeti. Täpselt samuti on lood nende hammastega. On lausa nugadena töötavaid, on minimaalsete hammastega ja on kolmnurksete hammastega.
Ma tean seda pildil olevat masinat, olen sellega toimetanud(laenutanud) viimased 5-6 aastat. Need hakkavad oma aega ära elama. Pärnu purustajad ei seedi(purusta) eriti õunasabasid ja kipuvad mootori kinni jooksutama. Olen enam-vähem kindel, et enamus müüdavatest pole vahetanud võlli esimest laagrit. Mul kõige kibedamal ajal jooksis mootor kinni ja lahtivõtmisel sai selgeks, et õunamahl oli laagriga oma töö teinud ja oli üks suur roostehunnik oli laagri asemel. Ime, et üldse veel töötas.
Sinu pessimile kinnituse või vastupidise arvamuse saamiseks olen nõus sinu jaoks tegema toimivast/mittetoimivast asjast video.
Viimati muutis Urmas, 14 Mär 2020, 19:24, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Minul oli sama põhimõttega tehtud nagu Urmasel ja ämbritäie õunu purustas ~ 5-10 sekundiga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 14 Mär 2020, 19:23 Minul oli sama põhimõttega tehtud nagu Urmasel ja ämbritäie õunu purustas ~ 5-10 sekundiga.
Kuidas sul oli organiseeritud pressimine? Sellise efektiivsuse juures peab olema töös ju vähemalt 15-20 pressi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Mär 2020, 19:27 Õun peab olema nii purustatud, et tast mahla ka kätte saab. Vastsel korral võib purustamata õunad pressi alla pista. Aga olgu, ma ei häiri rohkem.
Mu kartulikatse oli pudru, mis pudru. Pärnu Masinatehase oma ka ei tee nii peenikest pudru. Ja see oli kartul, mitte pehme õun!
Ei, sa ei häiri mind ja ka negatiivsed vastukajad on teretulnud. Muide, pessimistlikud märkused panevad aju tööle ja mõtlema, et mis on valesti. Pakutavad mõtted seedin läbi oma olemasolevate hallrakkudega ja teen otsuse, et kas arvestada nendega või saata pakutav mõte sooneutraalsesse kehaõõnsusesse. ;) Ei midagi isiklikku!
Kunn24, kas sa oled ka psühholoogiat õppinud? Sinu pessimism süvendab minus optimismi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 07 Mär 2020, 15:12 Endale toiduks vôi loomadele? Toiduainetega kokkupuutes on ikka roostevaba teras, mitte tekstoliit koos vaiguga, EPO jne.
Mis sinuga, kunn24, on juhtunud? Vaigust tehakse põrandaid ka haiglatesse, lasteasutustesse, koolidesse, spordisaalidesse jnejne, kus inimesed puutuvad vaiguga kokku vahetult. Mis sa arvad, et noored emmed, kes lähevad oma tverkimiseks mõeldud kehaosa treenima koos väikse lapsega ja laps, kes pistetakse lastenurka, paariaastane või väiksem ei kuku kordagi põrandale ega laku kogemata epost põrandat või plastikustpõrandaliistu? Oo, püha lihtsameelsus! Olen ajaloost lugenud, et omal ajal printsidele ja printsessidele hakati peale emapiimast võõrutamist manustama lahjendatud arseeni immuunsuse tekitamise eesmärgil, sest arseen oli populaarseim mürk kuningliku järjepidevuse kõrvaldamiseks. Täpselt sama toimega on tänapäeval gripivaktsiin ehk x kordi lahjendatud viirus. Õunte ja kartuli hetkelist kokkupuudet tekstoliidiga võtan ise vaktsiinina nii praeguste tuleviku sünteetiliste materjalide suhtes immuunsuse tekitamiseks. ;)
Vaatasin paari EPO-põranda spetsifikatsiooni. Lubatud igale poole, aga tooteohutuskaardi järgi on kõik EPO koostisosad surmavad ja kohe kindlasti ei tohiks kasutada seal, kuhu neid on soovitatud tootejuhendi kasutusalades. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Mär 2020, 18:38 Kõik lõikurid, nagu ka kapsalõikurid on tehtud nii, et lõigatud kraam läheb LÄBI ketta. Vastasel korral takerdub laba taha ja hakkab raiskama vaid mootori energiat.
Tere tulemast tänapäeva! Panen sulle ajaga kaasas käimiseks ühe viite ja see ei ole teps mitte keldris põlve otsas valmis nikerdatud ühekordne projekt.
https://metallinn.ee/%C3%B5unapurustaja Näed sa sellel purustajal, et midagi läheks läbi ketta ja asi ei toimi? Kas videos olev toru on ikka roostevaba? Puutub ju õuntega kokku. Või on olemas ka musta värvi roostevaba metalli? Lihtsalt küsimused, milledele ootaks vastuseid. Mitte ainult sinult, kunn24.
On ka sellise kujuga. https://apple-presses.com/et/elektrilin ... ja-ese-018
Ma lihtsalt ühendasin kaks ideed. Kuigi jah, oleks ma viimase viite purustaja kuju enne näinud, siis oleks ühe nõksu enda tehtud raamil ära jätnud. Avastasin sellise kujuga kolu raami just praegu sulle viiteid otsides.Aga noh, esialgu ei hakka ümber tegema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Urmas kirjutas: 14 Mär 2020, 19:27
Lambivend kirjutas: 14 Mär 2020, 19:23 Minul oli sama põhimõttega tehtud nagu Urmasel ja ämbritäie õunu purustas ~ 5-10 sekundiga.
Kuidas sul oli organiseeritud pressimine? Sellise efektiivsuse juures peab olema töös ju vähemalt 15-20 pressi. ;)
Pressimiseks oli mul isetehtud kruvipress ning puidu ribidest nö korv tehtud, mille vahelt mahl välja sai.
Aga jah oma tarbeks sai tehtud ja enamik ajast läkski pressimisele. Tööprotsess oligi ,et keerad natuke peale ja ootad ja nii kaua kuni enam mahla ei tulnud.

Kindlasti hoiustamiseks soovitaks nö veinikotte ja nendega siis sügavkülma. Teine variant on kuumutamine aga see ei ole nii hea kui värske kraam.

See kui pudiks sa õunu tahad tuleb reguleerida esimese seina kaugusega teradest. Minu oma tegi pm putru ja mingit materjali seal raisku ei läinud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Mär 2020, 21:50 Mootorite võimsuste erinevus ligi 8 x (1. 1,5 kW, 2. 0,18 kW).
Kunn24, nagu aru olen saanud, sa peaks elektriasjanduses olema üpriski "mihkel" ja nüüd arvad, et see, andmete järgi ligi 200W-ne lauaventilaatori mootor purustab õunu? Nii suure korpusega ja kõigest 0,18kW? Ise ka usud neid numbreid? Ehk pani guuglitransleit väheke pada või eksis andmesisestaja? Ma hakkan nüüdsest väga kriitiliselt suhtuma ja põhjalikumalt süvenema sinu kirjutatud kommentaaride sisusse erinevates teemades.
Jah, selle nõrga mootori videos laseb läbi ka viimamarju, aga reaalsus on see, et Pärnu masinatehase purustaja mootor on korduvalt kinni kiilunud õunasabade ummistuse pärast. Ma ;) tean, millest ma räägin, alles eelmine sügis olid need purustaja kinnikiilumise jamad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 14 Mär 2020, 22:27 Pressimiseks oli mul isetehtud kruvipress ning puidu ribidest nö korv tehtud, mille vahelt mahl välja sai.
Aga jah oma tarbeks sai tehtud ja enamik ajast läkski pressimisele. Tööprotsess oligi ,et keerad natuke peale ja ootad ja nii kaua kuni enam mahla ei tulnud.
Oleme seni pressinud selle laenutatud Pärnu variandiga ja mugavus tegi minuga 1:0 ehk ma ei viitsinud vändata, siis võtsin 2T õlitungraua ja keeramise vaev jäi ära, ainult vajuta iga natukese aja tagant kangi. Sügiseks teen oma usinate kätekestega ka pressi raami ja selle kandvaks ideeks on trapetstungraud. Ülemise otsa fikseerin kohtkindlalt, kuid keeramise variantide osas olen veel kahtleval istekohal. Mõned mõtted on- vänt, rooliratas nagu kipsplaadi tõstukitel või oma mugavusest tingitud elektriline mutrikeeraja. Kuna meite maamajas on suveküüditatud(potentsiaalne ämm ja äi) ja nad pole enam esimeses nooruses, siis tahavad nad ennast aeg-ajalt mittemillegi tegemise vahepeal liigutada, tuleks asi nende vanust arvestades neile jõukohaseks teha. Mutrikeeraja päästikule vajutamine vast "jaantaltsilikku "rammu ei vaja. Ja ega isegi nooremaks millepärast ei muutu. :scratch: Sügiseni aega veel küll.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kunn24, oled sa üleüldse kunagi pidanud õunu purustama ja selle pärnakate variandiga mahla välja pressima pidanud? Tundub, et ei. Muidu sa ei räägiks nii lolli juttu. Kas sa tead, kui pika käiguga tungrauda on vaja pressimiseks? Argitarbimisks ei ole nii pika käiguga tungrauda müügil. Sa tundud olevat nagu poliitik, kes reaalsest elust mitte midagi teades hakkab rääkima numbrite keeles. 40cm diameetriga "rooli" vändates sa ei saa arugi, et midagi kinni keerad. Ma tean väga hästi ja saan aru pärnakate pressi trapetskeermele ja trapetstungrauale rakendatavatest jõudest. Seda reaalselt oma musklikesi rakendades, mitte teoreetilistes numbrites. Või mutrikeeraja nupule vajutades. Kui hakkad väitma, et ka mutrikeeraja maksab, siis sul on õigus, aga vähemalt on lihtne ja mugav. Ise kogu aeg jahute, et mugavus maksab. Kuid ma ei ei ole nõus selle mugavuse eest nii palju maksma. jah, kogu mahla välja pressimiseks on vaja konkreetset jõudu ja minu idee on seda teha kõige väiksemate kulutustega. Pressimise protsess ei koosne ainult õlitungraua üles-alla väntamisest. Ma tean millest ma räägin! Jah, seda keermejõudu saab rakendada, aga press kipub keerlema. ;) Miks ma ei või seda jõudu otse rakendada? Nagu kirjutasin, olen kasutanud 2T õlitungrauda ja pressitud koogi on olnud kuivad. Miks peaks trapetstungraud olema väiksema efektiga?
Kasutegurist rääkides, siis mis on minu käekestele vähem koormav- kas juhtmega mutrikeerajalele nupule vajutamine või õlitungraua pumpamine, siis õlitungraua niplite keeramine, siis pressi alt ära võtmine, uue koguse puhul uuest paigale sõttimine jnejne probleemid, milledele olen mõelnud, et kuidas kõike seda jama saaks enda jaoks väheke lihtsamaks teha.
Kas sa, kunn24, tead, et ahnus(mõtle Fordile) ja laiskus(ei tule hetkel peale enda kedagi meelde) on ühed suurimaid edasiviivaid jõude?
Viimati muutis Urmas, 15 Mär 2020, 01:10, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kunn24, sa võid olla kõrgeltharitud, kuid vahetevahel võivad kohalikud hariduseta külaleiutajad olla sinust targemad ja ma pigem arvestan nende praktilisi nõuandeid. Ka siinses foorumis tulevad ilma erihariduseta kommentaatoritelt vahest parem ideed kui aastaid koolipinki nühkinutelt. Vaatasin ühte eelmise riigikorra ajal omatehtud purustaja riivi. Ta oli kettale joonistanud spiraali, siis ketta jaganud x arvu sektorteksi ja kokkupuute punktide kohtadesse keevitanud roostevaba elektoodide jääkide jupid. Ja asi toimib juba aastakümneid! Ei viitsinud nii palju jamada, sorisin mitmeid õhtuid juutuubis ideid otsides ja jõudsin praegusi variandini. Ka kohalik tark, kellele käin oma ideed tutvustamas, arvas et minu tugevuse alased punnitused on väga suure varuga.
Kui sa keerad mutri kinni, siis eeldad, et on kinni. Kui keevitasin labad ketta külge ja ei suuda jõuõlga kasutades labasid ära murda, siis mis valemiga need peaksid õunasid hakseldades iseenesest ära kukkuma? Päikesesüsteemi planeedi Maa külgetõmbejõuga?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 15 Mär 2020, 11:52 Su paar küsitava kvaliteediga keevituspunkti võivad olla rabedad, laba võib minna resonantsi ja väsitada neid kiirelt.
Tänan kriitika eest! Kui ma laseks nüüd ka mõlema laba vastaspoole samade kohtade peale punktid, kas see aitaks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas aero »

Punktid... seda sa juba oskad vist. Mōtle nüüd veidi suuremalt ja püüa mōne ōmblusega maha saada. Tegutse sümmeetriliselt ja kontrolli tasakaalu ka. Siis on laagritega vähem muret.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 16 Mär 2020, 19:28 Punktid... seda sa juba oskad vist. Mōtle nüüd veidi suuremalt ja püüa mōne ōmblusega maha saada. Tegutse sümmeetriliselt ja kontrolli tasakaalu ka.
Hea öelda kui oskad korralikku keevisõmblust teha. ;) Nagu olen eelnevalt maininud, ei ole keevituse ala spetsialist ja seni sutsinud enda jaoks. Muidugi tahaks teha korralikult. Mõtlen juba juba teenustöö peale ja tean alevis kedagi, kes tegeleb peene TIG keevitusega. Äkki lasen temal teha ja ehk tuleb tulevikku silmas pidades odavam. :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 16 Mär 2020, 19:28 Tegutse sümmeetriliselt ja kontrolli tasakaalu ka. Siis on laagritega vähem muret.
Läksin selle jutu peale keldrisse senitehtu tasakaalu kontrollima ja sul oli õigus. Sättisin labad nii horisontaalset kui silm võimaldas ja vajus ära vähem kui 1/8 ringist(paremale). Keerasin teistpidi ja vajus samale poole sama palju. Ma nüüd ei teagi, kas äkki sellepärast, et labad ei ole mul tsentriga paralleelselt, vaid nihkega väljaviskamise suunas?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 16 Mär 2020, 20:00
aero kirjutas: 16 Mär 2020, 19:28 Punktid... seda sa juba oskad vist. Mōtle nüüd veidi suuremalt ja püüa mōne ōmblusega maha saada. Tegutse sümmeetriliselt ja kontrolli tasakaalu ka.
Hea öelda kui oskad korralikku keevisõmblust teha. ;) Nagu olen eelnevalt maininud, ei ole keevituse ala spetsialist ja seni sutsinud enda jaoks.
Minagi ainult enda jaoks. Vana kooli maskiga ei ōnnestunud midagi, moodsa maskiga sain enamvähem tehtud oma ōmblused.

Tsenter on punkt, punktiga ei saa paralleeli tōmmata 8). Tasakaalu katseta nt mōne väikese mutriga ja plastiliiniga, ketas pane mōne väiksema laagri otsa.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 16 Mär 2020, 20:39 Vana kooli maskiga ei ōnnestunud midagi, moodsa maskiga sain enamvähem tehtud oma ōmblused.
Kui mõtled moodsa maski all isetumenevaid, siis mul see on, kuid kahjuks see ei asenda keevitusalasid kogemusi. Vähemalt minu puhul. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vinge liim

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 16 Mär 2020, 19:28 Mōtle nüüd veidi suuremalt ja püüa mōne ōmblusega maha saada.
Käisin täna targema juures ja ta laitis maha täisõmbluse tegemise nii väiksele asjale. Põhjenduseks oli, et roostevaba õmblus võib tõmmata õhukesed materjalid kaardu/pinge alla.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta