Põhuplaat Eesti turul

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Uus ja huvitav
külaline

Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Uus ja huvitav »

Tere!

Juhtusin messil katsuma ühte sellist huvitavat materjali nagu põhuplaat, sain aru, et seda on kiire ja lihtne paigaldada ning ka füüsikalistelt näitajatelt tundus päris hea. Praegu plaanin välja ehitada katusealust teist korrust. See toode huvitas mind just soojus mahutavause tõttu, sest kardan, et ahju soojusest ei piisa, et tuba hommikuni soe püsiks. Kas oskate veel mõnda sarnast plaatmaterjali soovitada mida võiks kasutada teise korruse välja ehitamisel peale kipsi, sest see minuteada eriti ei salvesta.

Lisan lingi ka saate uurida
http://www.kodukuubis.com/

Tänan juba ette vastuste eest
Külaline
külaline

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu jaoks on see põhuplaat küll uus, aga peale toote tutvustuse läbilugemist huvitav ta kohe kindlasti enam ei olnud. Juba toote tutvustuses liiga palju vastuolusid ja kirjutamata jätmisi.
Võtaks kasvõi soovituse viimistleda savikrohviga. Väga tahaks teada, milline näeb välja põhk seestpoolt kui ma olen sellele kandnud ~30mm savikrohvi 3-4 kihis(kuni 10mm kiht) ja iga kihi m2 kohta on seda leotanud ca 5l veega(~15l vett). Kas põhuplaat on peale sellist viimistlust ikka veel sama kujuga ja ikka veel isekandev vahesein?
Väljast kattapõhuplaadiga kui seda põhku ei seo peale mõlemile poole liimitud paberi mitte midagi. Kas midagi saepurust pressitud pelleti või briketi sarnast, ainult kahe paberi vahel?
Ühes kõrvalteemas isegi spetsiaalselt tuuletõkkeplaadiks välja töötatud plaatide lubatud paisumine-kahanemine tekitab paljudes hämmastust.
Puuduvad konkreetsed numbrid plaadi omaduste kohta, on ainult mainitud mingite sertifikaatide olemasolu jnejne.
See EU mainimine veel lisapunkte plaadile ei anna, vaid pigem meenutab ühte lookest, kus hiinlased tulid oma vidinaid pakkuma ja kui küsiti, et kas tootel ka CE-tähistus on olemas, võttis hiinlane taskust templi ja lõi paberitele CE pitsati. Hiinlastele jaoks tähendas see lühendit sõnadest China Export. :)

Kui muinasjutus saab nimetada Niff-Nifi põhumaja ühekordseks ebaõnnestunud individuaalprojektiks, millest targemad on võtnud õppust, siis nüüd saab juba ka reaalselt tellida Niff-Nifi tüüpmaju. Peaks edasimüüjatele "Kolm põrsakest" raamatu kinkima, neil on see jäänud lapsepõlves lugemata. :)

Minu kaastunne!

Urmas
Ehitusmees1975
külaline

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Ehitusmees1975 »

Tere

Mina aga olen selle tootega tuttav juba ammu, seda toodet kaustatakse lõuna pool juba rohkem kui 60 aastat. Olen seda toodet näinud Saksamaal ja Itaalias messidel. Kui õigesti mäletan, siis seda plaati hoiab koos ligniin mis on kõrgel temperatuuril pressitud välja põhust, ehk plaat peaks püsima ka ilma paberita. Paber on viimistluse eesmärgil. Vaatasin ise ka kodulehte, seal tõesti neid füüsikalisi numbreid ei ole, aga peaks puht huvi pärast võtma nendega ühendust, sest tegelen ise ka savikrohvidega.

Loomulikult võib kritiseerida kõikke ja kõikki, aga küsimusele vist vastust ei saanus sa eelmise kommentaari pealt. Katusealuseid olen peamiselt siiski teinud kipsi või siis laudise näol, sellist plaati pidasin siiani rohkem vaheseina materjaliks, aga see on hea mõte ja arvan ning tean et tegu on tõsise ehitusmaterjaliga, seega kiidan heaks. Seega oma Niff Niffi jutuga näitad sa pigem kehva ja kitsast silmaringi kui oskustöölise tõelist taset.

Ps kui tegemiseks läheb kutsu külla...vaataks huviga :D
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ehitusmees1975 kirjutas:... Loomulikult võib kritiseerida kõikke ja kõikki, aga küsimusele vist vastust ei saanus sa eelmise kommentaari pealt...
Palun loe veelkord ja püüa tabada põhuplaate iseloomustavate omaduste mõtet või sisu! Mina igatahes ei leidnud. Äkki suudad mulle selgitada?
•Hea soojapidavus ja soojusregulatsioon, kuna tootmisel pole kasutatud täiteaineid, mis juhiksid sooja ja külma;
Numbrid?
•Plaadil on omadus soojust salvestada, mis tagab hoonetes pikemat aega stabiilse temperatuuri. Lisaks tagab materjal suvisel ajal (kergehitistes) väiksema temperatuuri kõikumise;
Mille arvelt või kes seda soojust sinna salvestab?
•Võimalus kasutada ka tuuletõkke ja ennastkandva seinakonstruktsioonina;
•Materjali kasutmine hoiab ära mitu töö etappi (nn karkass+vill+kaks kipsi jt) olles koheselt kandev seinakonstruktsioon, heliisolatsioon, kiiresti ja kvaliteetselt viimistletav jne;
Panin need kaks punkti kokku, sest ei saanud aru, et kui vahele jääb karkassi tegemine, siis kuidas kinnitatakse omavahel vertikaalsed servad? Liimitakse PVA-ga?
Hea müratakistus 58mm plaat koos viimistlusega -35 dB;
Millise viimistlusega? Kas tapeedi, pahtel-värvi või 30mm savikrohvikihi müratakistus on ühesugune? Või on nagu kaupmeeste allahindlusprotsendid reklaamides, kus numbrite ette pannakse alati märk "-"(kuni) ja ongi JOKK.
Jnejne .....
Absoluutselt kõikide punktide kohta on küsimusi. Vähemalt minul.
Kui soovitakse neid põhuplaate edukalt müüa, siis neil on veel pikk tee käia tarbija usalduse võitmiseks.
Kodu Kuubis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Mär 2015, 21:14
On tänanud: 2 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Kodu Kuubis »

Tere lugupeetud foorumi külastajad

Sattusin siia foorumisse pooljuhuslikult, nimelt otsisin veekindla vineeri m2 hinda. Aga see selleks.

Esmalt tahan tänada Urmast, kelle soovituste põhjal saame teha suure sammu just klientide usalduse võitmiseks. Sinu soovituse najal lisasime täna õhtul kodulehele sertifikaadid, mis on kahjuks küll Inglisekeelsed, aga tegeleme eestikeelse tõlkega ja notari aeg on ka juba olemas.

Loomulikult on kõigil õigus oma arvamusele ja foorumid ju selleks ongi, mul on siiras rõõm, et meie tootest on juba kuuldud ja seda on katsutud, sest oleme väga noor ettevõte.

Püüan nüüd aga vastata ära küsimused mis on sein tekkinud, kui on mõni vastamata küsimus siis meeleldi vastan neile ka meili teel.

Savikrohvi kasutamisel on vee kogus meeletu mis plaadile kantakse, samas oleme teinud juba esimesed seinad savikrohviga, enne kandsime seinale hingava krohvi savikrohvi alla. Samas on meil koostööpartnerid kes arvasid samuti, et esimese kihi kandmise järgi vesi enam probleem ei ole.

Soojapidavuse kohta saab infot sertifikaadilt see on 0,099 W//(m.k) see ei ole parem kui villal, aga see on näiteks puiduga võrrelduna väga hea number.

Soojust salvestavad kõik pinnad, selleks ei pea olema eraldi salvestajat. Plaat reguleerib soojust ehk ruum soojeneb aeglasemalt ja samuti ka jahtub aeglasemalt.

Kui põhuplaadist ehitada vaheseina, mis enda raskust kannab, siis selle jaoks on meil klambrid millel on kõrvad, ehk tõesti pole vaja lisa karkassi. Sarnasel viisil püstitatakse ka IKEA poodides vaheseinu.

Helipidavus plaadil ilma viimistluseta on 33db, selle 2db saab mõlema plaadi poole viimistlusel hõlpsasti kätte, lisaks topelt seina puhul on 45db ning kui topelt seina vahele jätta kõlakoda siis helipidavus suureneb veelgi- helipidavus on väga oluline põhjus miks kliendid põhuplaati eelistavad, sest tihti elatakse kortermajas mille seinad vajavad lisa isolatsiooni.

Väga vabandan nende ees kes on segadusse jäänud seoses küsitavustega ning info puudumisega kodulehel, aga me tegeleme sellega. Samas tean, et kõigile küsimustele ei saagi vastata kodulehel. Mõned vastused tahavad pikemat arutamist.

Nagu juba ütlesin siis olen Urmasele tänulik, samas tean, et tegu on hea tootega ning see on juba paljusid aidanud, olen harjunud selle Niff Niffi naljaga :) aga usun, et see ongi nali ehk ärme pikka viha pea.

Viimaseks aga vastus põhiküsimusele- Lugupeetud uus ja huvitav sinu küsimus on väga põhjendatud ning õigel kohal. Hetkel meie peamised kliendi grupid jagunevad vaheseinad, välisseinte soojustamine ja suuruselt kolmas on katusealuste korruste väljaehitamine. Valik tehakse just materjali tugevuse ja soojapidavuse tõttu.

Kõik ettepanekud ja soovitused on väga teretulnud. Kui võimalik siis viisakas vormis ;)

Suurima lugupidamisega meistrite vastu

Germo Karro
Kodu Kuubis Juhatuse Liige
5142046
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Palju plaadi kaal on?
Sellest saaksime selle toreda soojussalvestamisvõime kohe selgeks.
vanaema on sul veteran...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kodu Kuubis kirjutas:... Savikrohvi kasutamisel on vee kogus meeletu mis plaadile kantakse, samas oleme teinud juba esimesed seinad savikrohviga, enne kandsime seinale hingava krohvi savikrohvi alla. Samas on meil koostööpartnerid kes arvasid samuti, et esimese kihi kandmise järgi vesi enam probleem ei ole...
Germo Karro
Kodu Kuubis Juhatuse Liige
5142046
Tore, et reageeritakse, aga ikkagi... Kliente ja tegijaid ei saa veenda selliste lausetega nagu "meil koostööpartnerid arvasid". Mõnele, kelle funktsionaalsed lugemisoskused on nõrgavõitu, kõlbavad need umbmäärased laused küll ja küll. Nüüdseks loevad seda foorumit ka võimalikud põhuplaatide huvilised ehk guuglisse on juba suurem märk mahapandud.
Jah, koostööpartneritel on selles suhtes õigus, et peale esimest kihti savikrohvi järgmiste kihtide veekogus enam nii suurt otsest mõju aluspinnale ei avalda, aga näiteks 10m2 suurusele pinnale esimesele krohvikihile kulub juba ~30l vett ja see veekogus ei haitu teps mitte tundidega, vaid leotab plaate katvat paberit ikka päevi-nädalaid, olenevalt tuulutusest ja sisetemperatuurist. Ja kui teha savikrohvi veel talvisel ajal, kus tavaliselt objektidel puudub regulaarne küte, siis venib vee aurustumise aeg veelgi pikemaks. Ühel paariaasta tagusel objektil(ca 90m2), kui alustasin augustis või septmebris,siis peale esimese kihi pealekandmist polnud mul kuu aega asja sinna objektile. Niiskus oli nii suur, et savikrohvis olevad üksikud taimeseemned läksid kasvama. Täisöko oli, seinas savikrohv ja sealt sai veel muru näksimiseks! :)
Vot see mind huvitakski, milline näeb välja see jõupaber plaadi küljes, kas on ikka veel kinni plaadi küljes ja kui tugevasti ning millises seisukorras on plaadi pealmine, jõupaberi all olev ~5mm kiht. Teha katsetusi mingil 1m2 suurusel plaadil on mõtetu, sest see ei kajasta reaalsust. Ma ei tea ühtegi klienti, kes oleks teinud "niiskuse reguleerimise" põhjendusel majja või korterisse savikrohvi täiskomplekti ainult 1m2 suurusele pinnale.
Enne põhuplaadi omaduste kiitmist niiskuse reguleerijana koos savikrohviga, võiks lugupeetud juhatuse liige tutvuda siinses foorumis esialgu kasvõi selle teemaga viewtopic.php?f=22&t=47320 ja erilist tähelepanu pöörata hr.Piirfeldi kommentaaridele. Kui viitsimist, siis savikrohvile omistatud "imeomaduse" kohta on siin foorumis lugemist küllaga. Loomulikult ei tähenda see seda, et ma suhtuks eitavalt savikrohvi, kaugel sellest. Mulle meeldib ja lisaboonusena on savikrohvi paigaldamine tasuv. :)
Ja siis veel see punkt, kus põhuplaati soovitatakse allegikute! No kuulge ... ei ole täheldatud sümptomeid! Milliseid sümpomeid? Nohu, aevastamist, nahalöövet, kõhulahtisust ....?
15 aastat tagasi töötasin mööblivabrikus, kus olin värvitsehhis 8 tundi päevas õhus hõljuvas lahustiaurudes, rääkimata kuivatuskapis olevatest aurudest ~80 kraadi juures. Mõne toksikomaani unelmate töökoht! :) Enda ja kaastöötjate juures ei märganud eelkirjeldatud sümptomeid ega lahustiaurude kahjulikku mõju. Kas peaksin klientidele hakkama enda näite varal soovitama lahusti baasil värve kuna need on reeglina vastupidavamad ja ei tekitanud mulle sümptomeid? Võimalusel ikka ei soovita.

Aga edu ikkagi!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas aero »

Kodu Kuubis kirjutas:... Sinu soovituse najal lisasime täna õhtul kodulehele sertifikaadid, mis on kahjuks küll Inglisekeelsed, aga tegeleme eestikeelse tõlkega ja notari aeg on ka juba olemas.
Ma ei leia ühtki serti, ei teie lehel ega tootja lehel! Pane link palun.

Notarid ei osuta tõlketeenust. Teil on vaja inglise-eesti vandetõlki: http://www.just.ee/et/eesmargid-tegevus ... ise%20keel ... kuigi ma usun, et nendest ehitajatest, kes teie lehele satuvad, suudab enamik ka inglise keelest vajaliku info välja lugeda. Arhitektidest, inseneridest rääkimata.

See sertide lubadus teie kodukal oleks mõistlik veidi ümber sõnastada. See, et miski on toodetud EL-s, ei tähenda veel, et tootel on automaatselt sertifikaadid olemas. Tootja peab ikka veidi vaeva nägema selleks. Ma imestan, et tootja ise ei ole oma lehele serte üles pole pannud, teeksid iseenda ja edasimüüjate elu sellega oluliselt kergemaks ju. :roll:
Kodu Kuubis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Mär 2015, 21:14
On tänanud: 2 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Kodu Kuubis »

Tere taas!

Mul on hea meel, et sellest on niivõrd kuum teema saanud.

Mulle meeldis sashaobrok täpsustus kaalu suhtes, see on tõesti küsimus millele vastates saab teha järeldusi.

Plaat on üpris raske 22kg/m2 ühtlasi paksusega 58mm. Loodan, et see kõnetab.

Nii aga nüüd edasi järgmiste küsimuste juurde:

Kodulehel on soovitus viimistleda seinapinnad savikrohviga, seal pole toodud välja kõikki tööetappe vaid soovitatav lõpptulemus. Panen siis kirja kuidas me oleme seni teinud, olen kindel, et võiksime võtta mõne seina ka lahti ja probleeme poleks, aga ei raatsi. Sauna eesruumis katsime plaadid armeerimisseguga mille peale kandsime savikrohvi. Kohtades kus inimesed soovivad, et plaat reguleeriks mikrokiimat ja ei taha seda katta värvide ja tapeediga soovitame me lubipahtliga seinad enne üle teha, selle sees on metüültselluloos ja lisaks kaitsvale kihile tagab see väga hea nakke. Urmas sul on jumala õigus, et see võib tekitada probleeme, aga lahendused töötame enamjaot välja klientidega koos. Paneme täpsustava informatsiooni kodulehele üles kohe kui tunneme selleks vajadust (krohvimise ABC) Meie soovitus savikrohvi näol on eelkõige tema reguleeriv omadus ja välimus, kiht mida plaadile kanname ei ole paks vaid pigem viimistlusena, sest aluspind on sile.

Mis aga puudutab küsimust allergikutele, siis oleme piisavalt lõhkunud välja kipsseinu mis tulnud asendada põhuplaadiga. Meie kindlustunne sellekohapealt tuleneb klientide tagasisidest. Kui soov ja tahtmine olemas, oleks mul väga hea meel kui külastaksite meid Pärnus ja saaksite ehk katsuda ja vaadata mis tootega tegu on, samuti ka ruumi sisekliimat tajuda.

Viimaseks. Sertifikaadid- See on hea uudis, et arvate, et neid tõlkkida pole vaja, teeme seda siiski kuid hea on teada, et ajavad hetkel asja ära ka inglisekeeles. Siiani pole veel kellelgi jäänud nende sisu segaseks. Meie koostööpartner on tegutsenud kauem kui mina elnud, ehk sertifikaadid on neil olemas juba väga pikka aega, neid plaate on toodetud euroopas esmalt Inglismaal 1950-ndatest. Täna toodab neid ainult meie koostööpartner kellel on kõik vajalikud sertifikaadid olemas ja see on ka peamine põhjus miks müüme plaati sama nime all. Sein on kõik sertifikaatidest huvitunud saanud vastuse kätte olemasoleva info najalt.

Infot saab lisaks http://www.kodukuubis.com


Edu läheb ikka vaja :)

Lugupidamisega Germo Karro
Külaline
külaline

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kodu Kuubis kirjutas:... Mis aga puudutab küsimust allergikutele, siis oleme piisavalt lõhkunud välja kipsseinu mis tulnud asendada põhuplaadiga. Meie kindlustunne sellekohapealt tuleneb klientide tagasisidest...
Germo, niipalju kui maailmas on erinevaid aineid, võib keegi neist olla sellele allergiline. Panna kõik allergikud ühte patta on rumal väide ja soovitus. Kas ka põhu suhtes allergikutele on need paneelid sobivad?
Kodu Kuubis kirjutas: Meie soovitus savikrohvi näol on eelkõige tema reguleeriv omadus ja välimus, kiht mida plaadile kanname ei ole paks vaid pigem viimistlusena, sest aluspind on sile.
Kas minu viide siinses foorumis juba palju läbi jahvatatud küsimuses savikrohvi omadustest niiskuse reguleerijana jäi lugemata? Jätame savikrohvi välimuse praegu kõrvale, see kuulub igaühe maitse valdkonda.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kodu Kuubis kirjutas:... Mul on hea meel, et sellest on niivõrd kuum teema saanud...
Mis puutub teema tulisusse, siis hetkel on see veel kaheti mõistetav. Minu arvates. :)

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kodu Kuubis kirjutas: Mis aga puudutab küsimust allergikutele, siis oleme piisavalt lõhkunud välja kipsseinu mis tulnud asendada põhuplaadiga.
Usul on muidugi tohutu jõud aga vaevalt et mõni allergoloog sellele jutule nõustuvalt kaasa noogutab. Kipsplaat nüüd küll vaevalt et kellegile allergiavaevusi põhjustab.

Kui omadusi võrrelda, jättes "öko" legendi kõrvale, siis omadustelt põhuplaat sarnaneb aeroc elemendiga/vaheseinaplaadiga. Ainult et aeroc ei idane ega mädane.
Kodu Kuubis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Mär 2015, 21:14
On tänanud: 2 korda

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Kodu Kuubis »

Tere Urmas.

Mis puudutab seda allergikute väidet, siis pean sulle au andma ja ütlema, et sul on 100 protsentti õigus, kõiki ei saa panna ühte patta, aga seni pole kohanud inimest kes selle vastu allergiline on, ka meie koostööpartnerid mitte. Kuigi on kindlasti olemas neid inimesi kes võivad olla allergilised või ei ole nad lihtsalt meie toote vastu huvi tundnud. Punkt on välja toodud just nn enamuse kohta kes kardavad põhku kui tolmu tekitajat jne. Nagu siin on juba korra läbi käinud on tegu ekstrudeeritud põhuga millel pole enam tavalisi põhule omaseid tolmamise tunnuseid, samuti aitab see põlemise vastu ning annab plaadile tema tugevuse ja liimained. Kontekstist tundub et on välja rebitud see osa nagu soovitaksime selle materjaliga ehitada kopsuhaigete kliinikut. Ei selle lause mõte on see, et see sobib ka enamustele allergikutele ehk ei tekita vaegusi.

Aga nagu vanasõna ütleb- kus viga näed laitta seal tule ja aita :) ehk äkki soovitad mingit paremat selle lause asemele, sest usun, et kodulehti kust konteksti seest või sellest väljas leiab asju mille kallal võtta on internet täis. See aga ei tähenda, et tegu on halva asjaga.

Savi krohvi kasutegurist või selle puudumisest ei hakka ma rääkima, aga kui sa oma soovitatud lingi ise korralikult läbi loed saad aru, et savikrohv ja põhuplaat mis samuti reguleerib mikrokliimat annavad koos effekti, see võib olla sinu meelest ümmargune 0 aga kliendid kes seda toodet on tellinud on kõik saanud võimaluse tunnetada ruumi õhku. Seda võib nimetada soola puhumiseks või mitte, aga hoonete mikrokliimaga ollakse rahul, samuti on tugevuseks soojusmahutavus, mida teised nii kiiresti püstitatavad seinad tihti ei paku.

Jah ta sarnaneb Aeroc plaadiga.

Teema on tõesti kaheti mõistetav, aga mul on hea meel et need küsimused tekivad ja nende üle saab ka diskuteerida. Kui juba oleme füüsika lainel siis igale jõule avaldub vastujõud ehk diskuteerimine annab meile väga palju uut hoogu ja olen ausalt tänulik. Saaks veel häid soovitusi siis saan tõededa et see on 100 protsenti asjalik ajaveetmine.

Lugupidamisega Germo Karro
Külaline
külaline

Re: Põhuplaat Eesti turul

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kodu Kuubis kirjutas:... Aga nagu vanasõna ütleb- kus viga näed laitta seal tule ja aita :) ehk äkki soovitad mingit paremat selle lause asemele, sest usun, et kodulehti kust konteksti seest või sellest väljas leiab asju mille kallal võtta on internet täis. See aga ei tähenda, et tegu on halva asjaga....
Kuna teenin vorsti leivale siseviimistlustöödega, mitte eesti keele filoloogina, siis hea meelega jätaks probleeme tekitava lause asemel korrektse ja üheselt mõistetava lause väljamõtlemise selle ala spetsialistide hooleks. Äkki saaks aitamiseks lugeda ka osundamist veale? :scratch: :)
Muide, ma pole häbenenud eesti keele osas nõu küsida siit http://keeleabi.eki.ee/?leht=13

Urmas
Vasta