Vannitoa seina stiilikujundus

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ksaarsoo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 06 Mär 2015, 09:04

Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas ksaarsoo »

Tere

Olen näinud vannitoa kujundusi, kus osa seinast on kaetud n.ö. puipalistusega. Tekkis küsimus, et milliseid materjale võiks selle kasutamiseks kasutada. Ise eelistaks selleks tegelikult kasutada puitimitatsiooniga keraamilisi plaate (veekindlus, vähem hooldust jms).

Ehituspoodides on müügil puitimitatsiooniga põrandaplaate, mida tegelikult võib kasutada ka seina katmiseks. Samas on need ehk liiga n.ö. sirgjoonelise liistuga ja spetsiaalsed seinaliistud (kitsamad, dekoratiivse soonega vms) oleksid ehk ilusamad. Sellel vanniga pildil on neid tõenäoliselt kasutataud põranda katmiseks. Ega keegi ei oska kommenteerida, kas selliseid plaate on olemas? Ise ei ole veel kohanud.

http://st.houzz.com/simgs/bdb1ee8d02ab5 ... r-room.jpg
https://www.dropbox.com/s/s0dyc3a94u18y ... 5.jpg?dl=0

Ning kas sellisel stiilil mingi ametlik nimi ka olla võiks?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Teisel pildil seinas kindlasti puit. Esimese kohta kipun arvama sama.

Toomas.
kommenteerimata
külaline

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas kommenteerimata »

http://www.aliexpress.com/item/Ecologic ... 58868.html

Stiiliküsimusele on ingliskeelne vastus ühes küsimuspostituse failinimes.
janemand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2015, 15:58
On tänanud: 1 kord

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas janemand »

Sooviks endale ka sellist puitpalistusega seinakujundust esikusse ja vannituppa, aga ei oska kuskilt pihta hakata. Kes oskab soovitada, milliseid materjale ja kust ma peaksin selleks muretsema? Ühestki ehituspoest ma selliseid seina- ja põrandaliiste leidnud ei ole. Ega selliseid seinakatteid moodulitena ei valmistata või peab ikka liist liistu haaval need paigaldama?

http://st.hzcdn.com/simgs/1771835705cdf ... throom.jpg
http://www.houzz.com/photos/2486353/CLA ... om-toronto
http://st.hzcdn.com/simgs/7521019800f6f ... throom.jpg
Külaline
külaline

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

seda tehakse ikka liist liistu haaval ja osta saad neid punne/liiste puiduhoovist , tehakse tavalisest kuuse voodrilauast, tahad peenemat vaata saunapoodidest jne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

janemand kirjutas:Sooviks endale ka sellist puitpalistusega seinakujundust esikusse ja vannituppa, aga ei oska kuskilt pihta hakata. Kes oskab soovitada, milliseid materjale ja kust ma peaksin selleks muretsema? Ühestki ehituspoest ma selliseid seina- ja põrandaliiste leidnud ei ole. Ega selliseid seinakatteid moodulitena ei valmistata või peab ikka liist liistu haaval need paigaldama?
Mõned soovitused, sest olen näinud, kus on püütud teha sarnast stiili, kuid on käkk kokku keeratud.
1. Kasuta kindlasti eelvärvitud laudu, veel parem kui lõppviimistletud, sest tahes tahtmata niiskusega puit mängib ja seda eriti vannitoas. Kui on värvimata lauad seinale kinnitatud ja alles seejärel värvitud, siis 100%-se kindlusega võin öelda, et sul hakkavad nähtavale tulema 1-2mm värvimata triibud piki laua punnikohti ja see on visuaalselt oi-kui-kole. Lõppvärvitud laudu võid kinnitada kasvõi valged kindad käes.
2. Kui kavatsed ise värvida, siis kõigepealt krundi, väike vahelihvimine, esimene värvikiht, seejärel uuesti kerge vahelihvimine ja alles seejärel teine värvikiht. Vahelihvimised sellepärast, et tänapäevased värvid on veega lahustatavad ja tõstvad peenikesed puukiud püsti. Ideaalse värvikatte saavutamiseks oleks soovitav teha värvimine püstoliga, siis ei jää näha ei rulli ega pintsli jälgi.
3. Ära kasuta väga õhukesi ja laiasid laudu! Need kipuvad radiaalselt koolduma.
4. Kinnitamisel katsu need lauad seinale kinni saada kas tihedalt punnist kinnitades või täispinnaga seinale liimides. Põhjust on sama, mis punktis 3.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui tahate panna niiskesse ruumi siis soovitaks kindlasti termotöötlusega puitu tamme või saare puitu, aga ka ilma termotöötluseta tamm ja saar on tugevad ja niiskuse kindlad.
jaanus10@hotmail.com
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Võib olla aitavad sellised tooted sind
http://www.lincona.ee/uncategorized/erz ... orikatted/

Ega meil need eriti levinud pole, aga tehakse ikkagi plaadiga tavaliselt, siin üks link http://elitetrimworks.com/gallery/galle ... &gazgal=11 ingl. keelne nimetus on "wainscoting"
janemand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2015, 15:58
On tänanud: 1 kord

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas janemand »

Urmas kirjutas:
janemand kirjutas: 1. Kasuta kindlasti eelvärvitud laudu, veel parem kui lõppviimistletud, sest tahes tahtmata niiskusega puit mängib ja seda eriti vannitoas. Kui on värvimata lauad seinale kinnitatud ja alles seejärel värvitud, siis 100%-se kindlusega võin öelda, et sul hakkavad nähtavale tulema 1-2mm värvimata triibud piki laua punnikohti ja see on visuaalselt oi-kui-kole. Lõppvärvitud laudu võid kinnitada kasvõi valged kindad käes.
Olen nüüd veidi uurinud selliste eelvärvitud/lõppviimistletud laudade hankimist, et nendega esiku sein vooderdada. Plaan oli kasutada STM0 profiili. Karm reaalsus aga on, et tavalisel eraisikul pm. ei olegi võimalik selliseid töödeldud laudu kuskilt osta, sest kõik võimalikud tootjad nõuavad megasuuri koguseid, sest muidu nad ei viitsi oma värvimasinat käima panna. Ja kuidas ma siis nüüd oma korteris ja puudulike ehitusalaste teadmistega peaksin sellise töö ette võtma? Ja ülemisest/alumisest piirdeliistust ära hakka üldse rääkima, see paistab pakkujatele üldse mingi müütiline asi olevat.
Kummaline, et tänapäeval ei olegi võimalik midagi osta, kui selleks soovi on. Huvitav, kas Skandinaavias ka olukord nii masendav on?
fgh
külaline

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Sest voodrilaua valiku profiile on kümneid ja toonide valikuid tuhandeid. Samuti on laua mõõte oi kui palju. Seega pole see ei skandinaavias ega mujal mõistlik hoida ruutkilomeetreid laudu laos lihtsalt sellepärast, et ehk keegi sooviks kunagi midagi soetada. Sama jutt on ka selle liistu kohta ja pealegi sellise liistu saagimine ehitusmehel saepingil on minutite küsimus.

Valget ja valge lakiga laudadele on lao valik reeglina olemas, stm0 pole nii kindel. Samas enamasti on miinimumtellimus 50m2, kas ongi nii ulme kogus....

Kui tellitav kogus on alla selle ja ise selle värvimisega toime ei tule, siis tekib küsimus: kuidas need lauad seina saavad ? Värvimisega saab ka laps hakkama...
Külaline
külaline

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

janemand kirjutas: Karm reaalsus aga on, et tavalisel eraisikul pm. ei olegi võimalik selliseid töödeldud laudu kuskilt osta, sest kõik võimalikud tootjad nõuavad megasuuri koguseid, sest muidu nad ei viitsi oma värvimasinat käima panna.
:) Ma rääkisin küll eelvärvitud laudadest, kuid ma ei kirjutanud, et see peab olema tehases värvitud. Sellise väikse koguse tegemine on paras laupäevase ennelõuna kasulik ajaveetmine. Veel on olemas variant, et tellid tootjalt miinimum koguse ja ülejäägi müüd maha. Nagu näha, ei ole sa ainuke sellise vannitoa tahtja. Hea müügioskuse juures saad enda lauad veel tasuta. Üheks müügiargumendiks võiks olla, et oli eritellimus. Oeh, õpeta veel müüma kah. :)
janemand kirjutas: Ja ülemisest/alumisest piirdeliistust ära hakka üldse rääkima, see paistab pakkujatele üldse mingi müütiline asi olevat.
Nagu juba fgh mainis, otsi väiksemaid hästivarustatud töökodasid.
janemand kirjutas:Kummaline, et tänapäeval ei olegi võimalik midagi osta, kui selleks soovi on. Huvitav, kas Skandinaavias ka olukord nii masendav on?
On ikka võimalik, ainult natuke peab viitsimist olema. Vahest olen mingi "defitsiitse" asja saamiseks jõudnud alles läbi 5-6 küsimise. Kui üks ei tee või ei oska, siis küsi, kas ta teab kedagi, kes teeb või kas too teab kedagi, kes teeb jnejne.

Urmas
janemand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2015, 15:58
On tänanud: 1 kord

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas janemand »

Korteris on lihtsalt ebamugav sellega tegeleda ja tehases püstolitega saaks tõenäoliselt ka kvaliteetsema tulemuse. Värvida tuleks ju enne seinapanekut, siis kuivatada, lihvida jne. Korteris selleks kõigeks ruumi vähevõitu. Ja päris "Hunt-Kriimsilm 9 ametit mees" ka ei tahaks olla. Kui võimalik, siis telliks mõned tööd sisse. Aga tundub, et see ei ole siiski võimalik. Koguse osas läheks mul ehk max ca 20 m2 vaja.
Skandinaavias peaks selline sisustusstiil laialt levinud olema. Seetõttu arvasingi naiivselt, et ehk siis siin ka probleemi ei ole. Lähen poodi, tellin ära ja panen seina.
Kurb on ka see, et enne tellimist ei ole võimalik proovipartiid näha. Paras "põrsas kotis" ostmine on. Tellid ära ja siis alles hiljem näed, mida tellisid.
Külaline
külaline

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

janemand kirjutas:Korteris on lihtsalt ebamugav sellega tegeleda ...
Õige väide.
janemand kirjutas:... tehases püstolitega saaks tõenäoliselt ka kvaliteetsema tulemuse.
Õige väide. Aga püstoliga saavad värvida ka väiksemad töökojad, kelledel prits olemas.
janemand kirjutas:Värvida tuleks ju enne seinapanekut, siis kuivatada, lihvida jne.
Kuivatada pole vaja, kuivab ise.
janemand kirjutas:Ja päris "Hunt-Kriimsilm 9 ametit mees" ka ei tahaks olla. Kui võimalik, siis telliks mõned tööd sisse.
Loe uuesti minu eelmise kommentaari viimast lauset!
janemand kirjutas:Aga tundub, et see ei ole siiski võimalik.
On võimalik, ainult viitsimist ja kannatust on vaja!
janemand kirjutas: Koguse osas läheks mul ehk max ca 20 m2 vaja.
Skandinaavias peaks selline sisustusstiil laialt levinud olema. Seetõttu arvasingi naiivselt, et ehk siis siin ka probleemi ei ole. Lähen poodi, tellin ära ja panen seina.
EV-s võetakse Skandinaavialt ja teistelt riikidelt üle ainult see, kuidas rohkem saaks rahvalt raha riigikassasse.
janemand kirjutas:Seetõttu arvasingi naiivselt, et ehk siis siin ka probleemi ei ole. Lähen poodi, tellin ära ja panen seina.
Welcome to Estonia! Kui estishing läheb käiku, siis mõne aja pärast saad vabalt poodi minna, sa ei pea isegi mitte tellima, sest sinu soovitu on poes juba ootamas ja poe poolt paigaldatakse seina kah. No nagu all inclusive teenindus.
janemand kirjutas:Kurb on ka see, et enne tellimist ei ole võimalik proovipartiid näha. Paras "põrsas kotis" ostmine on. Tellid ära ja siis alles hiljem näed, mida tellisid.
Loe veelkord minu eelviimast postitust, otsi väikseid töökodasid ja saad lasta teha proovinäidiseid.

Urmas
mkaru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 27 Jaan 2016, 10:06
On tänanud: 1 kord

Re: Vannitoa seina stiilikujundus

Lugemata postitus Postitas mkaru »

Mina olen kuulnud, et lauad tuleb kohe seina panna, kuna muidu hakkavad need kõveraks koolduma. Kahtlen, kas ise töödeldes on võimalik korralik kvaliteet tagada. Kas tootjad siis n.ö. klassikaliselt valgeid laudu ei paku kliendile sobivas koguses? Need võib siis hiljem ise sobiva värviga üle toonida.
Vasta