Vannitoa valamu sifoon

saunad, santehnika, boilerid jne
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Jah nali oli ilmselt kohatu, lasta kellelgi võta torud lahti ja vaata kas vesi läheb ümmargusest torust läbi. Takistus voolu teel peaks olema ju ilmne. Inimesele kes seda sulle decoras soovitas võid need 90* kandilised haisuluku põlved maagiliste prillidena maha müüa ala et vaatab mõlemast otsast korraga sisse ja näeb keskel oma saatust.

Aga üks järgnevatest lahendab su mure:

https://www.dunven.ee/product.jsp?id=31679

See järgnev on isegi parem variant

https://www.dunven.ee/product.jsp?id=31675

Katsu paigaldada selliselt, et gravitatsioon saaks teha oma tööd ka ennem ja peale haisuluku läbimist, kui on vaja saad mõne toru lühemaks lõigata. St paigalda nii et haisuluku põhi on kõrgemal kui äravool seinas. Esimene toru seinani nagu sul on väikse kaldega ja teine osa seina lähedal kõrgemal äravoolust ja kaldega äravooluni ja 90* pöördega äravoolu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

v2ikejoss kirjutas: 22 Mär 2021, 21:35 Seda praegust "haisulukku" ei ole keegi otseselt maha teinud + seda soovitati ka Decorast
Kui sa mitme kasutaja poolt viidatud viidetest normaalsemast sifoonist aru ei ole saanud, siis on see sinu mure. Ei taha uskuda, et mõni foorumlastest müüs sulle sellise sifooni. Soovitati Decorast, aga probleemi puhul aidaku VE foorum kasutajad? Kas nii? Miks sa ei pöördunud oma probleemiga Decora klienditeenidaja poole, vaid kirjutasid siia foorumisse? :scratch: Mis sa arvad, kui palju on Decoras tooteid ja toodete tutvustuse koolitusi on läbinud sealsed klienditeenindajad? Ma tean, et palju. Mitte ükski Decora klienditeenidaja vist ei ole vabast ajast tegutsev torumees, kes omab praktilisi kogemusi.
v2ikejoss kirjutas: 22 Mär 2021, 21:35 Väidetavalt on piltide peal kõik õige.
Kas ikka oli? Minu jaoks oli üks võimalik probleem, mida märkas ka kasutaja tabarabarap.
tabarabarap kirjutas: 23 Mär 2021, 12:25 Katsu paigaldada selliselt, et gravitatsioon saaks teha oma tööd ka ennem ja peale haisuluku läbimist, ...
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere!

Urmas - ei pea ärrituma ja minema isiklikuks :)

Ma ei ole spetsialist ehitusalal, seega küsin nõu foorumist. Kui Sina tahad mingit nõu, milles mina olen spetsialist - siis on seis vastupidine, ma ei eelda et Sa oled sellepärast loll, või ei hakka Sind maha tegema.

Ei pea ka võtma sellist äärmust, et Decora ei osanud aidata ja et miks ma siis sinna ei läinud vaid teid siin "tülitasin"?
Foorum ongi ju sellepärast tehtud, et abi küsida ja nõu saada - või eksin?

Minu olukorra tegigi raskeks just see, et tõsi, väga raske oli välja lugeda, kes teeb nalja, kes iroonitseb, kes mõtleb tõsiselt. Loe ise kommentaare ja saad aru, et paljud ju ütlesid, et pildi pealt tundub kõik õige.
Miks Decorasse tagasi ei läinud? Vaata pisut maailmas ja elus ringi, loe uudiseid - siis mõistad, miks ma enam mõnusalt ja mugavalt Decorasse sisse kõndida ei saanud :)

Decora on siiski ehituspood, neil on omad osakonnad ja tookordne san.tehnik soovitas reaalselt seda asja. Kust ma tava-inimesena ja "lollina" pidin teadma, et see ei tööta? Esialgu usaldad ju ikka spetsialisti ja ehituspoe töötajat, või ei? Kusjuures pöördusin läbi meili sama murega uuesti ka Decorasse, väideti et peaks töötama küll nii ja et nad neid ennemgi müünud :)

Igatahes - suur aitäh kõigile nõustajatele ja aitajatele!
Sain aru, et tegemist on kehva haisulukuga, sain Teie abi - pöördusin Dunveni ettevõttesse nagu soovitasite, tellisin mõned torujupid ära ja loodan siis et saan asja korda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

v2ikejoss kirjutas: 26 Mär 2021, 11:51 Decora on siiski ehituspood, neil on omad osakonnad ja tookordne san.tehnik soovitas reaalselt seda asja.
Decora poe müüjad ei ole praktiseerivad santehnikud ja alati ei tasu nende juttu viimase tõe pähe võtta. ;)
v2ikejoss kirjutas: 26 Mär 2021, 11:51 Esialgu usaldad ju ikka spetsialisti ja ehituspoe töötajat, või ei?
Natuke läheb segaseks? Kes sul soovitas seda sifooni osta- santehnikust spetsialist või ehituspoe müüja? Siiani sain aru, et müüja.
v2ikejoss kirjutas: 26 Mär 2021, 11:51 Kusjuures pöördusin läbi meili sama murega uuesti ka Decorasse, väideti et peaks töötama küll nii ja et nad neid ennemgi müünud
Kusjuures sa oled Decora jaoks järjekordne klient, kelle suunas näidata, et vaadake, tema ju ostis, tähendab töötab. ;)
v2ikejoss kirjutas: 26 Mär 2021, 11:51 Sain aru, et tegemist on kehva haisulukuga, ...
Lõpuks tuli ära. ;) See on selle teema kahe lehekülje peale kõige positiivsemaid tundeid tekitav lause ja seda ilma irooniata.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tegelik järjekord oli selline: vesi ei läinud hästi ära, võtsin sifooni lahti, et puhastada juuksekarvadest vms muust jamast. Olen seda tegevust elus korduvalt teinud, pole varem mingit probleemI tekkinud. Kuna tegemist nn uue elukohaga (üüri korter) avastasin et "metallist" sifoon täiesti läbi roostetanud, puhastasin ära aga tagasi panna ei saanud. Esimene lihtne ja loogiline mõte - et lähen ostan poest uue sifooni. Decorasse - uus plastik sifoon, panin külge, aga ei mõelnud järgi et jääb ju sahtlile ette, sest ca 5mm kõrguse vahe juba muutis olukorda.
Sealt edasi läksingi tagasi et detaili ümber vahetada ja sealne san tehnik soovitas seda. Edasist juba teate ise

Kindlasti ei väidagi et müüjad peaksid olema kõik praktikaga kursis ja oma ala spetsialistid. Küll aga see on igati normaalne nähtus et tavaklient usaldab ju poe töötajat.

Pigem sellist foorumit kasutadki siis, kui on nii öelda esimene faas läbitud ja ongi vaja rohkem suurtemate kogemustega ja spetsialistide abi (kompliment siinsetele kasutajatele)

Aga ülejäänud lausete osas peab siis järelikult paika jah, et "decora suunab et näe tema ostis järelikult töötab jne" Ma ju ennem ei teadnud seda, nüüd olent argem :)

Ja viimane lause et "lõpuks tuli ära" et haisulukk on kehva. Nagu selgitasin siis siinsetest postitustest oli väga raske aru saada, kes kiidab kes laidab ;)

Igatahes tänud siiski!
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Said siis asja korda?

Toomas.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas ping »

v2ikejoss kirjutas: 26 Mär 2021, 16:28 ... Kindlasti ei väidagi et müüjad peaksid olema kõik praktikaga kursis ja oma ala spetsialistid. Küll aga see on igati normaalne nähtus et tavaklient usaldab ju poe töötajat. ....
Igatahes tänud siiski!
Mis põhjusel peaks inimene usaldama teemaga mittekursis olevat isikut?
Tänapäeval, kus poemüüja on laotöötaja/kaubapakkija rollis, ei saa ükski normaalne inimene tavapoe müüjat usaldada.
Tüütust kliendist vabanemisele ja käibe suurendamisele suunatud töötaja uskumine on kergeusklikus.

Kui isegi nii lihtsatel müüdavatel asajadel nagu naeltel ja puidukruvidel puuduvad tehnilisi andmeid kinnitavad sertifikaadid, siis ei saa ka neidki usaldada, olenemata sellest et kui palju müüja neid kiidab.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere!

Vastuseks veel eelmisele postitusele. Mis põhjuses peaks inimene usaldama teemaga mittekursis olevat isikut? See on üsna rumal rünnak praktiliselt kõikide ehituspoodide töötajate vastu. Ma usun et nii mina kui vähemalt 80% ülejäänud eestlastest lähevad ehituspoes ja küsivad nõu vastutava valdkonna inimese käest. Kõik pole oma ala spetsialistid nagu juba kirjutasime, ei klient ega poe töötaja. Samamoodi kui sa lähed jalgrattapoodi või auto salongi, sa ju eeldad et ta teab mida räägib ja annab sulle nõu, või käitute samamoodi, et kuidas peaksin usaldama teemaga mittekursis olevat isikut? :D Mõelge ka pisut mehed :)

Nagu ma juba ütlesin siis jah ma sain nüüd aru tõesti teie vaatenurgast ka, ju siis järgmine kord mõtlen rohkem kas usaldada poetöötajat või mitte.

Igatahes usun et kuigi olen võib-olla rumala mulje jätnud on teil kõigil sportlik huvi teada mis edasi sai.
Pöördusin siis siit kaudu soovitatud dunven.ee poole.
Saatsin pildid, rääkisin mure ära - soovitati seda toodet:
https://www.dunven.ee/product.jsp?id=31715

Need üksikud variandid mida teie pakkusite olid põhimõtte järgi ka õiged, kuid samas valed asjad - köögi kraanikausile ehk suuremad, ehk poleks kuidagi sobinudki.

Võimalik et minu asja tegi juba algusest peale raskeks tõsiselt ebamugav olustik, kust torusid ühendada. Esiteks on jäetud seina juurde minimaalselt vähe ruumi. Teiseks on tegemist kahe ülimalt kõrge sahtliga. Siis on seal vahel seinas üsna kaugele jäetud veel veetorud - seal nagu reaalselt polegi erilisi variante mida mõelda või teha. Uskuge mind ma proovisin ikka igasuguseid variante juba esimesest sifoonist alates. Ruumipuudus pani ka "oma" asjad paika.
Nüüd see dunveni asi ei sobinud nii öelda originaalis mitte kuidagi, sest esiteks äravoolu toru seinas oli kõvasti madalamal kui tema orig. toru välja andis kõrgusest ja teiseks oleks sahtlile ette jäänud haisulukk.
Põhimõtteliselt nipitasin ja skeemitasin seal kuidagi, õnneks olin mingi ime läbi "ehku" peale ostnud ka 2tk 45kraadist põlve kaasa. Põhimõtteliselt sain asja lahendatud nii nagu nüüd pildil näete.
Küll aga teeb asja koomiliseks see, et põhimõtteliselt on ta ühendatud täpselt samamoodi nagu juba selle teise Decora poolt soovitatud haisulukuga mida maha tegite. Kõik muu on sama, lihtsalt haisuluku osa on nii öelda ümaram-laugem.

Tulemus? saan öelda et mitte ideaalne. Veidral kombel mingitel üksikutel hetkedel vesi ei lähe ikka väga kiiresti ära, ma tõesti ei tea mis kuradi asjast see siis sõltub. Ütleme nii et 70-80% kordadest jookseb vesi paremini, kiiremini ära kui ennem, aga vahest nagu korra jääb ikka üles ootele (mitte küll kauaks) aga on aru saada, et ei jookse kohe ära.

Nüüd siis küsimus teile, mis pildil valesti on?
Mismoodi te veel selle asja lahendaksite?
Või on üldse mingi kolmas neljas või viies variant, miks ta siis alati hästi ära ei lähe? Hoopis kortermaja või korteri mingis üldises kanalisatsioonis mingi konks?

Aitäh vastuste eest! Ja ärge liiga isiklikult võtke esimest lõiku ;)
Manused
IMG_0440.jpg
IMG_0441.jpg
IMG_0444.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

v2ikejoss kirjutas: 30 Mär 2021, 10:15 Samamoodi kui sa lähed jalgrattapoodi või auto salongi, sa ju eeldad et ta teab mida räägib ja annab sulle nõu, või käitute samamoodi, et kuidas peaksin usaldama teemaga mittekursis olevat isikut? :D Mõelge ka pisut mehed :)
Tore, et näitena automüügi salongi mängu tõid. Umbes 3 aastat tagasi hakkasin hiilima uut tööautot. Jäin pidama Dacia Dokkerile. Olid mõned erisoovid nagu teisaldatav(võrega) vahesein ja mootoriploki soojendus. Salongi müügimehele pidin ise välja otsima selle teiseldatava vaheseina koodi, sest ta ei teadnud sellisest asjast midagi. Kui küsisin, et kus tänapäeval Daciat kokku pannakse, siis ta laiutas käsi. Ootasin 8(!) kuud ja sain enne jõule kätte. Hakkas jamama siis kui plokisoojendus oli järgi ja viskas elektroonilised abid välja ja kollase ohutule põlema. Sai 2-3 korda selle probleemiga esinduses käidud ja siis teatasid mulle, et sellele mudelile plokisoojendus ei sobigi, sest mingite andurite vahel tekib konflikt. Vaat siis mul kihvatas. Vaatasin neile seal ülelaua otsa ja küsisin otse, et kas te olete süüdimatud? Te müüte mulle auto, küsite raha plokisoojenduse eest, paigaldate selle autole ja nüüd teatate, et see ei sobigi. No müügimees ei teadnud seda. Kes siis veel seda esimesena teadma peaks kui mitte müügimees. Isegi teie, hoolduse ja remondi osakond ei teadnud seda andurite konflikti, sest ega ma muidu poleks mitu korda pidanud käima. Pakkusid alternatiive. Jäin endale kindlaks, et soovin plokisoojendust ja hakkasin asja uurima plokisoojendaja firma kaudu. Ei läinud päevagi kui leiti mingi lahendus vahepumba näol ja kutsuti kiiresti tagasi. Töötab siiani ideaalselt.
v2ikejoss kirjutas: 30 Mär 2021, 10:15 Nagu ma juba ütlesin siis jah ma sain nüüd aru tõesti teie vaatenurgast ka, ju siis järgmine kord mõtlen rohkem kas usaldada poetöötajat või mitte.
Noh, v2ikejoss, kas ikka pean kinnisilmi müügimeeste juttu usaldama? Minu näite najal tuli välja, et ei saa.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Urmas - saan täiesti Sinu näitest aru. 100% mõistan ja saan aru, miks selline seisukoht või suhtumine nii öelda müügimeestesse ja klienditeenindajatesse. Mul on endal ka sarnaseid näiteid olnud

Aga... mündil on alati kaks poolt! Ükskõik mis olukorras või situatsioonis elus. Sellepärast ma selgitasingi teile ka teist vaatenurka, ehk see on ka okei, kui inimene kes ise ei ole spetsialist (mina) läheb ehituspoodi ja küsib nõu sealse töötaja käest. Ärme jää võib-olla konkreetsesse näitesse enam niipalju kinni, sain omad "vitsad" kätte ja korras, küll järgmine kord mõtlen teistmoodi. Mu mõte oli üleüldiselt selgitada, et terve elu ei käi kuskil foorumites, vaid enamasti inimesed usaldavad seda ettevõtet-teenust, kuhu nad pöörduvad. Olgu tegemist san tehnikaga, rattapoe, autosalongi, torumehe, ehituspoe, apteekri, restorani või riidepoega.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

v2ikejoss kirjutas: 30 Mär 2021, 16:54 Urmas - saan täiesti Sinu näitest aru. 100% mõistan ja saan aru, miks selline seisukoht või suhtumine nii öelda müügimeestesse ja klienditeenindajatesse.
Just sattusin artikli peale, et mina ja sina ei ole ainukesed ullikesed, kes aeg-ajalt usuvad klienditeenindajaid. ;)
https://lemmik.postimees.ee/7213922/loo ... junemiseni
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

v2ikejoss kirjutas: 30 Mär 2021, 10:15 Nüüd siis küsimus teile, mis pildil valesti on?
sulle sisuliselt anti toode mis maksab 4.25 euri https://www.dunven.ee/product.jsp?id=31675 ja sa ei suutnud seda osta

sul on kaks probleemi :

1. sa aretad seda liiga paljudest jätkudest tekitades takistust
2. sa ei saa aru, et vesi liigub alla gravitatsiooni mõjul ise, aga ülesse ja horisontaalis liigutamiseks on vaja rakendada jõudu, see jõud sinu jaoks ongi see veesammas mis tundub, et vesi ei lähe ära.

vaata seda joonist:

https://www.dropbox.com/s/6eay9u9413vbv ... 5.png?dl=0

kraanikausi äravool
põlv
toru seinani (või juba koos põlvega toru nagu sul seal on)
põlv
haisulukk kõrgemale kohe sinna põlve otsa
toru kaldega alla äravooluni
põlv seina äravoolu

Ja muidugi oleks hea teada mis on seina taga , kuidas jõuab see kanal püstakusse vms . Kui sul nüüd 20% vesi ära ei lähe, siis on puudulik kanali vetilatsioon või mingi absurd seal seina taga. Selle jaoks aitab ANTIVAAKUMKLAPP ja seda on siin ka eelnevalt soovitatud.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 192
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

Jube äge oleks, kui torud läbipaistvad oleks, näeks, mis haisulukus toimub. Kipun arvama, et kanalisatsioonis rõhuerinevus (või haisuluku ja valamu vahel). Mõnikord ei aita ka gravitatsioon https://www.youtube.com/watch?v=AKHsJAy_peo&t=164s
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas elektron »

Nagu ma aru saan, siis sahtel käib nibin-nabib vastu kraanikusi all olevat horisontaalset toru ja rohkem ruumi välja ei võlu?
Haisuluku U-aas on endiselt liiga pikk - silma järgi ca 15cm sügav. See tuleb väiksemaks saada, siis hakkab ka vesi ära minema.
Jäta vee kukkumine võimalikult pikaks, las kukub seina minevast august natuke allapoole, siis paned 90 kraadise nurga, sinna otsa 45 kraadise nurga ja sealt omakorda horisontaalselt 90 kraadisega seina. Haisuluku tõus peab olema võimalikult väike, nii umbes mõni cm.
IMG_0374.jpg
IMG_0374.jpg (50.28 KiB) Vaadatud 2537 korda
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere taas!
Usun, et kõigil juba sportlik huvi tekkinud, mis sellest teemast saanud on, panen pikema teksti reede õhtusse

Mul ei olnud vahepeal aega tegeleda, kuid nüüd mõned päevad tagasi süvenesin uuesti, vastan siis viimastele postitustele:
Kasutaja "tabarabarap" - esimene lause et mulle anti mingi variant siin ette ja ma ei suutnud osta? Vastus Sulle, see oli vale asi mõõtudelt esiteks ja teiseks köögi valamule - olen kirjutanud, et tegemist vannitoa kraanikausiga. Teiseks, kahjuks poleks mingi valemiga ka selle kuju sobinud, olen rääkinud sahtlite ja kitsuse olukorda.

Sinu saadetud joonis (aitäh ka muidugi et vaeva näed) ei sobi, või õigemini seda stiili ei saa teha, ostsin ekstra Dunvenist juurde ühe 45kraadise põlve ja toru jupi ka - kahjuks võimatu teostada nii nagu sina näitad pildil, kuna see keerab omakorda seda ülemist haisuluku osa sahtlile ette.

Aga seda lahendust proovides läksin Dunveni.
Seal käies küsisin veel juurde, et mis sealt soovitataks teha, kas pakutud antivaakumklapp tuleks kõne alla? Vene aktsendiga rääkiv mees ütles, et tema ei usu et aitab. Kogu lugu :)
Tundub et kasutaja "kunn24" ei arva ka et sellest klapist kasu oleks?!

Küsin niimodi ka:
Kui kanalisatsioonis v kuskil mujal on rõhuerinevus, kas sellega saab üldse midagi teha, et asi paraneks?
Järjest rohkem hakkan mõtlema, et äkki pole asi üldse minu rumaluses ja saamatuses torude kokku panekuga, vaid mingi suurem error.
Samas jääb täiesti arusaamatuks, miks näiteks otse ühendades vesi siiski ära jookseb?..

Praegu vaatasin et millegipärast külm vesi jookseb paremini ära, sooja(kuuma) veega on raskem.
Lisaks panin ka tähele, et see toimib nagu erinevalt, on hetki kus ta ei taha ikka üldse ära minna, jääb reaalselt pooleks minutiks tiirlema, aga mõnel hetkel läheb kiiremini. Kas see võib olla ka seotud kuidagi mõne teise korteri kanalisatsiooniga?

Olen praeguseks ostnud kokku 2 erinevat haisulukku (millest üks oli tegelt päris sarnane ehituselt) erinevaid põlvesid, torujuppe jne jne - aga lihtsalt ei saa asja toimima :)

Kasutaja elektron - aitäh ka Sulle pildi ja nõustamise eest, kuid ma ei saanud sellest täpselt aru, Sa oleksid nagu haisuluku pildilt välja jätnud. Ning tegid punase paranduse juba ühe esimese pakutud lahenduse peale, mille teised soovitasid ammu ümber teha.

Jään huviga ootama edasisi soovitusi ja pakkumisi :)

Või on kellegil aega/viitsimist oma silmaga üle vaadata see müstiline olukord
(Tallinn-Kadaka pst)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas Urmas »

v2ikejoss kirjutas: 09 Apr 2021, 22:24 Tere taas!
Usun, et kõigil juba sportlik huvi tekkinud, ... Praegu vaatasin et millegipärast külm vesi jookseb paremini ära, sooja(kuuma) veega on raskem.
On jah. Selle tsiteeritud väite peale ütleks, et oled Dunverist saanud nanotehnoloogial põhineva äravoolusüsteemi, mis äravoolus tunneb ära kanalisatsiooni mineva produkti(vee) temperatuuri erinevuse. Lase kraanist ainult külma vett ja sa saad kanalisatsiooniarvete pealt kokku hoida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 192
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas abe »

Veel üks (amatöörlik) pakkumine. Osta veel üks jupp :) https://www.dunven.ee/product.jsp?id=31351 Pane see ülemise 2*45 põlvede asemele. Ühte muhvi toru, teine jäta avatuks. Siuke low-tech automaatne (õhu)rõhuerinevuste ühtlustaja.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mida päev edasi seda enam tekkib mul veendumus, et sul tuleb mõni asjatundja endale kohapeale appi kutsuda. Niisama neti ja telefoni teel sa seda oma jõududega müsteeriumit ei lahenda.
Torutööd Tartus 56 932 898
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

2 lk juttu sifoonist, aga peamine küsimus on küsimata? Mis toimub sifooni ja püstaku vahel? Julgen arvata, et seal peitub tegelik probleem. Mitu meetrit püstakuni, mis kalded, kas perenaine kasutab mingit juuretist mis seal kasvavama läinud.... jne. Ma kallaks seina esmalt korralikult torusiili ja hiljem torupuhastustross järgi.

Ise olen juuretise juhtumiga kokku puutunud ja miski muu peale füüsilise eeemaldamise (torud lahti) ei aidanud.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 10 Apr 2021, 00:47
v2ikejoss kirjutas: 09 Apr 2021, 22:24 Tere taas!
Usun, et kõigil juba sportlik huvi tekkinud, ... Praegu vaatasin et millegipärast külm vesi jookseb paremini ära, sooja(kuuma) veega on raskem.
On jah. Selle tsiteeritud väite peale ütleks, et oled Dunverist saanud nanotehnoloogial põhineva äravoolusüsteemi, mis äravoolus tunneb ära kanalisatsiooni mineva produkti(vee) temperatuuri erinevuse. Lase kraanist ainult külma vett ja sa saad kanalisatsiooniarvete pealt kokku hoida.
Kusjuures kuuma vee viskoosus on tõesti suurem kui külmal veel ja seda arvestatakse pumpade valiku arvutamisel. Ehk haisulukus tekkivad keerised, mis takistavad läbivoolu ja takistavad sooja vett rohkem.

Teemaalgataja pole muidugi kirjutanud, et kui suuri (mitu liitrit minutis) ta soovib sellest valamust läbi soristada.
Kätepesu kraanikausi veetarve arvestatakse vist 5L/min, mitte sinna ämbrite kaupa veekoguse kallamiseks ja sellepärast kasutatakse ka peenemaid torusid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas elektron »

v2ikejoss kirjutas: 09 Apr 2021, 22:24

Kasutaja elektron - aitäh ka Sulle pildi ja nõustamise eest, kuid ma ei saanud sellest täpselt aru, Sa oleksid nagu haisuluku pildilt välja jätnud. Ning tegid punase paranduse juba ühe esimese pakutud lahenduse peale, mille teised soovitasid ammu ümber teha.
Haisulukk on ju täiesti olemas - kas ma pean sellele tõesti ringi tõmbama? Foto võtsin siit teemas täiesti esimese ettejuhtuva - sul on valik kas sa ostad poest need paar nurka ja teed asja ära, või jäädki erinevaid poe-haisulukke sinna sobitama.
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

"Urmas" - tunnistan ausalt, ei saa aru kas mõtled seda hetkel tõsiselt. Kui nii - siis siit samast foorumist seda sama dunveni haisulukku just soovitatigi :) Sellisel juhul tänud külma vee soovituse eest, kuid ilmselgelt nii ei saa

"abe" - Sinu pakutud variant jälle midagi uut tõesti, kas teised ka nõustuvad sellega? peaksin uuesti (4dat korda) Dunveni sammud seadma?

"pikk88" - see et keegi võiks kohale tulla on täiesti õigustatud pakkumine, seda olen ka ise mitu korda juba siin küsinud, kuid ega keegi otseselt "kinni ei hakka" sellest :)

"val" - Sinu selgitusest saan aru ja on võimalik, aga vastust sulle anda võimatu :) Tegemist kortermajaga, mina lihtsalt nii öelda korteri üürnik, ei tea ühtegi muud tausta.
Nii öelda torupuhastusvahendi peale olen mõelnud küll, kuigi see ei selgitaks ju seda olukorda uuesti, et miks vesi siis ilma haisulukuta ära jookseb? Kui oleks ummistus seina sees, ei tohiks ta ju ära minna kui torud otse ühendasin?

"ping" - kui nüüd Sinu juttu vaadata, siis võimalik et seda ei saagi lahendada, kuna Ei - ma ei kalla sealt ämbrite viisi vett alla, vaid jutt käib täiesti tavalisest kätepesu/hambapesu vee kogusest ehk ca kümnest sekundist

"elektron" - Sinu pildi järgi seda poe haisulukku siis ei jätagi, vaid lihtsalt torudest ühendus tekitab ise nö "haisuluku" , saan õigesti aru? Tõsi - seda varianti ei ole siis proovinud veel


Lõpptulemuseks ma võiks juba pakkuda et äkki on asi üldises kortermaja kanalisatsioonis. Sest teema algas ju sellest kuna vesi ei läinud ära ja puhastasin vanat sifooni, mis oli tõsiselt sitta täis + läbi roostetanud. Loogiliselt võttes pakuks et sellepärast ei läinud vesi läbi, samas võimalik et probleem oli ka siis sama nagu praegu uute torudega. Võimalik et siin ei aitagi tegelikult ükski lahendus, hetkeseisuga saan aru et ainult "elektron"i pakutud variant veel proovimata? või "abe" oma parem?
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas elektron »

v2ikejoss kirjutas: 10 Apr 2021, 13:31

"elektron" - Sinu pildi järgi seda poe haisulukku siis ei jätagi, vaid lihtsalt torudest ühendus tekitab ise nö "haisuluku" , saan õigesti aru? Tõsi - seda varianti ei ole siis proovinud veel


Just täpselt - ainult, et see haisulukk käib kergemini läbi kui valmiskujul toode. Oli ju Decorast esialgu soovitud haisulukk samamoodi nurkadest kokku ehitatud, ainult, et kabariidid ja paigutus jätsid soovida. Iseenesest, ei saa Decora müüjale midagi ette heita, ei soovitanud ta ju midagi valesti - ideaaltingimustes oleks ka see töötanud kenasti.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas elektron »

Loomulikult pole ka välistatud et kanalisatsioonis on ülerõhk, aga siis peaksid haisulukus aegajalt ka mulksatused käima.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1182
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vannitoa valamu sifoon

Lugemata postitus Postitas val »

Kui oled kindel, et probleem on sifoonis, siis on sul vaja, et veesammas (rõhk) sifoonis seisvale vee kogusele oleks võimalikult suur ja ühtlasi peaks sifoonis seisva vee kogus oleks võimalikult väike. Asi võiks välja näha nii nagu ping viidatud pildil vms analoogne: viewtopic.php?p=400566#p400566 ...väga lihtsustatult: 3kg > 0,25kg ehk vee mass enne sifooni surub sifoonis olevat vee massi ...nagu siin juba varem selgitatud.
Vasta