Vannitoa valamu sifoon

saunad, santehnika, boilerid jne
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas toomas »

miks vesi siis ilma haisulukuta ära jookseb?

Sellepärast, et saab piisavalt õhku peale.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

toomas kirjutas: 10 Apr 2021, 16:13 miks vesi siis ilma haisulukuta ära jookseb?

Sellepärast, et saab piisavalt õhku peale.
Sama laiusega toru ilma haisulukuta või haisulukuga saab alati samasuguse hulga õhku peale. Haisulukuta jookseb ära kuna ei ole haisuluku takistust vahel. Kuidas takistust vähendada on juba juhendatud.

Mis vahe on kas jupp on köögi- või vannitoa kraanikausile jne, kui sul on majapidamises mõni äravool mis on väiksema läbimõõduga, kui 50, siis on juba probleemid sisse ehitatud.

Sul on seal kogu maailma ruum sahtlite taga ja toru ulatab seinani ja haisulukul ei ole vahet kas ta on seinast eemal või lapiti vastu seina. Põlvel ei ole vahet kuhu ja mis nurga all keerab jne . Kui mõni toru on suurem,väiksem, siis on selleks olemas üleminekud.

Mis läbimõõduga tuleb kraanikausist äravool ja mis läbimõõduga auk seinas?
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere taas!

Proovisin "elektron"i varianti - panin pildid kaasa, ei aidanud, vesi ikka ära ei läinud. Ühel korral jäi endale mulje et äkki see "uus haisulukk" on liiga palju madalamal seina-avast, seega teisel pildil proovisin vahe juppi lühemaks lõigata 2-3cm, rohkem ei saanudki.

Suureks üllatuseks aitas praegu nüüd vee ära voolamisele siiski see kolmik-toru variant, mida pakkus kasutaja "abe"
Panin ka selle pildi kaasa. Küll aga sellega väike mure ja küsimus, et vesi jookseb imehästi ära, kuid nüüd on siiski halb lõhn vannitoas kohe olemas, küll minimaalselt (kõige alguses ilma ühegi haisulukuta variant haises kõvasti rohkem) aga siiski. Kas ma peaksin seda alumist haisuluku olukorda üritama suuremaks teha? Haisuluku vahele panema, et lõhna ei tekiks? Või paratamatult tekib lõhna selle variandi puhul?

Lisan ka mõned vastused osadele eelnevatele kommentaaridele (osad vist on ära kustutatud)
Et ma ka ei mõista sellist irooniat ja sarkasmi mõne kasutaja poolt, miks seda vaja on?
Foorumi mõte ongi, et spetsialistid omavahel arutavad, saavad kogemusi ning aidatakse ka "nõrgemaid"
Igatahes tänan siiralt kõikidele, kes on raatsinud kaasa mõelda ja aidata!

Kasutaja" tabarabarap" ile vastuseks. Tundub, et Sul ei ole ka lihtne vist rahulikult ja viisakalt vastata :)
"Sama laiusega toru ilma haisulukuta või haisulukuga saab alati samasuguse hulga õhku peale. Haisulukuta jookseb ära kuna ei ole haisuluku takistust vahel. Kuidas takistust vähendada on juba juhendatud"
Kuidas siis juhendatud on? Umbes 50postitust ja 10 erinevat viisi mida olen proovinud ja no pole kasu. Oled hästi juhendanud ja on aidanud v?

Vahe on ju päris suur, kas jupp on mõeldud köögi v vannitoa valamule, kui torustik seal erineva suurusega on. Miks Sa sellist iba edasi ajad? Dunvenist öeldi seda, et on erinevad asjad, piltidelt on ju samuti näha, et täiesti erinevad asjad. Juba toru enda laius on ju 32 vs 50mm + see osa mis läheb valamu külge jms. Ruumi puudusest olen koguaeg rääkinud, kas Sa ei pane tähele?

Ava seinas ongi see 32ne ja sama on ju valamuga. Sa räägid mingist maailma suurimast ruumist, ma olen terve aja rääkinud et pole variantigi teistmoodi olnud. Mul on sitta kanti erinevaid torujuppe kokku ostetud, sellest saaks vist 5komplekti valamuid kokku panna juba, aga näe minu oma ei ole nii lihtne. Kui oleks esimene sifoon sobinud siis poleks ju teemat jätkanudki.
Manused
IMG_0497.jpg
IMG_0501.jpg
IMG_0502.jpg
IMG_0503.jpg
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Lisan veel eelmisele juurde, et kas nüüd kui on teada, et see nn kolmik aitab (saab õhku peale) on mingi esialgsetest variantidest siis võimalik siiski lahendada, mingi väikese lisaliigutusega?
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

v2ikejoss kirjutas: 16 Apr 2021, 20:18

Suureks üllatuseks aitas praegu nüüd vee ära voolamisele siiski see kolmik-toru variant, mida pakkus kasutaja "abe"
Panin ka selle pildi kaasa. Küll aga sellega väike mure ja küsimus, et vesi jookseb imehästi ära, kuid nüüd on siiski halb lõhn vannitoas kohe olemas, küll minimaalselt (kõige alguses ilma ühegi haisulukuta variant haises kõvasti rohkem) aga siiski. Kas ma peaksin seda alumist haisuluku olukorda üritama suuremaks teha? Haisuluku vahele panema, et lõhna ei tekiks? Või paratamatult tekib lõhna selle variandi puhul?
Haisulukk pane ikka vahele, hetkel ju peaaegu polegi seda.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

v2ikejoss kirjutas: 16 Apr 2021, 20:18 Lisan ka mõned vastused osadele eelnevatele kommentaaridele (osad vist on ära kustutatud)
Et ma ka ei mõista sellist irooniat ja sarkasmi mõne kasutaja poolt, miks seda vaja on?
Foorumi mõte ongi, et spetsialistid omavahel arutavad, saavad kogemusi ning aidatakse ka "nõrgemaid"
Jah, sul on õigus foorumi ülla idee osas, aga kui mõni kasutaja ei oska soovitusi reaalses elus rakendada, siis tuleb vahest ka midagi muud soovitada. Foorumi mõte ei ole ka kohe solvuda kui antakse soovitusi, mis ei sobi kokku teema algataja mure lahendamisega. Kergesti solvuvatele puberteetidele on vist omad foorumid, täpselt ei tea? ;)
v2ikejoss kirjutas: 16 Apr 2021, 20:18 Mul on sitta kanti erinevaid torujuppe kokku ostetud, sellest saaks vist 5komplekti valamuid kokku panna juba, aga näe minu oma ei ole nii lihtne. Kui oleks esimene sifoon sobinud siis poleks ju teemat jätkanudki.
... selmet maksta üks kord torumehele. :scratch:
v2ikejoss kirjutas: 15 Mär 2021, 17:32 (Vannitoa sahtlisse nn ava sisse freesida on üsna viimane variant, kuna tegemist üüri korteriga ja see jääb ka välja tõmmates näha)
Veel üks soovitus tulevikuks- üürikorteris ei ole sinul vaja tegeleda kanalistsiooni probleemidega kui see ei ole sinu enda tekitatud! Selliste probleemide lahendamine kuulub üürileandja murede hulka.

Viimast pilti("õhutusega") vaadates nüüd üks hüpoteetiline olukord. Oletame, et sul on valamule vaja punn ette panna ja midagi lobistada. Võtad punni eest ära, torustik ei jõua korraga nii palju vett läbi lasta, siis mida sa arvad, kuhu see vesi jookseb. Mina arvan, et sellise süsteemiga jookseb valamukappi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

Urmas kirjutas: 17 Apr 2021, 07:33 Viimast pilti("õhutusega") vaadates nüüd üks hüpoteetiline olukord. Oletame, et sul on valamule vaja punn ette panna ja midagi lobistada. Võtad punni eest ära, torustik ei jõua korraga nii palju vett läbi lasta, siis mida sa arvad, kuhu see vesi jookseb. Mina arvan, et sellise süsteemiga jookseb valamukappi. ;)
Tõsi. Aga kõigepealt ootaks ära, teemaalgataja saaks nii veest, kui haisust lahti, seejärel saab järgmistele potensiaalsetele probleemidele lahendusi pakkuda:)
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

v2ikejoss kirjutas: 16 Apr 2021, 20:18...Suureks üllatuseks aitas praegu nüüd vee ära voolamisele siiski see kolmik-toru variant, mida pakkus kasutaja "abe" ....Küll aga sellega väike mure ja küsimus, et vesi jookseb imehästi ära, kuid nüüd on siiski halb lõhn vannitoas kohe olemas,...
...mis viitab ikkagi sellele, et sifoonis ei ole asi ja probleemi pead otsima sifooni ja püstaku vahelt.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Terv, pakun enamvähem kindlalt, et probleemiks on see,et ei saa lisaõhku. Seda soodustavad peenikesed kanalitorud, valamu ilma avarii ülevooluta, sifooni veesõel(liiga väiksed augud!). Endal pea sama probleem, aint mul on 140 kraanikaussi.
Ei viitsi siin trükkida eriti. Helistage ja räägin täpsemalt 566 74 030
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

I pilt. Vaata nüüd seda kohta kuhu ülevool sisse läheb. Osadel sifoonidel on see nii-öelda pime, ehk saab kasutada ka ilma ülevooluta valamutel. Kontrolli. Kui on pime, siis ei saa ülevoolust õhku peale.

Toomas
Inkedsifoon_LI.jpg
Inkedsifoon_LI.jpg (167.87 KiB) Vaadatud 2213 korda
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

toomas kirjutas: 17 Apr 2021, 11:09 Tere.

I pilt. Vaata nüüd seda kohta kuhu ülevool sisse läheb. Osadel sifoonidel on see nii-öelda pime, ehk saab kasutada ka ilma ülevooluta valamutel. Kontrolli. Kui on pime, siis ei saa ülevoolust õhku peale.

ToomasInkedsifoon_LI.jpg
Huvitav, teemaalgatajal vist vale pilt pandud?
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere! See viimane pilt, millele nüüd "toomas" viitas on tehtud köögi valamust ja selle torustikust. See oli näitamaks "tabarabarap" kasutajale, et on ju erineva ehitusega + mõõduga ning vannituppa mul nii või naa selline instrument poleks mahtunud!

"Urmas" solvumisest pole siin absoluutselt juttugi olnud :) Sellisel juhul ma ei oleks ju edasi kirjutanudki, või mis? Puberteedi jutuga paned ka päris mitmekümne aastaga mööda praegu, proovi vähe sõbralikum olla :)

Sa räägid et mõni kasutaja ei rakenda soovitusi päris elus? Nalja teed? Ma olen kõik variandid praegu läbi proovinud. Kui oleks kellegi teie poolt öeldud esimene variant sobinud ja toiminud, siis ei oleks siin teemas 50 erinevat postitust, või mis?
See jutt et maksa ükskord torumehele , kui sa tähele pole pannud ma olen mitmeid kordi küsinud, ning küsisin ka postituse algusfaasis, et kas keegi tahaks aidata või soovitada kedagi, kuna mul tuttavat torumeest ei ole. Mitte keegi pole ise seda otseselt pakkunud, välja arvatud nüüd viimane kasutaja "kaimagk"

See et soovitad üürikorteris mitte asja näppida on tõesti hea soovitus. Eks võtangi siit oma õppetunni nagunii. Algas ju see sellega, et vesi ei läinud ära, oma enda kodudes sifooni puhastus sitast ja juuksekarvadest käib minutitega ja pole kunagi probleeme tekkinud, sellepärast mõtlesin et teen siin üürikorteris sama, mitte ei helista omanikule et kuule kutsu nüüd torumees kohale :)

Selle hüpoteetilise mure kirjelduse kohta ütlengi, et mis siis ikkagi lahendus oleks?
Ma julgen arvata, et minul endal seda olukorda ei teki, kuid tõesti omanikku silmas pidades ja/või järgmist üürnikku siis ei tahaks sellist olukorda neile siia jätta.

"val" - Sinu poolt päris hea lause, selle probleemiga me siin mitmeid nädalaid juba tegelenud olemegi :)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas aero »

v2ikejoss kirjutas: 16 Apr 2021, 20:18 Suureks üllatuseks aitas praegu nüüd vee ära voolamisele siiski see kolmik-toru variant, mida pakkus kasutaja "abe"
Panin ka selle pildi kaasa. Küll aga sellega väike mure ja küsimus, et vesi jookseb imehästi ära, kuid nüüd on siiski halb lõhn vannitoas kohe olemas, küll minimaalselt (kõige alguses ilma ühegi haisulukuta variant haises kõvasti rohkem) aga siiski. Kas ma peaksin seda alumist haisuluku olukorda üritama suuremaks teha?
Viimaselt pildilt on näha, et see haisulukk ei tööta (töötab vaid osaliselt). Lukku pidama jääva vee tase on liiga madal, ei sulge lukku täielikult. N.ö. C-tähe alumine nõgusus peaks olema pisut sügavam. Alumisest punktist vasakule jäävad torud peaksid olema pisut pikemad. Äkki saad ühendustest natuke pikemaks tõmmata?
Viimati muutis aero, 17 Apr 2021, 13:21, muudetud 1 kord kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

v2ikejoss kirjutas: 17 Apr 2021, 12:25"val" - Sinu poolt päris hea lause, selle probleemiga me siin mitmeid nädalaid juba tegelenud olemegi :)
Sain aru, et tegeled sifooniga, st kraanikausi ja seina vahelise ühendusega. Minu soovitus on kontrollida mis toimub sealt edasi. Vab, kui valesti aru sain.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

IMG_0509.jpg
"val" ei sa ei saanud kindlasti valesti aru, kuid sealt edasi ei ole väga minu võimuses suurt midagi teha
Rõhu/õhu teema nüüd sai lahendatud küll

Panin nüüd uue pildi kaasa kuidas ta jätsin hetkel - loodetavasti sellest haisulukust võiks nüüd piisata?

Ainuke mure siis selle "Urmas"e hüpoteetilise näitega, et mis saab kui keegi nüüd siis peaks ülevalt voolu kinni jätma, et kraanikausis midagi pesta. Kas selle vastu lahendust oleks?

Ainukese murena hetkel, kui pesumasin käib (mis on teise äravoolu ühendatud) siis kraanikausist kostub mulksumist
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 17 Apr 2021, 18:40
Ainuke mure siis selle "Urmas"e hüpoteetilise näitega, et mis saab kui keegi nüüd siis peaks ülevalt voolu kinni jätma, et kraanikausis midagi pesta. Kas selle vastu lahendust oleks?
Pane punn ette.
;) No aga siis ei jookse tal vesi nii kiiresti ära. Proovitud ju.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

Teemaalgataja, marss poodi :) https://www.dunven.ee/product.jsp?id=31377
Tegelikult sellest abi pole, sest samahästi võiks ju kolmiku ära võtta.

Ilmselgelt on probleem torustiku õhutusega:
v2ikejoss kirjutas: 17 Apr 2021, 13:43 Ainukese murena hetkel, kui pesumasin käib (mis on teise äravoolu ühendatud) siis kraanikausist kostub mulksumist
Minu arvamust mööda on torustikus ülerõhk, haisulukus veetasemed erinevad (kraanikausi pool kõrgem). Kui nüüd kraanikausist vett alla lasta, enne kui vesi haisulukust torustikku hakkab voolama, tõuseb haisuluku ja kraanikausi vahel õhurõhk, mis ei lase omakorda kraanikausist vett alla. See kehtib õhutuskolmikuta lahenduse puhul. Kolmik laseb liigse rõhu välja.
Võimaliku uputuse vältimiseks kas:
1. viid kolmiku otsast õhutustoru kraanikausi maksimaalsest veetasemest kõrgemale.
2. lähed poodi :) ja ostad ülevooluavaga kraanikausi
3. loodad, et vesi jõuab piisavalt kiiresti ära voolata
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

abe kirjutas: 17 Apr 2021, 20:49 ...Minu arvamust mööda on torustikus ülerõhk, haisulukus veetasemed erinevad (kraanikausi pool kõrgem). ...
Haisuluku ja kraanikausi vaheline rõhk ei saa vee äravoolu takistada. Kui ülerõhk, siis loogiliselt võttes peaks see pärinema süsteemist (püstakust). Nt viimase korruse elanik tegi vannitoas remonti ja lõikas tuulutuse toru maha. Sellisel juhul võib ka mõnel teistel sama püstaku elanikul äravooluga probleeme olla.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

val kirjutas: 17 Apr 2021, 21:09 Haisuluku ja kraanikausi vaheline rõhk ei saa vee äravoolu takistada.
Aga saab ju, kui tuulutuskolmik probleemi lahendas.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

abe kirjutas: 17 Apr 2021, 21:17Aga saab ju, kui tuulutuskolmik probleemi lahendas.
Kolmik võimaldab survet haisulukule kiiremini tõsta kuni see ületab haisulukku rõhu ja äravool tekib. Varem või hiljem tekib süsteemis selline ülerõhk (kui probleem on süsteemi ülerõhus), et haisulukku lahti ei suruta ja kolmikust hakkab üle voolama. Kolmik võib olla ajutine hädavariant, aga väga kahtlen, et see probleemi lahendadas.... me ei tea ju, mis seal tegelik probleemi põhjus on.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

abe kirjutas: 17 Apr 2021, 20:49 Võimaliku uputuse vältimiseks kas:
1. viid kolmiku otsast õhutustoru kraanikausi maksimaalsest veetasemest kõrgemale.
2. lähed poodi :) ja ostad ülevooluavaga kraanikausi
3. loodad, et vesi jõuab piisavalt kiiresti ära voolata
Mina rohkem soovitada ei oska. Küll aga ootan juba, millal me ükskord teemaalgatajal haisuluku ja veepuhastusjaama vahelise jupikese laseme detailhaaval välja vahetada :)
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

kunn24 kirjutas: 18 Apr 2021, 18:43Kisub esoteerika suunas.
pakkusin hüpoteesi, miks kolmik aitas, aga 😀 eks ta ole, kui kamp tegelasi ravib haiguse sümptomeid haiguse põhjustajat teadmata.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Veelkord tänan kõiki nõuandjaid! Saime selle asja toimima, ainuke "risk" on nüüd siis see, et tänu avatud kolmikule kraanikausi all, võib tekkida siis kerge "üleujutus" juhul kui ülevalt punn ette panna ja kraanikauss vett täis lasta, sain ikka õigesti aru eks?

Lahenduste osas mis kasutaja "abe" pakkus
1. viid kolmiku otsast õhutustoru kraanikausi maksimaalsest veetasemest kõrgemale - sellest ei saanud päris hästi aru. Viis kuidas aru sain, tundub täiesti utoopiline ehk siis seda lahendust ei saa mingi valemiga teha
2. lähed poodi :) ja ostad ülevooluavaga kraanikausi - see on siis ainuke lahendus kuid pigem ei proovi, sest nagu ütlesin olen korteris üürnik ja ei viitsi enam sellega jaurata + kindlasti ei viitsi ka omanik tegutseda :)
3. loodad, et vesi jõuab piisavalt kiiresti ära voolata - hea ettepanek! :D

PS! Kuna siinsamas threadis oli palju abistajaid, kasutan võimalust ja ei loo uut teemat.
Täna avastasin et vetsupott "jookseb"
Ainuke asi mis teha julgesin - võtsin kaane maha, kuid mitte midagi sealt aru ei saa
On üldse võimalik midagi pildi järgi pakkuda, või tulekski torumees kutsuda?
Seljuhul - kas keegi oskab aidata torumehe leidmisega?

Aitäh!
Manused
IMG_0556.jpg
IMG_0558.jpg
IMG_0557.jpg
IMG_0555.jpg
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

v2ikejoss kirjutas: 27 Apr 2021, 19:37 Veelkord tänan kõiki nõuandjaid! Saime selle asja toimima, ainuke "risk" on nüüd siis see, et tänu avatud kolmikule kraanikausi all, võib tekkida siis kerge "üleujutus" juhul kui ülevalt punn ette panna ja kraanikauss vett täis lasta, sain ikka õigesti aru eks?

Lahenduste osas mis kasutaja "abe" pakkus
1. viid kolmiku otsast õhutustoru kraanikausi maksimaalsest veetasemest kõrgemale - sellest ei saanud päris hästi aru. Viis kuidas aru sain, tundub täiesti utoopiline ehk siis seda lahendust ei saa mingi valemiga teha
Kolmiku hetkel lahtisesse otsa ühendad veekindlalt vooliku (painduva, aga piisavalt jäiga, et voolikule kortse ei tekiks). Vooliku otsa viid sobivast kohast kõrgemale, kui kraanikausi veetase. Näiteks see: https://www.tööriistamarket.ee/et/voolik-pvc-4x7mm-1m
Ei ole jah päris normaalne lahendus, aga uputuse kraanikausi all hoiab ära.

Aga enne proovi kolmiku ots sulgeda mitte korgiga, vaid teatud lateksist pereplaneerimisvahendiga, mis kaitseb ka eostumise, suguhaiguste edasikandumise ja nakkushaiguste eest. Äkki aitab seegi?
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

abe kirjutas: 27 Apr 2021, 20:34 Aga enne proovi kolmiku ots sulgeda mitte korgiga, vaid teatud lateksist pereplaneerimisvahendiga, mis kaitseb ka eostumise, suguhaiguste edasikandumise ja nakkushaiguste eest. Äkki aitab seegi?
;) See pereplaneerimisvahend venib teatud piiri ja ikka tekib vaakum ja vee äravool aeglustub ehk vana olukord tagasi. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta