Mure maasikate pärast ja häda lindudega

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 6813
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 166 korda
On tänatud: 257 korda

Mure maasikate pärast ja häda lindudega

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pealkirjast on vast aru saada siia foorumisse kirjutamise põhjus. Põhjuseks on pasakad ehk hallrästad, keda leidub meie maakohas hulgim. Näiteks eile õhtul äi avastas, et sauna taga seina küljes rippuva redeli külge oli üks hallrästas otsustanud pesa teha. No läksin ka vaatama, emalind vahtis niisama mulle vastu, võtsin seina äärest pingi, et teda lähemalt vaadata(pesa ca 2m kõrgusel) ja alles siis lendas ära. 5 muna oli pesas. No ei hakka ju pesa lõhkuma kui teine oli juba nii palju vaeva näinud. Vahepõikeks, mingis muus teemas mainitud pääsukesed otsustasid sel aastal jälle eeskojas pesitsema hakata. Tehku, see on juba nende mure, meie takistama ei hakka.
Lugesin igatsugu foorumeid ja vaatasin juutuubist videosid, aga leidnud ühtegi tarka ideed, mida oleks soovinud kaaperdada. Juutuubis enamus peenrad sellised max abieluvoodi suurused ;) , aga meil ca 2x12m ja 2m laiuse peale neli rida peenraid. Neid maasikaid ei ole ega tule nüüd nii palju kah, et käega lüüa kui linnud osa ära söövad. Sõstrapõõsastega on kogemused eelnevates aastatest olemas. Kui mõte oli punaseid sõstraid minna nädalavahetusel korjama, siis kaks päeva enne mõtte teostumist tehti rästaste poolt puhas vuuk. Sel aastal juba osad pooltoored valged sõstrad nahka pannud, mille alles sel aastal istutasime. :cry: Foorumites kiidetud peletuspallidesse ei usu, seal arvamusi-kogemusi nii ja naa ning arvestades seda lindude hulka, oleme vähe skeptilised nende pallide suhtes. Hetkel usun ainult füüsilisse takistamisse.
Enda idee oleks ikkagi ehitada ümber peenarde ca 40cm kõrgune raam, aga kuidas lahendada pealmine osa, mis peaks olema lahtikäiv, et valminud maasikatele ise ligi pääseksime? Sektsioonide kaupa hingede peal? Kas keegi oskab anda vihjed sellise linnuvõrgu kohta https://www.sure-green.com/products/gar ... etting.php , et kas ka EV-s keegi sellist müüb. Netiavarustes pakutakse meie poodides millegipärast ainult seda lödi rohelist võrku, mida paluks mitte soovitada. Sooviks seda viidatud võrku korra sõrmede vahel hoida, et mis ta endast kujutab. Tsingitud kanavõrku ka ei raatsi osta, sest siis on mõtekam juba isegi turult osta.
Eelmine aasta(siis oli veel 3 peenart) oli mul tehtud nii, et lõin iga mingi 1,5m tagant armatuurvarraste jupid maase ja pistsin nende otsa põrandakütte toru jupid kaarteks ning tõmbasin võrgu(roheline) üle. No selline hädavariant kukkus välja, mis mind absoluutselt ei rahuldanud, kuigi hea efekt oli see, et maasikasaagi sõime meie, mitte linnud. ;)

Kui kellegil on mõni hea idee või kogemus ja pole kahju jagada, siis väga teretulnud oleks see idee ka fotomaterjali näol.

Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: Mure maasikate pärast ja häda lindudega

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Midagi soovitada ei oska, võõras mure. Mis aga võrku puutub, siis kalameestele mõeldud poes on seda ikka väga suures valikus, sest plastikvõrgu osas mina küll eriti optimistlik pole. Kunagi ostsin, polnud see hind sellel ajal eriti kirves midagi, praegust olukorda ei oska kommenteerida.
 
maamiis_
külaline

Re: Mure maasikate pärast ja häda lindudega

Lugemata postitus Postitas maamiis_ »

Läbi võrgu sõid meil ka linnud maasikad ära. Oleme kasutanud nüüd valget katteloori. Lihtsalt asetatud maasikate peale enne marjade valmimist, kividega äärtest kinnitatud.
netcat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Jaan 2019, 12:03

Re: Mure maasikate pärast ja häda lindudega

Lugemata postitus Postitas netcat »

Lihtsalt mainiks, et meil toimisid need peletuspallid eelmisel suvel suurepäraselt. Kõigepealt maasikapeenras ja seejärel tõstsime marjapõõsaste juurde ümber ja marjad jäid kõik alles.
Vasta