Miks see ühendustoru lõhkes?

saunad, santehnika, boilerid jne
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »

Tere!

Kas keegi oskab öelda või spekuleerida, miks segisti all olev sooja vee ühendustoru ühtäkki lõhkeda võis?
Manused
20200811_200202.jpg
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Sest need survekad kipuvadki materjali vananedes katki minema? Kui vähegi võimalik peaks kohtkindlates kohtades jäika toru kasutama.
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »

Rabarebane kirjutas: 12 Aug 2020, 12:26 Sest need survekad kipuvadki materjali vananedes katki minema? Kui vähegi võimalik peaks kohtkindlates kohtades jäika toru kasutama.
Kas seda saab ka ennetada? Ses mõttes, et kas see ühendus lõhkeb kiiresti või hakkab ta vaikselt neid traadikesi juba tükkmaad varem välja ajama?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

hellor kirjutas: 12 Aug 2020, 12:35 Kas seda saab ka ennetada? Ses mõttes, et kas see ühendus lõhkeb kiiresti või hakkab ta vaikselt neid traadikesi juba tükkmaad varem välja ajama?
Kui nüüd selles mõttes rääkida, siis millise intervalliga kavatsed hakata kraanikausi alla kiikama? 2x päevas või korra kuus. Mitte ükski survevooliku tooja ei kirjuta, et kaks päeva enne vooliku lõhkemist hakkab traate irrutama. Mõni survevoolik võib vastu pidada 20+ aastat, mõni võib lõhkeda juba 20 tundi peale paigaldust.
Ennetusest kasutaja Rabarebane juba kirjutas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Fotol paistab see voolik ka liiga järsu nurga alla painutatud ja lisaks kipuvad need oskamatul kinnikeeramisel väände all pingesse jääma.
Tõenäosus pikaks tööeaks on suurem, kui see voolik on igatpidi pingevaba.
Viimati muutis Küülaline, 12 Aug 2020, 14:02, muudetud 1 kord kokku.
PraIIe36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Juul 2019, 11:19
On tänanud: 1 kord

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas PraIIe36 »

Urmas kirjutas: 12 Aug 2020, 13:12
hellor kirjutas: 12 Aug 2020, 12:35 Kas seda saab ka ennetada? Ses mõttes, et kas see ühendus lõhkeb kiiresti või hakkab ta vaikselt neid traadikesi juba tükkmaad varem välja ajama?
Kui nüüd selles mõttes rääkida, siis millise intervalliga kavatsed hakata kraanikausi alla kiikama? 2x päevas või korra kuus. Mitte ükski survevooliku tooja ei kirjuta, et kaks päeva enne vooliku lõhkemist hakkab traate irrutama. Mõni survevoolik võib vastu pidada 20+ aastat, mõni võib lõhkeda juba 20 tundi peale paigaldust.
Ennetusest kasutaja Rabarebane juba kirjutas.
Urmas, ära hakka jälle ülbitsema, kui midagi asjalikku öelda pole. Soovid Ehitusfoorumi hoiatust jälle saada? :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 13:46 Urmas, ära hakka jälle ülbitsema, kui midagi asjalikku öelda pole.
Ja sinu soovitus teemasse oli??? :scratch: Kui huvi, tee minu kohta eraldi teema "Üldfoorum"-sse.
PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 13:46 Soovid Ehitusfoorumi hoiatust jälle saada? :)
Vaatan oma profiili, no ei ole seal hoiatust kirjas. On ports arv postitusi, olen tänanud ja mind on tänatud, aga mida ei ole, on hoiatused. Millal ma eelmise sain? Ja kui nüüd saan, mis siis juhtub? Millest ma ilma jään? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
PraIIe36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Juul 2019, 11:19
On tänanud: 1 kord

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas PraIIe36 »

Urmas kirjutas: 12 Aug 2020, 17:49
PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 13:46 Urmas, ära hakka jälle ülbitsema, kui midagi asjalikku öelda pole.
Ja sinu soovitus teemasse oli??? Kui huvi, tee minu kohta eraldi teema "Üldfoorum"-sse.
PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 13:46 Soovid Ehitusfoorumi hoiatust jälle saada?
Vaatan oma profiili, no ei ole seal hoiatust kirjas. On ports arv postitusi, olen tänanud ja mind on tänatud, aga mida ei ole, on hoiatused. Millal ma eelmise sain? Ja kui nüüd saan, mis siis juhtub? Millest ma ilma jään?
Pigem küsiks, mis sinu soovitus oli? Natukene lööpida ja siis tulla tagasi ja öelda, et loe eelmist kommentaari. Tõsiselt vajalik postitus oli see, mida me küll sinuta teeksime :lol:

Mul on meili peal see kiri, kus ehitusfoorumi toimkond sind korrale kutsuda lubas, eelmisest aastast. Nagu ma näen ei ole ma ainus, kellega sa siin oma igavat elu sisustada üritad.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 18:28 Pigem küsiks, mis sinu soovitus oli?
Matsid jäävad matsideks ehk küsimusele pole viisakas küsimusega vastata. Kui sa ei suutnud mu postituse mõtet tabada, siis on see sinu isiklik viga, nii lihtne see ongi. Teen sulle siis puust ja punaseks ehk nende survevoolikute lõhki minekut on praktiliselt võimatu visuaalselt ennetada. Nüüd said aru? Ei usu, et said.
PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 18:28 Mul on meili peal see kiri, kus ehitusfoorumi toimkond sind korrale kutsuda lubas, eelmisest aastast.
Oli vist jah midagi ja kirjutati, et keegi kitupunn ei olevat olnud rahul minu postituste sõnastusega. Miks sa emale-isale ära ei rääkinud, et kiusan sind? Äkki nad oleks võtnud telefoni ja helistanud mulle ja näo täis sõimanud, et solvan nende pojukest nimega Pralle. Või käskisid nad sul iseseisvaks hakata ja ise hakkama saada. Sul käib vist siiamaani peas pralle(loe: pidu).
PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 18:28 Nagu ma näen ei ole ma ainus, kellega sa siin oma igavat elu sisustada üritad.
No sina oled nüüd küll kõikse viimane siin planeedil Maa, kelle peal oma elu sisustada. Ma lihtsalt ei lase ennast sinusugustest häirida.

Mode võiks minu ja Pralle vahelise vestluse ära kustuda, sest Pralle pole nagunii midagi teemasse öelnud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
PraIIe36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Juul 2019, 11:19
On tänanud: 1 kord

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas PraIIe36 »

Matsid jäävad matsideks ehk küsimusele pole viisakas küsimusega vastata. Kui sa ei suutnud mu postituse mõtet tabada, siis on see sinu isiklik viga, nii lihtne see ongi. Teen sulle siis puust ja punaseks ehk nende survevoolikute lõhki minekut on praktiliselt võimatu visuaalselt ennetada. Nüüd said aru? Ei usu, et said.
Kes see mats on? Ma arvan, et see kes oma viha, pettumust, kibestumust või mida iganes siin iga foorumi teema algataja kallal välja elab. Vaata ikka korra peeglisse. Su ärplevaid sõnavõtte on ju terve foorum täis.
Oli vist jah midagi ja kirjutati, et keegi kitupunn ei olevat olnud rahul minu postituste sõnastusega. Miks sa emale-isale ära ei rääkinud, et kiusan sind? Äkki nad oleks võtnud telefoni ja helistanud mulle ja näo täis sõimanud, et solvan nende pojukest nimega Pralle. Või käskisid nad sul iseseisvaks hakata ja ise hakkama saada. Sul käib vist siiamaani peas pralle(loe: pidu).
Su elu peab vist parajalt masendav olema, kui saad siin end bossuna tunda? :) Tööl surutakse sind mutta? Kodus pole sul sõnaõigust telekapuldilegi? Aga võta ehitusfoorum.com lahti ja siis hakkab mees alles lahmima. See on ju ilmselge, et siinne foorum on sulle peksukotiks. Ehitusfoorumi meeskond oli väga mõistev ja see üleolev suhtumine nende kohta saab kindlasti ka neile edastatud, vaatame mis nad siis selle peale ütlevad. Ehk panevad su tüütu suuaaugu ükskord lõplikult kinni. Siis pead endale uue väljalasketoru otsima, kust elus auru välja lasta.
No sina oled nüüd küll kõikse viimane siin planeedil Maa, kelle peal oma elu sisustada. Ma lihtsalt ei lase ennast sinusugustest häirida.
Aga huvitav, et sa endiselt kirjutad juba kolmandat postitust minu kohta? Ja sa ei lase end minust häirida? :lol: Miks sa ajad niivõrd haledat juttu, mida sul isegi endal raske uskuda?
Mode võiks minu ja Pralle vahelise vestluse ära kustuda, sest Pralle pole nagunii midagi teemasse öelnud.
Just ja kui ta selle teinud on, siis võiks ta ka kasutaja "Urmas" ära kustutada. Lööpimisi on niigi palju igasugustes perekoolides ja asjades. Jäägem ikka viisakateks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 13 Aug 2020, 00:20 Neid voolikuid ei tohiks üldse kasutada kortermajades või kohtdes, kus võib teistele pähe joosta või suur kahju sündida
Suurem osa tänapäeva segisteid on just nendega komplekteeritud. Muidugi need segistite omad näivad küll paremad olevat, kui odavad eraldi müüdavad.
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »

Selles ongi asi, et neid müüakse juba täiskomplektsetena. Eile käisin uue järel ja kuna soovisin niigi kõrgemat segistit (sellist küsimärgi kujulist), siis ei olnud ka kohalikus Bauhofis just kõige suurem valik. Jama on ka veel selles, et need kaasa antud ühendusvoolikud on tunduvalt pikemad, kui mul vaja oleks. Praegu sättisin nad sedasi nagu pildil näha on: väga järsku nurka sisse ei jätnud, üritasin sujuva keeruga alla vedada. Eks see näha ole, kuidas vastu peavad. Veelekke anduri ostmine läheb vist küll nüüd loosi, et natukene paranoiat vähendada. hehe :D
Manused
20200813_093501.jpg
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »

Aga mis oleks siis lahendus? Need kaasa antud ühendusvoolikud maha keerata ja jäigad asemele osta?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

asemele panedki jäiga ühendused mis on õige pikkusega toru, saad hea tulemuse
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas ping »

hellor kirjutas: 13 Aug 2020, 10:50 Aga mis oleks siis lahendus? Need kaasa antud ühendusvoolikud maha keerata ja jäigad asemele osta?
Voolikud on segistiga kaasas sellepärast, et need mahuvad karpi koos segistiga ja on lihtsalt müügiargument.

Segistitele saab eraldi juurde osta jäigad, segistile sobiva keermega, (nikeldatud) vasktorud, mille keerad otse segistisse.

Viimasel pildil oleva paigaldusega voolikute eluaeg lõppeb õige ruttu.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »

Selge. Aitäh!
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

ping kirjutas: 13 Aug 2020, 11:07 Segistitele saab eraldi juurde osta jäigad, segistile sobiva keermega, (nikeldatud) vasktorud, mille keerad otse segistisse.
Kas ka Hansgrohe toodangul? Neil olid vist mingid sisse pistetavad?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Aru ma ei taipa mida te nende voolikutega teete, et need läbi laskma ja lõhkema hakkavad. Kui need vähegi mõistlikult paigaldada, ilma järskude painutamiste ja vinti keeramiseta, siis need ka kestavad. Mul pole küll elamises 15+ aasta jooksul mitte ükski survevoolik purunenud. Samuti pole ka tagasisidet kuulda olnud, et mõni minu tuttavale paigaldatud ühendus oleks mingi x aja pärast lekkima hakanud. Ainus, mida ma pole kunagi teinud, ma pole mitte kunagi tagasi pannud vana voolikut, mis on mingi teadmata aja juba seinas olnud sest aja jooksul ikkagi kumm väsib ja kui seda kinni-lahti keerates väntsutada siis mina küll öösel magada ei saa kartmata, et mingi hetk tuleb kõne kuidas kliendil elamine uputab.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas aero »

PraIIe36 kirjutas: 12 Aug 2020, 13:46
Urmas kirjutas: 12 Aug 2020, 13:12
hellor kirjutas: 12 Aug 2020, 12:35 Kas seda saab ka ennetada? Ses mõttes, et kas see ühendus lõhkeb kiiresti või hakkab ta vaikselt neid traadikesi juba tükkmaad varem välja ajama?
Kui nüüd selles mõttes rääkida, siis millise intervalliga kavatsed hakata kraanikausi alla kiikama? 2x päevas või korra kuus. Mitte ükski survevooliku tooja ei kirjuta, et kaks päeva enne vooliku lõhkemist hakkab traate irrutama. Mõni survevoolik võib vastu pidada 20+ aastat, mõni võib lõhkeda juba 20 tundi peale paigaldust.
Ennetusest kasutaja Rabarebane juba kirjutas.
Urmas, ära hakka jälle ülbitsema, kui midagi asjalikku öelda pole. Soovid Ehitusfoorumi hoiatust jälle saada? :)
Nagu ka keegi juba ülalpool ütles, oli Urmasel piisavalt öelda teemasse. Mul sama kogemus, need vollad ei hoiata ette. Kui sa ei suuda kerge sarkasmiga vooderdatud teksti lugeda või ei suuda loetust aru saada, siis sa ei peaks käesolevat foorumit külastama! Või vähemalt mitte postitama siia sellist jama. :(
kunn24 kirjutas: 13 Aug 2020, 10:28 Miks peab ostma voolikutega segisti, kui on saada ka ilma ja väga häid (näit Oras).
Ma kunagi arvasin ka Orasest hästi aga vasakule-paremale keeratava toruga Orase köögisegisti hakkas juba aasta-kahega kummitihendite vahelt lekkima. Osta rem.kmpl, võta lahti, puhasta ja poputa, siis kestab jälle aastakese ära. No kaua võib?? Viimane 6 aastat on kõik Grohed (survevoolikutega...), seni on kõik hästi. Kui esimene lekkima hakkab, vahetan kõik voolikud torude vastu.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

pikk88 kirjutas: 14 Aug 2020, 08:20 Aru ma ei taipa mida te nende voolikutega teete, et need läbi laskma ja lõhkema hakkavad.
oled lihtsalt liiga vähe nende muredega kokku puutunud.s ellised vollad tuleks kõik lihtsalt 5 aasta möödudes tuimalt välja vahetada ja alati kraan sisendi poolsesse otsa, et oleks võimalik lekke korral sulgeda ja kui sellist vollat juba kasutada, siis alati asendustoru naela otsas kõrvale riputada, et oleks kohe võtta, kui lekkima läheb.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Huvitav, miks mõned tagasilöögiklapid on vastukaaluga?
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »

pikk88 kirjutas: 14 Aug 2020, 08:20 Aru ma ei taipa mida te nende voolikutega teete, et need läbi laskma ja lõhkema hakkavad. Kui need vähegi mõistlikult paigaldada, ilma järskude painutamiste ja vinti keeramiseta, siis need ka kestavad. Mul pole küll elamises 15+ aasta jooksul mitte ükski survevoolik purunenud. Samuti pole ka tagasisidet kuulda olnud, et mõni minu tuttavale paigaldatud ühendus oleks mingi x aja pärast lekkima hakanud. Ainus, mida ma pole kunagi teinud, ma pole mitte kunagi tagasi pannud vana voolikut, mis on mingi teadmata aja juba seinas olnud sest aja jooksul ikkagi kumm väsib ja kui seda kinni-lahti keerates väntsutada siis mina küll öösel magada ei saa kartmata, et mingi hetk tuleb kõne kuidas kliendil elamine uputab.
Lõhkenud voolik oli kindlasti 15+ aastat vana. Ma ei ole lihtsalt kuulnud, et neid tuleks teatud aja tagant vahetada.
hellor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Aug 2020, 11:41

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas hellor »


oled lihtsalt liiga vähe nende muredega kokku puutunud.s ellised vollad tuleks kõik lihtsalt 5 aasta möödudes tuimalt välja vahetada ja alati kraan sisendi poolsesse otsa, et oleks võimalik lekke korral sulgeda ja kui sellist vollat juba kasutada, siis alati asendustoru naela otsas kõrvale riputada, et oleks kohe võtta, kui lekkima läheb.
Ma ei saa lihtsalt sellest aru, et miks need segistiga kaasas olevad ühendusvoolikud niivõrd pikad olema peavad? Nende pikendamine on ju lihtsam, sest lühemaks neid ju teha ei saa.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

hellor kirjutas: 19 Aug 2020, 16:11 Ma ei saa lihtsalt sellest aru, et miks need segistiga kaasas olevad ühendusvoolikud niivõrd pikad olema peavad? Nende pikendamine on ju lihtsam, sest lühemaks neid ju teha ei saa.
Sa vist ei tea ka seda, et mida vähem igatsugu liiteid, seda töökindlam on kogu süsteem.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Miks see ühendustoru lõhkes?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mis takistas sind poes segisti karpi avamast ja voolikute pikkust kontrollimast? Või siis kui kodus avastasid, et voolikud on liiga pikad oleksid ju poest saanud osta õige pikkusega voolikud. Olen küll elus näinud voolikuid mis vajavad väljavahetamist sest on oma aja ära elanud, kuid see omakorda taandubki omaniku/kasutaja kohustuste hulka, et sellisel asjal hoiad silma peal. Kui näed küll, et midagi on vigane kuid sellele ei reageeri siis paraku ongi tulemuseks uputus. :?
Viimati muutis pikk88, 21 Aug 2020, 08:16, muudetud 1 kord kokku.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta