Suitsuahi

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 7 korda

Suitsuahi

Lugemata postitus Postitas clondike »

Vana suitsuahi hävines mõned aastad tagasi tormis murdunud puu all. Nüüd on see suisuahju vundament aianurgas alati niitmise ajal ennast meelde tuletamas. Ja kuna nõudlust nagu oleks, siis peaks uue tegema. Vana oli üleni silikaadist laotud ja polnud kõige parem ahi. Seekord teeks midagi sellist: https://plus.google.com/photos/11086174 ... 0368463458
Aga sooviks teha üleni taaskasutatavast materjalist. Puiduosa vedeleb kuuri all igast sorti, sellega poleks muret, vana ahjuuks jäi ka kusagil kola hulgas silma. Aga see tellistest osa, kas tuleks ikkagi poest uued kivid tuua või kõlbaks ka kasutatud kivid? Asi pole kokkuhoius, aga tuli selline kiiks, et teeks seekord nii. Kasutatud kive muidugi peaks otsima, poest oleks lihtsam tuua. Kas peab olema punane tellis või võib laduda ka eelmisest ahjust jäänud silikaadist?
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Suitsuahi

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Sealt ahjust on puudu rasvavann, mis peaks olema kivide kohal. Lihast hakkab rasv tilkuma ja varsti põleb see kuut ilusa leegiga maha.
Oma ala meister..
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Suitsuahi

Lugemata postitus Postitas clondike »

Rasvavann tuleb ikka ka, see on teada mulle. Lisasin lihtsalt ettekujutust andva lingi.
külaline123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Apr 2018, 15:35

Re: Suitsuahi

Lugemata postitus Postitas külaline123 »

Plaan ka ehitada sarnane suitsuahi aga kuna eelarve on väga piiratud siis tahaksin teada, kas kividest laotud seina võib laduda ka ühe kivi laiusega mitte nagu antud piltidel kahega... Mis kivi kõige parem kasutada oleks ja mis segu? Googeldades leidsin, et peaks kasutama VAT kivi aga piltidelt tundub nagu rohkem VTT kivi moodi. Mis VTT kiviga üldse õues juhtuda võib? Lõhki külmuda? Kas seguks sobiks tavaline UNINAKSI ahjusegu?
Külaline
külaline

Re: Suitsuahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

külaline123 kirjutas: 10 Apr 2018, 15:42 Plaan ka ehitada sarnane suitsuahi aga kuna eelarve on väga piiratud siis tahaksin teada, kas kividest laotud seina võib laduda ka ühe kivi laiusega mitte nagu antud piltidel kahega... Mis kivi kõige parem kasutada oleks ja mis segu? Googeldades leidsin, et peaks kasutama VAT kivi aga piltidelt tundub nagu rohkem VTT kivi moodi. Mis VTT kiviga üldse õues juhtuda võib? Lõhki külmuda? Kas seguks sobiks tavaline UNINAKSI ahjusegu?
ei peagi nii keerukas olema, võid lihtsalt teha kaks rida kive (kasvõiv fibo , kui välimus sobib), kuut ümber, lõke sisse
Vasta