Kas Aeroc koos soojustusega?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rayds
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 11 Okt 2007, 10:44

Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas rayds »

Kuidas on targem ehitada?
Kas Aeroc 375 või Aeroc 300 + soojustus (näiteks 10 cm)?
Mõtlen nii hinda kui ka soojapidavust.

Raido
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas xjan »

Aeroc-i lehel on hinnavõrdlus olemas. http://www.aeroc.ee/user_upload/vlissei ... s_2008.pdf

Ma ei ole kursis kas sinu pakutu on täpselt sama soojakindel, kuid endale on meelepärasem 375 plokk puhtal kujul krohvituna kui kitsam plokk+peno+krohv, mille rähnid nahka võivad pista :)
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas xjan »

Siin on juttu, et uus U-arvu norm alates 2008 väikemajadel peab jääma vahemikku 0,2 kuni 0,25 W(m²K)
http://www.isover.ee/ee/Soojustamine/Uu ... &Rakenne=1

ja siin ka siis täpsemalt toodud erinevate seinte + soojustuse arvutuslikud U-arvud: http://www.isover.ee/download.aspx?intF ... ctID=14844

Tundub, et 375 Ecoterm vajaks ikka 50mm soojustust lisaks, et uude energiatõhususe normi jääda.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas Chef »

puhast aeroc seina sirgeks krohvida on keeruline ja kõik seina deformatsioonid on krovi pinnal kohe näha (suur risk pragude tekkeks). seega ükskõik kumma ploki laiuse valid, vähemalt 50mm soojustust pane ikka peale.
saarlane
külaline

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Ise tegin nii 250 aeroc+100mm. villa+tuuletõke
trumm
külaline

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas trumm »

mul 375 ecoterm ja väga rahul. (ühel naabril samuti ja tema ka rahul). lisaks - mu maja küttekulud on märgatavalt väiksemad kui sõbral, kel fibo + peno, kuigi mul on rohkem ja suuremad aknad.

maja on soe, hoiab hästi sooja, sisekliima meeldiv, küttekulud ok. suvel mõnusalt jahedam kui õues.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

milles see ecothermi fenomen seisneb? Lihtsalt müüri paksuses?
Mis külm seinas oleva niiskusega talvel teeb? Ei murenda?
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Aeroci ja kiviseinte eelis siseseintes see, et kuna salvestavad sooja ja mingil määral niiskust siis sisekliima hoones märgatavalt parem ja ühtlasem.
Puitkarkass majad kui niiskustõkked seespool (ehituslikult vajalik) natuke kasvuhoone moodi siis või?!
Ei taha kumbaki majatüüpi maha ha aga eelistaks kivimaja.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas trumm »

hiid
aga miks ta peaks murendama? seinas ju pole mingit erilist niiskust - kui viimistlus peal, siis mingit vihma vmt sein küll ei kogu.

ma ei oska ehitusfüüsikalisi parameetreid välja tuua ega nendega vaielda (seda ei pea ma ka vajalikuks), mulle piisab sellest, et ma olen oma valikut nüüd mitmendat aastat praktikas kogedes väga rahul.
Vello
külaline

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas Vello »

Ehitusfüüsikast niipalju, et külmuda saab ikkagi vesi ja hakata siis materjali lõhkuma. Väljakuivanud sein on kuiv ja see, et välimine osa on miinuskraadides ei tähenda midagi kui just ei ole loodud aurutihedat kihti polümeerkrohvi või penoplasti näol, siis tõest sein ei "hinga" ja tekib kondents seina sisse ja edasi ka muud jamad.
Ecotermi soojapidavus tuleb sellest, et ta sisuliselt on kivist soojustusmaterjal (80% õhku sees).
Lambda arv,mis näitab soojaisolatsiooniomadusi on tal üle 2 korra parem kui fibol.
Külaline
külaline

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ehitusfüüsika valemid Vello väidet ei kinnita. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Kas Aeroc koos soojustusega?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vello kirjutas:Ehitusfüüsikast niipalju, et külmuda saab ikkagi vesi ja hakata siis materjali lõhkuma. Väljakuivanud sein on kuiv ja see, et välimine osa on miinuskraadides ei tähenda midagi kui just ei ole loodud aurutihedat kihti polümeerkrohvi või penoplasti näol, siis tõest sein ei "hinga" ja tekib kondents seina sisse ja edasi ka muud jamad.
Ecotermi soojapidavus tuleb sellest, et ta sisuliselt on kivist soojustusmaterjal (80% õhku sees).
Lambda arv,mis näitab soojaisolatsiooniomadusi on tal üle 2 korra parem kui fibol.
Vello kes ???? Kust sellised teadmised ehitusfüüsikast ? Mis eriala mees oled ?
Vasta