WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

saunad, santehnika, boilerid jne
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Tere,

Kas keegi oskaks nõu anda mismoodi saaks pildiloleva seina ilusaks. Mure selles, et WC pott peab ka ära mahtuma ja seda kahjuks väga liigutada ei saa (on juba ektsentrikuga toodud seinast kaugemale vist, veetoru muidugi saab teiselepoole ka panna). Äravoolutoru ei saanud ka tuua omal ajal rohkem seinast eemale ja nüüd kui tahaks seina korda teha on veidi mure et asi ei mahu ära. Kas on olemas külgjooksuga wc potte? või veel käis läbi mõte vaadata tahajooksuga pott ja põlvedega teha külgjooks (see tõstaks siis 10cm potti seinast eemale ilmselt) ja siis saaks juba ükskõik mis lahendusega seina ära viimistleda.

Või on mingeid tooteid või lahendusi, mis võiks veel suhteliselt kerge vaevaga seina ilusaks saada?

pilt olukorrast siin: https://www.dropbox.com/s/p10bfz0qtt77f ... 8.jpg?dl=0
Külaline
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tazavi kirjutas: 16 Dets 2018, 10:08 Või on mingeid tooteid või lahendusi, mis võiks veel suhteliselt kerge vaevaga seina ilusaks saada?
No keraamiline plaat või pahtel+värv ei tohiks nüüd küll niipalju seina paksust kasvatada, et pott enam ära ei mahu. Mõtlesid ikka seda viimistlemata seina?

Urmas
Külaline
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel, poti ja veevooliku vahele võid keerata põlve suunaga allapoole.

Urmas
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas tazavi »

selle veetoru ma saan õnneks teisele poole ka tõsta, potil seal kummipunn olemas. Hetkel poti äärest viimistlemata seinani 5cm. Ma veidi kardan otse tuhaplokile plaatide kleepimise pärast (jah, see laudisejääk seal tuleb seinalt maha), et kas jääb püsima, kohati ploki nurgad ka maas, seda peab siis seguga täitma ilmselt. Või mõtlen üle? Praegu siin samal teemal veidi guugeldades sattus mulle silma tyco plaat. See tundub nagu olema hea asi milega seina sirgu ja niiskuskindlaks ka saab. Tahaks vältida krohvimist ja pahteldamist, kuna see pole mul just lemmiktöö ja ei tule hästi välja, plaatimine samas meeldib.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Keegi ei keela enne plaatimist tasandustkihi tegemist (krohvikiht). Sõltub ju aluspinna ebatasasusest.
Igatahes mida tasasemaks aluspinna saad, seda parem on plaatida. Vaid profid suudavad paarimillise kõikumisega aluspinnal saada sirgelt plaatseina. Minu soovitus on igaljuhul aluspind peeneteralisema krohvi või pahtliga üle käia, et ebatasasus oleks alla millimeetri.
Kui muretsed kinnijäämise pärast siis on selleks nakkedispersioonid.
Külaline
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui mure kinnijäämise pärast, siis krohvi või pahtli asemel olen õhukese kihi tarvis kasutanud armeerimis- või plaatimissegu, need juba suurendatud liimolluse sisaldusega.

Urmas
timburi
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas timburi »

Vastan lihtsalt informatiivses mõttes, et külgjooksuga potid on olemas küll. Hinnad algavad 130 eurist komplekti kohta (tuleb otsida sooduspakkumisi suurest ehituspoest) ja toimivad väga ilusti mitmeid aastaid. Rahvasuus tuntakse neid kui integreeritavaid wc komplekte.
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas tazavi »

timburi kirjutas: 16 Dets 2018, 17:49 Vastan lihtsalt informatiivses mõttes, et külgjooksuga potid on olemas küll. Hinnad algavad 130 eurist komplekti kohta (tuleb otsida sooduspakkumisi suurest ehituspoest) ja toimivad väga ilusti mitmeid aastaid. Rahvasuus tuntakse neid kui integreeritavaid wc komplekte.
Oskad mõne viite anda? Integreeritavad enamasti on ka kas taha või allajooksuga, niipalju kui ma näinud olen. Aga hea meelega vaataks mõnd sellist, mis on külgjooksuga.
Külaline
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tazavi kirjutas: 16 Dets 2018, 23:04 Oskad mõne viite anda? Integreeritavad enamasti on ka kas taha või allajooksuga, niipalju kui ma näinud olen. Aga hea meelega vaataks mõnd sellist, mis on külgjooksuga.
Kui hetkel viskasin mälupildi inegreeritavatest, siis kes keelab või mis takistab põlve ärajooksule paigaldamast? Ise küll ei mäleta, et raami külge käivatel pottidel oleks äravoolu keraamiline ots olnud vähemalt 20-25cm(raami keskmine paksus), et ulatuks raami tagumise seinaga tasapinnas olevasse auku. Mine suvalisse ehituspoodi, kus neid müüakse ja uuri lähemalt.

Urmas
Timburi
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas Timburi »

tazavi kirjutas: 16 Dets 2018, 23:04...kas taha või allajooksuga, niipalju kui ma näinud olen. Aga hea meelega vaataks mõnd sellist, mis on külgjooksuga.
Kõigil neil on 90 kraadine põlv ja keera seda kuidas soovid. Peaasi et väike kalle ka jääks. Joonis ilmselt aitab.

Pilt
timburi
külaline

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas timburi »

Külaline kirjutas: 17 Dets 2018, 00:15 ... et raami külge käivatel pottidel oleks äravoolu keraamiline ots olnud vähemalt 20-25cm(raami keskmine paksus), et ulatuks raami tagumise seinaga tasapinnas olevasse auku. Mine suvalisse ehituspoodi, kus neid müüakse ja uuri lähemalt.

Urmas
Lausa 13-20 cm. Mugavus, ilu, kompaktsus, puhastamise lihtsus, töökindlus jne jne. Ajal, kui Cersaniti viisakad seinasisesed komplektid maksavad 130-150 ja samaväärne korralik eraldiseisev pott 100, siis minul pole enam mitu aastat küsimust olnud. Ainult hädajuhul või kui karbiku ehitus ja viimistlus pole ajaliselt või rahaliselt õigustatud.
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: WC seina materjal + poti liigutamine külgsuunas

Lugemata postitus Postitas tazavi »

suured tänud! ma pole kunagi sellise pilguga neid vaadanud :)
Vasta