Termostaatsegisti Damixa Pine 57970 külma/sooja vee sisendid

saunad, santehnika, boilerid jne
HK1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mai 2019, 21:08
On tänanud: 1 kord

Termostaatsegisti Damixa Pine 57970 külma/sooja vee sisendid

Lugemata postitus Postitas HK1 »

Ostsin juba mõnda aega tagasi termostaatsegisti Damixa Pine 57970. Karpi poes lahti ei teinud ja müüja midagi eraldi ei maininud.
Nüüd hakkan seda kohale paigaldama, ja mis ma näen: segisti tagaküljel on sooja vee sissevooluks märgitud parempoolne ja külma vee omaks vasakpoolne ühendus. Tavaliselt on vastupidi.

Uurin segistiga kaasasolevaid materjale ja ka veebist. Selle segisti joonistel on vasakpoolne ühendus tähistatud tähega A ja parempoolne tähega B. Kirjelduses on märgitud et sisendi A max temperatuur on 65 C.

Suures termostaatsegisti karbis on sees väiksem karp, milles asub segisti, ja selle väikese karbi peal on kood Damixa 57427. Selle koodi alusel ma internetist midagi ei leia. Võib arvata et see on segisti enda nn varuosa kood.

Küsimus - kas võib tõesti nii olla, et konkreetsel segistil on sooja/külma vee sisendid vastupidi?

Segisti paremal alumisel küljel on väike kuuskant reguleerkruvi (paremal pool on temperatuuri seadistamise ketas).
Selle kruvi otstarbe kohta ma mingitelt joonistelt või kasutusjuhendist ei leidnud midagi. Kas võib olla, et keerates seda kruvi saab vahetada sooja/külma vee sisendite paiknemist?
Või tegemist ei ole reguleerkruviga, vaid kruviga mis fikseerib segisti sisu.

Joonistel on kirjas kuidas reguleerida sooja vee sätet, aga seda saab teha nuppu otsast ära võttes.

Vajadusel ma saan duširuumi ripplae kohal sooja ja külma vee torud nn 'risti' ühendada.
HK1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mai 2019, 21:08
On tänanud: 1 kord

Re: Termostaatsegisti Damixa Pine 57970 külma/sooja vee sisendid

Lugemata postitus Postitas HK1 »

Lisan juurde: leidsin video Damixa termostaatsegistite hoolduse kohta: https://www.youtube.com/watch?v=2ugcn7ocAeM

Vt videos alates 40 sekundist: minu poolt mainitud kruvi on fiksaatorkruvi, millega fikseeritakse korpuse sees termosegisti.
HK1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mai 2019, 21:08
On tänanud: 1 kord

Re: Termostaatsegisti Damixa Pine 57970 külma/sooja vee sisendid

Lugemata postitus Postitas HK1 »

Käisin segisti müünud poes ja seal pakuti et sisendite markeering on tehases valesti peale pandud. Helistasid maaletoojale - ka sealt kinnitati et Damixal ei ole termostaatsegisteid, kus sisendid on tavapärasest vastupidi.
Case closed.
Vasta