Kerise tagune sein ja korsten

saunad, santehnika, boilerid jne
Alex1122331
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Sept 2020, 20:02

Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas Alex1122331 »

IMG_20201028_190218.jpg
Tere andke ideid millega kerise tagune sein ära katta ja korsten.
Näidake pilte enda lahendustest.
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas Toby »

Looduskivi murtud (mitte lõigatud) õhukeste seibidega. Siis moodustab kerisekividega ühe koosluse.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas aero »

Sein on sein ja keris on keris. Need ei pea üldse sarnased välja nägema. Näiteks siin on erinevad materjalid
saun.JPG
saun.JPG (23.74 KiB) Vaadatud 3242 korda
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Variante on - plaadid, krohvid, looduskivi.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas elektron »

Ei hakka uut teemat tegema. Endal kah kerise tagune sein käsil. Hetkel on vanad alumiiniumtahvlid maha võetud ja tellis-sein väljas. Mõtlesin, et tõmbaks kohe krohvi selga - kas selline sobiks?
https://uninaks.ee/toode/hele-krohvisegu/

Eeldan, et seisab tellis-seina peal ilusti ja peaks ka enamvähem välimus jääma? Kas ja millist armatuurvõrku ma kasutama peaks? Kas see kollane võrk mida igalpool müüakse sobib? Kuumaga midagi sulama ei hakka?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elektron kirjutas: 04 Dets 2020, 18:39 Kas ja millist armatuurvõrku ma kasutama peaks? Kas see kollane võrk mida igalpool müüakse sobib? Kuumaga midagi sulama ei hakka?
Võiks kasutada. Sobib ka see kollane. Sulama ei ei hakka. Kunagi sai lõkkesse visatud tükike võrku, plastik põles ära, kuid kui pärast proovisin võrku sikutada, et kas kuumus tegi liiga või ei, siis mina ei suutnud katki tõmmata. Ja võrk sai ikka ägedat tuld. ;)
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas elektron »

Urmas kirjutas: 04 Dets 2020, 20:41
Võiks kasutada. Sobib ka see kollane. Sulama ei ei hakka. Kunagi sai lõkkesse visatud tükike võrku, plastik põles ära, kuid kui pärast proovisin võrku sikutada, et kas kuumus tegi liiga või ei, siis mina ei suutnud katki tõmmata. Ja võrk sai ikka ägedat tuld. ;)
EI hakka sulama, ega mingeid plastmassi aurusid eritama? Mul on see sein ca 8cm saunaahjust, mis võib kõva kütmisega ka kergelt punaseks minna. Tegelikult tahaks ilma plastikuta võrku, aga pole seda üheski ehituspoes näinud. Espak veel läbi käimata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elektron kirjutas: 04 Dets 2020, 20:51 Tegelikult tahaks ilma plastikuta võrku, aga pole seda üheski ehituspoes näinud. Espak veel läbi käimata.
Espakis, seal segude osakonnas,on kindlasti. Võid osta vabalt ka selle peenikesest(hästi painduv) traadist "kanavõrgu". Kiviseintele olen traadist võrku kinnitanud kõige peenemate betoonikruvidega+seib.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Üks neist seintest on Aeroc/Bauroc sinna ei jää betoonikruvi hästi kinni. Lihtsam ja odavam on võtta 75mm harvkeermega kipsikruvi+seib. Isokern moodul millest korsten laotud on muidugi üsna tugev, kuid sinna kruvi keerata mina ei raatsiks. Ma pigem liimiks sinna kuumakindla liimmassiga need kivid.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Miks tehakse sellised suured ja kõrged suitsutorud leiliruumi, nagu esimeses postis pildil? Oluliselt kenam kohe kerise pealt korstnasse pöörata ja vähem ka kuuma metallpinda ruumis. Või siis tõesti kütab kõrge toruga ruumi niipalju kiiremini soojaks, et ületab minimaalsema variandi plussid?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas aero »

Ma arvan, et pika suitsutoru panevad need, keda ei häiri kuuma metalli soojuskiirgus ja ei muretse korstna pärast (mida jahedam, seda pigisem). Samas on ju äge "lühema toruga" naabrimehele rääkida - kui kiirelt su saun soojaks läheb :). Ka väga lühike viimatoru koos intensiivse kütmisega võivad teoreetiliselt korstent kahjustada. Mul keerab madalalt korstnasse. Saun soojeneb 1,5-2h-ga 80°-ni. Vahel lähen lavale juba 70° pealt. Kerisel on kive 200 kg, leili piisab.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Mul samuti puusaunal (ca 9m3) keerab toru kohe kerisest korstnasse ja saun läheb ka ca 2 tunniga 80-ni ja rohkem ei ole enam hea (hakkab nahka kõrvetama). Puid läheb ca täpselt korvitäis, selline korv nagu juba vanasti on olnud. Huvitaks jah, kas kõrge torukompotiga läheb oluliselt kiiremini soojaks, või miks selline "suur junn" hea on? Kuigi omale nii ei tahaks kasvõi visuaali pärast.
praktik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Nov 2019, 20:34
On tänatud: 2 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas praktik »

Selle korstna ümber saab panna korstnavõrgu kuhu käivad kerisekivid sisse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise tagune sein ja korsten

Lugemata postitus Postitas Urmas »

külaline13 kirjutas: 07 Jaan 2021, 14:54 Huvitaks jah, kas kõrge torukompotiga läheb oluliselt kiiremini soojaks, või miks selline "suur junn" hea on? Kuigi omale nii ei tahaks kasvõi visuaali pärast.
Elementaarne, külaline13, ja selleks on korraliku projekti või tellijapoolse visuaali/teadmiste/tahtmiste/rahaliste vahendite vms puudumine. ;)
praktik kirjutas: 08 Jaan 2021, 20:42 Selle korstna ümber saab panna korstnavõrgu kuhu käivad kerisekivid sisse.
Jah, loomulikult saab visuaali nii korrektsemaks teha ja selle raha, mis ta oleks maksnud kohe projekteerijale või sisekujundajale, kes oleks ehk teinud madalama pöörangu, maksab nüüd dekoratiivse võrgu ja lisakivide eest. ;)
Vasta