Eps 60 silver plaadi kõverus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Perfektsionist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juun 2019, 21:00
On tänanud: 1 kord

Eps 60 silver plaadi kõverus

Lugemata postitus Postitas Perfektsionist »

DSC_3390.JPG
Tere.On kellelgi kogemusi Eps 60 silver 150 mm plaatide kõverusega?Nimelt käsil fassaadi soojustamine ja otsin sirgeid plaate.Ostsin prooviks paki Estplasti ja Reideni peno, mõlematel 3 plaadist 2 kõverad 3-4 mm.Kas see on nüüd uus normaalsus et enamus plaate on 3-4 mm keskelt kaardus.Isegi tootjal ei ole enam vahet,olgu Estplast,Reideni plaat või Proplast.Mingi 5 a tagasi sai Estplastist enamus penot valmis ostetud aga tookord jäi see seisma nüüd panin selle seina ja mitte ühtegi kõverat plaati polnud.Nüüd tekkis mõte et paneks ühe kihi veel aga et taha nagu neid kõveraid plaate panna.Ehk keegi teab keegi midagi sellest rääkida...
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Eps 60 silver plaadi kõverus

Lugemata postitus Postitas xil »

Kui mägi Muhamedi juurde ei tule..
Pane 3 kihti 50mm plaate, ülekattega. Tööd rohkem, aga tulemus parem, ka pragude poole pealt vaadatuna.
Perfektsionist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juun 2019, 21:00
On tänanud: 1 kord

Re: Eps 60 silver plaadi kõverus

Lugemata postitus Postitas Perfektsionist »

Läheb liiga kulukaks ja aeganõudvaks.Sel juhul oleks lihtsam plaadid sirgeks lihvida.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Eps 60 silver plaadi kõverus

Lugemata postitus Postitas anto »

Kui mu mälu mind ei peta, siis vanasti pidid EPS plaadid valmistamise tehnoloogia järgi tehases paar kuud seisma enne, kui need lõplikult mõõtu lõigati. Vist just nimelt selleks, et oma kujumuutused läbi teha.
Ma nii puusalt tulistades pakun, et praeguse buumi ajal pole kellelgi enam aega seda oodata. Lõigatakse kohe mõõtu ja paisatakse müüki. Nii need plaadid tagantjärgi kõveraks tõmbuvad.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eps 60 silver plaadi kõverus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

anto kirjutas: 09 Juul 2019, 14:58 Kui mu mälu mind ei peta, siis vanasti pidid EPS plaadid valmistamise tehnoloogia järgi tehases paar kuud seisma enne, kui need lõplikult mõõtu lõigati.
Unistaja metsateel. ;) Ja-jaa, proovi sa tänapäeva ehitustempo juures teha midagi nii nagu tootja ette näeb. :)
Suts vähem kui 20 aastat tagasi oli vist kipsplaatide tootjatel juhend, et kipsplaate ei soovitatud enne viimistleda kui need olid paigaldatuna seisnud 7 või 10(?) ööpäeva seinas/laes, et plaadid "aklimatiseeruksid". Ja paigalduse ajal ja peale paigaldust pidi ruumides olema enam-vähem sama temperatuur, mis hilisemal ruumide kasutusel. Tänapäeval pole osadel korrusmajadel veel katustki kui esimene korrus valmis ja kütmisest/stabiilsest kasutustemperatuurist pole mõtet rääkida. Kapitalismi võlud!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Perfektsionist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juun 2019, 21:00
On tänanud: 1 kord

Re: Eps 60 silver plaadi kõverus

Lugemata postitus Postitas Perfektsionist »

anto kirjutas: 09 Juul 2019, 14:58 Kui mu mälu mind ei peta, siis vanasti pidid EPS plaadid valmistamise tehnoloogia järgi tehases paar kuud seisma enne, kui need lõplikult mõõtu lõigati. Vist just nimelt selleks, et oma kujumuutused läbi teha.
Ma nii puusalt tulistades pakun, et praeguse buumi ajal pole kellelgi enam aega seda oodata. Lõigatakse kohe mõõtu ja paisatakse müüki. Nii need plaadid tagantjärgi kõveraks tõmbuvad.
Tundub loogiline ja endalegi meenub kusagilt ammusest ajast et pidi 8 nädalat seisma enne kui lõigata.
Vasta