Skamotec plaatide kinnitus kerise juures fiboplokkidest seinale

saunad, santehnika, boilerid jne
HK1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mai 2019, 21:08
On tänanud: 1 kord

Skamotec plaatide kinnitus kerise juures fiboplokkidest seinale

Lugemata postitus Postitas HK1 »

Tere,
küsin kuidas on kõige parem kinnitada Skamotec plaate puiduküttega kerise taga ja küljel olevate fiboplokkidest seinale. Kerise kütmine toimub läbi seina sauna eesruumist (kerise taha jääv sein on kerisele lähedal). Keris ise asub nurgas, seega ka külgsein on kerisele lähedal. Keris on võrguga, st ka külgedel on kerisekivid.

Kerise taga oleval seinal ja külgseinal on alumiiniumfoolium, mis on alumiiniumteibiga teibitud laes olevate Sauna Satu plaatide külge.

Küsimused:
1. Kas võib Skamotec plaate fibo seinale kinnitada fibokruvidega? St puurin Skamotec plaadile fibokruvi läbimõõdust mõned millimeetrid suurema diameetriga augud ja teen kruvipea alla faasid. Senine minu praktika on näidanud, et fibokruvisi plokki sisse keerates võib nende asend 1-2 mm algsest asukohast nihkuda, seega Skamotec plaat võib jääda pinge alla. Kas on nii?

Või on olemas mingi parem lahendus Skamotec plaatide kinnitamiseks fiboplokkidest seinale?

2. Mis värviga võib Skamotec plaate värvida? Eelnevalt on plaadid muidugi üle võõbatud vesiklaasiga.

Kerise korsten läheb välja läbi leiliruumi külgseina, roostevabast korsten ulatub ruumi sisse ca 35 cm ja edasi on 90 kraadine põlv alla (sama jämeda läbimõõduga). Lakke (kerise ja korstna kohale) kinnitan ka Skamotec plaadi, pikkade kruvidega läbi laes oleva Sauna Satu plaadi.
ht99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 19 Okt 2016, 15:07

Re: Skamotec plaatide kinnitus kerise juures fiboplokkidest seinale

Lugemata postitus Postitas ht99 »

https://www.ehituskaup24.ee/ee/cembrit- ... tk-pk.html
Nendega ehk?
Ei tea muidugi plaadi paksust ja kruvipikkuste sobivust.
HK1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mai 2019, 21:08
On tänanud: 1 kord

Re: Skamotec plaatide kinnitus kerise juures fiboplokkidest seinale

Lugemata postitus Postitas HK1 »

To ht99: spec'ist loen: ... Hülsiga tagatakse Sauna plaadi kaugus põlevast materjalist, nt. sauna puitpaneelist. ...

Jah, neid hülsiga variante ma tean, kuid neid on vaja kasutada kui sein on puidust vms materjalist. Aga mul on sein fiboplokkidest.

Kuumakindla Skamotec plaadi paksus on 30 mm.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Skamotec plaatide kinnitus kerise juures fiboplokkidest seinale

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mina lihtsalt krohvisin fibo ploki ja pole probleemi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Skamotec plaatide kinnitus kerise juures fiboplokkidest seinale

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sama - saunas fibo krohvisin. Aga fibo külge võid tavaliste kruvidega kinnitada, jääb kinni küll.
Vasta