Pesumasina äravool vanni äravoolu?

saunad, santehnika, boilerid jne
frukt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Apr 2020, 16:15

Pesumasina äravool vanni äravoolu?

Lugemata postitus Postitas frukt »

Tervitused

Tekkis küsimus, kas pesumasina äravoolu ühendamine vanni äravoolu on lihtsasti tehtav? Tegu on jalgadel vana malmvanniga, mille all on analoogne sifoon. Kui see üldse mõeldav on, siis kas pesumasin tuleks ühendada enne (vanni ülevoolu ühenduse vahele) või pärast haisulukku, ja milliseid detaile selleks vaja on? Ühtlasi oleks siis tarvis pesumasina voolikut pikendada (nähtavasti jätkuliitmikuga lihtsalt teostatav), aga olen lugenud, et pikk voolik ei pidavat pesumasina pumbale hästi mõjuma. Kuidas sellega on?

Tänud ette kaasa mõtlemast!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pesumasina äravool vanni äravoolu?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lihtsam on mistahes kolmik lisada sifooni lõpus liitmikule vahele mis klapib pesumasina äravoolu avaga. Neid kolmikuid müügil ehitustarvikute poes san.tehnika osakonnas.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Pesumasina äravool vanni äravoolu?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ühendus peaks olema ikka enne sifooni, et õhk juurde pääseb, muidu imeb pesumasina tühjaks.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Pesumasina äravool vanni äravoolu?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ma päris hästi aru ei saa kus on sifooni algus ja kus lõpp :) aga võimalusel paigaldaks samuti kolmiku kuskile äravoolutorule, sifooniosa puutumata, kuhu ligi pääseb ja ära mahub. Lisaks tuleks jälgida, et see pesumasinavoolik vastavalt juhendile piisavalt kõrgel oma "aasa" säilitaks. Masina võimaliku tühjaks imemise vastu peaks aitama, kui kolmiku pesumasina haru on suurema diameetriga, kui pesumasina enda äravoolu voolik.
frukt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Apr 2020, 16:15

Re: Pesumasina äravool vanni äravoolu?

Lugemata postitus Postitas frukt »

Mulle tundub, et enne sifooni oleks kõige mugavam paigaldada (vahetult pärast vanni ülevoolu ühendust), seal on keermestatud ühendused ja vanni ülevoolu voolik on paindlik, seda annab edasi-tagasi tõsta mugavalt. Lisaks siis garantii, et masinat tühjaks ei tõmba, kuna õhu juurdepääs olemas. Pigem tekib siin küsimus, et siis ei saa haisulukk oma funktsiooni täita - kas jääkvesi voolikus vannituba aroomidega täitma ei hakka?

Sifoon on plastist ja miskipärast vastavaid plastist keermega vahejuppe ma poest ei leia (või ei oska otsida) - kolmik + pesumasina äravoolu üleminek sinna otsa. Või on sinna plasti vahele ka OK metallist detailid panna?

Metallist detailid leian kiiresti üles - minu aru järgi kolmikust, niplist ja voolikuliitmikust (õigetes mõõtudes, need 3/4 näitel) võiks piisata.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pesumasina äravool vanni äravoolu?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Need on survevee liitmikud - vaata ikka kanalisatsiooni omi. Vaata DN40 ja 33? mõõtudega
Mul on pesumasin otse ühendatud kanalisatsiooniga (justnimelt selle kolmikuga). Tuleb jälgida vaid, et kaar oleks pesumasina voolikul sees. Kanalisatsioon peab igaks juhuks kuskil vaakumklapiga varustatud olema.
Vasta