Milline plaat seina

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Tammik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Apr 2014, 00:03

Milline plaat seina

Lugemata postitus Postitas Tammik »

Tervist!
Oleks vaja nõu, millist plaati kasutada siseseinas, et saavutada parim helitõke ja samas kannataks kruvida seinale raskemaid asju (kapid, suured pildiraamid jms).
Maja on ise puumaja (kortermaja).
Lõpppind peaks samuti olema sile ja hea viimistleda (värvida, tapeetida). Praegu olen vaadanud ludox plaadi poole, kuid ehk on targem panna nt. saepuruplaat ja sinna peale kips, või siis OSB ja kips, või kaks saepuruplaati või mingit eriti tugevat kipsi kaks kihti. Ühesõnaga, on palju variante, kuid mis oleks parim ja optimaalsem.
Kas 12mm ludox on sama hea helitõke kui saepuru+kips jms?

Kellel kogemust, siis andke palun nõu.

Tänud!

Ants
Külaline
külaline

Re: Milline plaat seina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tammik kirjutas:Tervist!
Oleks vaja nõu, millist plaati kasutada siseseinas, et saavutada parim helitõke ja samas kannataks kruvida seinale raskemaid asju (kapid, suured pildiraamid jms).
Maja on ise puumaja (kortermaja).
Lõpppind peaks samuti olema sile ja hea viimistleda (värvida, tapeetida). Praegu olen vaadanud ludox plaadi poole, kuid ehk on targem panna nt. saepuruplaat ja sinna peale kips, või siis OSB ja kips, või kaks saepuruplaati või mingit eriti tugevat kipsi kaks kihti. Ühesõnaga, on palju variante, kuid mis oleks parim ja optimaalsem.
Kas 12mm ludox on sama hea helitõke kui saepuru+kips jms?

Kellel kogemust, siis andke palun nõu.

Tänud!

Ants
plaat ise ei takista eriti heli, loe kipsitootjate helikindlust puudutavaid juhiseid, kõigil tootjatel veebis väljas. spets karkass, spets kinnitamine + õigesti paigaldatud isolatsioon aitab paremini ära hoida heli levikut, kui plaat suvaliselt seina kruvituna. Pane 8mm osb (või paksem) + kips saad kapid seina.
Tammik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Apr 2014, 00:03

Re: Milline plaat seina

Lugemata postitus Postitas Tammik »

Jah, sellega olen kursis, et isolatsioon on mitmekihiline (vill, õhuvahe, õigesti paigaldatud karkass jms.) pigem küsimus sellest, et mis karkassile peale panna. Külaline, oskad sa OSB+kipsi kohta eelisena midagi välja tuue, et seesuguse variandi pakud? See muidugi kindel valik.


Parimat,
Ants
Külaline
külaline

Re: Milline plaat seina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tammik kirjutas:Jah, sellega olen kursis, et isolatsioon on mitmekihiline (vill, õhuvahe, õigesti paigaldatud karkass jms.) pigem küsimus sellest, et mis karkassile peale panna. Külaline, oskad sa OSB+kipsi kohta eelisena midagi välja tuue, et seesuguse variandi pakud? See muidugi kindel valik.


Parimat,
Ants
mõõda helitugevus ära ja selle järgi otsusta mis teha ega sa muudmoodi parimat tulemust ei saa. Kips ja osb peaks odavam olema kui mgo ja mgo sisse sa ka ilma tüüblita midagi ei kinnita , kinnitamiseks pead augud ette laskma jne.
rakvere mees
külaline

Re: Milline plaat seina

Lugemata postitus Postitas rakvere mees »

Külaline kirjutas:
Tammik kirjutas:Jah, sellega olen kursis, et isolatsioon on mitmekihiline (vill, õhuvahe, õigesti paigaldatud karkass jms.) pigem küsimus sellest, et mis karkassile peale panna. Külaline, oskad sa OSB+kipsi kohta eelisena midagi välja tuue, et seesuguse variandi pakud? See muidugi kindel valik.


Parimat,
Ants
mõõda helitugevus ära ja selle järgi otsusta mis teha ega sa muudmoodi parimat tulemust ei saa. Kips ja osb peaks odavam olema kui mgo ja mgo sisse sa ka ilma tüüblita midagi ei kinnita , kinnitamiseks pead augud ette laskma jne.
Ludox plaat on otse kruvitav võhik.
Vasta