fibo plokist

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
elmut
külaline

fibo plokist

Lugemata postitus Postitas elmut »

on selline mure ,et fibo nagu hea ja tore materjal ,aga kuidas fibo sisse ankruid kinnitada , nii et kinni ka oleks, ta ju õhku täis, ette tänud
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: fibo plokist

Lugemata postitus Postitas Hiid »

elmut kirjutas:on selline mure ,et fibo nagu hea ja tore materjal ,aga kuidas fibo sisse ankruid kinnitada , nii et kinni ka oleks, ta ju õhku täis, ette tänud
milleks ankruid kinnitada tahad?
poes on muidu kergploki tüüblid olemas. Sellised vasekarva ja krobelised. Need peavad üsna hästi. Teine asi, mis peab on raudnael. Muud asjad on kaheldava väärtusega.
Ahjaa, kõigeparem on keemiline tüübel, aga see maksab mingi 100eek/tk. vist 8)
elmut
külaline

Lugemata postitus Postitas elmut »

ankruid oleks vaja akende kinnituseks ja siis tellis voodri ankurduseks plokk seina külge, nii et peno ja õhuvahe ja tellis
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mina kasutaks mõlemal puhul naelu. :roll:
elmut
külaline

Lugemata postitus Postitas elmut »

no hästi aga narva ploki sees püsib jah nael hästi ,aga fibost kukub ta ju välja, nii palju kui ma teinud olen ,nats liigub ja nael lahti, äkki siis ikkagi need tüüblid või kuidas, sest vana osa on narva plokk ja peksa naelu palju tahad kinni ,aga fiboga pole eriti veel kursis.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

elmut kirjutas:no hästi aga narva ploki sees püsib jah nael hästi ,aga fibost kukub ta ju välja, nii palju kui ma teinud olen ,nats liigub ja nael lahti, äkki siis ikkagi need tüüblid või kuidas, sest vana osa on narva plokk ja peksa naelu palju tahad kinni ,aga fiboga pole eriti veel kursis.
Ikka naelaga.
Ära üle peksa. Viimane löök jäta löömata :idea:
Kahe nädala pärast on juba need naelad kenasti kinni, nii et ei kuku enam kuhugile. :wink:
iseasi, kaua nad seal üldse vastu peavad, kuni päris ära roostetavad.
Vanad eestlased kastsid muuseas naelad kõigepealt kuse sisse, enne kui tuhaploki sisse lõid. :lol:
elmut
külaline

Lugemata postitus Postitas elmut »

tänud sulle ,sain jälle suts targemaks, eks see ehitus paras peavalu on ,aga ehk saan hakkama, aga äkki tead öelda kuidas õieti siduda plokk+peno 100+ õhuvahe ja siis tecra tellis 85, nii et fassaad kenasti küljes seisaks ,et naabrimees ei kiunuks et kivid tema aeda kukuvad, millega neid peaks ankurdama ja kui tihedalt?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

elmut kirjutas:tänud sulle ,sain jälle suts targemaks, eks see ehitus paras peavalu on ,aga ehk saan hakkama, aga äkki tead öelda kuidas õieti siduda plokk+peno 100+ õhuvahe ja siis tecra tellis 85, nii et fassaad kenasti küljes seisaks ,et naabrimees ei kiunuks et kivid tema aeda kukuvad, millega neid peaks ankurdama ja kui tihedalt?
Üle mingi 5 rea vist pannakse.
Maru hea on tsinklint, mida kasutavad ventilatsioonimehed torude riputamiseks. Sellest lõikad parajad jupid. Ühe otsa fibo külge ja teise vuugivahele.
Ega mu juttu ei tasu 100% tõsiselt võtta. Ma pajatan sellest, kuidas ma olen kuulnud ja ise teeks. See ei pruugi olla absoluutne tõde :wink:
Kasutaja avatar
erks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 231
Liitunud: 13 Apr 2005, 08:40
Asukoht: Keset Eestit
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas erks »

Pikad kruvid (kipsi harv keere) 90--120 peavad väga hästi.Ei tohi üle keerata.
elmut
külaline

Lugemata postitus Postitas elmut »

aga nii see käibki ,et grammike siit ja grammike sealt, ja nii need teadmised kogunevadki, aga see tsink lint tuleb vist ikka peno alla ,vastu seina panna, no läbi peno ja tegelikult päris võimalik lahendus ja peaks hoidma küll ja ei tohiks ka mädaneda ,aga pikad kruvid? no see peaks olema siis oma 30 cm pikk et ulatuks läbi peno seina ja tellise vahele ka, suts eba reaalne vist sellised kruvid, aga igaljuhul tänu teile et viitsisite vaeva näha
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

erks kirjutas:Pikad kruvid (kipsi harv keere) 90--120 peavad väga hästi.Ei tohi üle keerata.
Kipsi kruve ma omale küll ei kasutaks....
Selle läbimõõt on ju mingi 1mm. :shock:
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

See nn.tsingilindil on ju ainult galvaaniline kate.Sisetingimustes küll roostetama ei hakka.Parema tulemuse annaks ikka pehme kuumtsingitud terastraat.Hea on ka penot paigaldada.Ainult,kui te pole märganud neid traatankruid fibo ladumisel vuukidesse paigaldada siis on ehk nati nuputamist igatahes.
Iga ehitus on norm iseendale.
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Imre »

Tegelikult olemas spetsiaalsed fibo ploki kruvid,tähik otsaga,neid tasub küsida essve kauplusest Tallinnast paavli tänavalt.Sai kinnitatud nii prussikingad kui ka maja karp nendega.
Väga harva saadaval.
Teoreetik
külaline

Lugemata postitus Postitas Teoreetik »

Tegelikult on vuukide vahel segu leeliseline ja kõik, mis ei ole roostevaba, hakkab suht. kiiresti roostetama. Ka tsingitud traadid. Läbiroostetamise aeg on lihtsalt erinev. Olen kuulnud, et näit. Soomes on fassaadi kinnitamiseks kohustuslik kasutada ainult roostevabasid materjale. Ja on olemas eraldi kõva roostevaba traat - fassaadil ju oluline ka see, et sein mitte ainult väljapoole ei kukuks vaid ka see, et sissepoole õhuvahe alles jääks. Mida kõrgemad seinad, seda suurem oht, et temperatuuri kõikumisega kuskilt midagi järele annab.
Lihtne lahendus oleks olnud (tagantjärele meeldib meile kõigile tark olla !) koheselt Fibot ladudes 4 mm kõva roostevaba (latis, mitte rullis) traat seina laduda arvestusega, et vähemalt 5 cm traadi otsa oleks ka fassaadikivi vahele võimalik ära keerata. Peno peab Fibost väljaulatuva traadi otsa lükkama ja hea oleks see ka veel lukustusseibiga (või eraldi isolatsiooni tüübliga) kinnitada. Traatide tihedus 5-8 tk/m2 sõltuvalt maja kõrgusest ja muudest tingimustest (nagu kui tuuline koht, kui avatud päikesele (temp. kõikumised) jne.)
Kokkuvõte: see mis ma kirjutasin on teooria - ventilatsioonilint tegelikkus.
Kasutaja avatar
andy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 25 Apr 2006, 20:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas andy »

aga kui peno paned penotüüblitega siis võib ka paraja pikkusega roostevaba traadid siduda penotüüblite külge ning siis omakorda terca kivide vuukidesse!
vaatleja
külaline

Lugemata postitus Postitas vaatleja »

Kuna ise kavatsen sel nädalal plokiladumisega yhele poole saada ja neid roostevabu traadijuppe sai löigatud u. 3 rulli maja peale (0,3 ja 0,4), siis lisaksin omalt poolt ka seda, et kui te kunagi jöuate kivivoodri ladumiseni siis oleks öhkvahesse jääva traadijupi osas tark teha ka jönks (nagu s täht) allapoole, sest see maandab ka ohu, et vesi (näit.kondensaadi kujul) enne välja ventileerimist, ei satuks soojustusse .
Köikvöimalike kruvide ja lintidega oleks see vist ysnagi vöimatu protseduur.
Vasta