Boileri äravoolu klapp tilgub

saunad, santehnika, boilerid jne
triinu11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Juun 2012, 13:30
On tänanud: 2 korda

Boileri äravoolu klapp tilgub

Lugemata postitus Postitas triinu11 »

Vannitoa remondi käigus pandud uus boiler Atlantic S3 50l keraamilise sisuga 1,5 kW mille ülevoolu klapp hakkas järgmine päev tilkuma. Vesi on trassist ja vannituppa tõmmatud uus toru kohe peale liitumist mis asub majas sees. Paigaldas tellitud torumees. Kaupluses öeldi et see pidavat normaalne olema, paljude mure. Soovitati kas mingi peen voolik panna ja see äravoolu juhtida või mingi asjandus (kahjuks ei mäleta mis täpselt) see vahele. Öeldi et soe vesi ju paisub ja seotud sellega???? Ma polnud kunagi kuulnudki et selline asi võib juhtuda. Eelmine boiler mul küll ei tilkunud. Küsimus: kas see on normaalne? Või see ikkagi tehasae-tootja praak, mida ma peaksin tegema? Mingit asjandust või voolikut nüüd küll ei taha kuhugi panna.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Boileri äravoolu klapp tilgub

Lugemata postitus Postitas Prill »

See tilkumine on pigem normaalne, võid boileri juhendist järele vaadata, arvatavalt on ka seal skeemil näidatud tilkuva vee ära juhtimiseks voolik äravoolu või "asjandus" vahele, mis arvatavalt on paisupaak.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6109
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Boileri äravoolu klapp tilgub

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ilmselt vanal boileril puudus tagasilöögiklapp ja paisuvud vesi suruti trassi tagasi.
Vasta