Seina katmine kividega

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ksaarsoo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 06 Mär 2015, 09:04

Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas ksaarsoo »

Tere

Sooviks oma elamise osad seinad kividekoratsioonidega katta. Oskab keegi soovitada, milline ehitusmaterjal võiks selleks kõige otstarbekam olla? Välja võiks see näha enam-vähem selline, nagu alloleval pildil kujutatud.
Poodides on väga palju erinevaid seinakatte materjale: keraamilised plaadid, mosaiikplaadid, graniit, marmor, naturaalkivid, dekoratiivkivid, puitkiudplaadid (n.ö. kivitekstuuriga plaadid) jne. Ise kaalun dekoratiivkivide ja puitkiudplaatide vahel. Esimene näeks ehk veidi efektsem välja, kuid oleks keerukam paigaldada. Samuti ei ole kindel, kui praktiline see on - kas ja kui palju võib see hakata tolmu koguma? Ning, kas valida kipssegust või kergbetoonist dekoratiivkive?
http://www.houzz.com/photos/6939489/Alt ... om-toronto

On ka mingid 'Stone Veneer' materjalid, millest ei olegi täpselt aru, mida see täpsemalt kujutab. Kas see on puitkiudplaat?
http://www.menards.com/main/building-ma ... -13384.htm
Uus ja huvitav
külaline

Re: Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas Uus ja huvitav »

Tere,

Ise ostsin ja tegin sellise nn nišši bauhofist ostetud plaatidega umbes 50eur/m2. Ootasin sellise raha eest natuke paremat tulemust, kuna nende plaatide vahele vuuke ei tule siis nad võiksid olla üsna täpsed, aga ei seda nad ei olnud. Lõpptulemus oli äge aga jõle palju vaeva.

Kas kellelgi on veel soovitusi kust ja milliseid plaate tellida? Sest seda tööd tellitakse tihti.
ksaarsoo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 06 Mär 2015, 09:04

Re: Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas ksaarsoo »

Mis materjalist plaate muidu kasutasid ning mis senine kogemus ütleb tolmukogumise suhtes?
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas Toby »

..Stone veneer,, on naturaalse kivi lõigud. Löö YouTube otsingusse sisse ja tuleb näiteid ja paigaldamist mühinal.
Edu!
Uus ja huvitav
külaline

Re: Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas Uus ja huvitav »

Enam ei mäleta, aga olen vaadanud ja neid plaate pakutakse siiamaani. Mis aga hooldust puudutab siis see on mega. Ehk sellise seina jaoks peab naine täiskohaga kodus olema. Õnneks on seda vähe nii 6m2. Teine asi mida arvestada. Seinas tunduvad need plaadid tunduvalt tumedamad. Ära tee oma tuba koopaks.


Hea link vaatasin järgi. :hello:
Külaline
külaline

Re: Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uus ja huvitav kirjutas:Enam ei mäleta, aga olen vaadanud ja neid plaate pakutakse siiamaani. Mis aga hooldust puudutab siis see on mega. Ehk sellise seina jaoks peab naine täiskohaga kodus olema. Õnneks on seda vähe nii 6m2. ...
Kui selle dekoratiivse kivi hoolduseks peab olema kodune naisterahvas, siis minu fantaasia ei suutnud midagi välja mõelda peale selle, et üheaegselt samas ruumis fritüüritakse 50kg kartuleid ja saetakse 5tm laudu päevas. Sellise variandi puhul on nende kivide hooldus vähemalt 2x päevas vägagi õigustatud.

Urmas
ksaarsoo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 06 Mär 2015, 09:04

Re: Seina katmine kividega

Lugemata postitus Postitas ksaarsoo »

Uus ja huvitav kirjutas:Enam ei mäleta, aga olen vaadanud ja neid plaate pakutakse siiamaani. Mis aga hooldust puudutab siis see on mega. Ehk sellise seina jaoks peab naine täiskohaga kodus olema. Õnneks on seda vähe nii 6m2. Teine asi mida arvestada. Seinas tunduvad need plaadid tunduvalt tumedamad. Ära tee oma tuba koopaks.
Äkki räägid veidi lähemalt, mis probleemid selle hooldusega on tekkinud ja kuidas neid lahendanud oled.
Vasta