Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

saunad, santehnika, boilerid jne
Sadness
külaline

Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Tere
Mure selline, et said sauna pandud dekoratiivkivi plaadid.
Teist korda nüüd tuleb osasi kive uuesti seina plaatida.
Mis on valesti tehtud, et saunaskäiguga lahti kukuvad... Ehk soovitaks keegi mingit õigemat segu?
Kaks leili ja tulemus selline
https://www.upload.ee/image/8640363/IMG ... 211405.jpg
Külaline
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sadness kirjutas: 04 Juul 2018, 21:39
Mis on valesti tehtud, et saunaskäiguga lahti kukuvad... Ehk soovitaks keegi mingit õigemat segu?
Äkki kõigepealt kirjeldaks, et mis segu on lahtikukkuvad plaadid seina kinnitatud? Kui normaalse seguga, siis on paigaldamisel tehtud midagi valesti või kui jama seguga või mõlema variandi koosmõju jnejne.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaatasin pilti uuesti ja mulje, et kas tänapäeval tõesti paigaldatakse plaate pätsidega? Ajalugu kordub!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui mu tunne, plaadid pätsidega paigaldatud, on õige, siis on see ju "hea ehitustava", sest nii paigaldati keraamilisi plaate juba vähemalt eelmise sajandi keskpaigast ehk "hea ehitustava" on järjepidev ja on läinud üle pojale ja pojapojale. ;)

Urmas
Fgh
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Vale plaadisegu. Keristetaguste sage probleem. Samuti kivi igast küljest kinni kiilutatud, kuhugi see kivi peab oma laienemisest tuleneva energia välja elama.
Teema algataja
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Teema algataja »

Milline oleks sellisel olukorras õige plaadisegu ja kuipalju peaks plaatidele vahet jätma?
Külaline
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teema algataja kirjutas: 05 Juul 2018, 01:08 Milline oleks sellisel olukorras õige plaadisegu ja kuipalju peaks plaatidele vahet jätma?
Hea ehitustava järgi selline segu, mis hoiab plaate seinal kinni ja plaatide vahed peavad olema piisavad.

Urmas
Fgh
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Kiilto highflex, mira 3130 või z-fix peaks olema ka. Vaata, et s2 klassi segu oleks. 3130 peaks parima hinnaga olema turul.
Plaadiproff
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Plaadiproff »

Weber Renovation fix on väga hea. Segul tuleb lasta korralikult kivistuda, sellega sageli eksitakse.
Plaadiproff
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Plaadiproff »

Sellist dekoratiivkivi paigaldataksegi enam- vähem serv-servaga. Ja sisulist vahet pole, pätsiga või kammiga. Korralikult ja õige seguga paigaldatud kivi püsib seinas. Minu paigaldatutest pole kuulda olnud, et alla oleksid sadanud.
Fgh
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Ilmselt puudub Teil klientide tagasiside. Eriti hull on see probleem tsementplaatidega. Kivi seinte korral palju harvem. RF ei ole sobilik segu sellisesse kohta, ei tasu tunde järgi igasugu sodi seina toppida. Pätside nake on oluliselt nõrgem, kui kammiga paigaldatud plaadil.

Palju oleneb ka sauna kasutajast , kerisest ja kaugusest.
Plaadiproff
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Plaadiproff »

Ei, mul EI PUUDU tagasiside klientidega. Ja minu praktika uletub 25 aasta kanti, nii et ma ei pea hakkama siin midagi tõestama. RF on VÄGA HEA segu, üks parematest rasketesse, eriti kuumadesse, tingimustesse. Kui kusagil tekib probleem, siis on selleks enamasti paigaldaja. Teie väited lihtsalt ei päde, "Fgh".
fgh
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas fgh »

25 aastat praktikat on lumme kusemine, kui pole teoreetilist pagasit. 25 aastat praktikat ei saa vastu füüsikale, mis on kestnud nii kaua, kui miski eksisteerib.

RF on sitt segu antud sõlmes. Jah on parem, kui mingi suvaline asi, mis s1 klassini ei küündi. Aga antud kohas on see VALE segu mida kasutada. Tootjatel on segud olemas, KASUTAGE õigeid asju.

Kahjuks käiakse tegemas neile kõvadele praktikutele koguaeg ekspertiise, et mis jälle valesti läinud.
Kõik on kõvad mehed sõnadega: "Veetõket olen paigaldanud 25 aastat, plaatinud 25 aastat ja teinud 300 vannituba." Eelnev on ka vastus küsimusele: Mitu kohta on tuksi keeratud? Mõõtes kihi paksus annab 1/4, kasutatud valesid segusid, plaadid ilma def vuugita nurkades, trappi tihendada ei osata jne

Kurat küll käige see 6 tundi vähemalt tootja koolitusel, kui kellut ei jaksa läbida. Need koolitused on TASUTA ja koos TASUTA LÕUNAGA. Siis saaksite teada, et sellises kohas on ainult ja ainukt s2 segud, mis võivad ka veel petta ekstreemsemates tingimustes. Tehnolehed on igal tootjal netis olemas. Weberi kasutajana on kerise taha segu nimega FLEX S2 ja mitte midagi muud.

Ei tasu hakata hüppama ja väitma inimestele mingit ebamäärast sõnnikut, kui lugemisoskus puudub.
Teie väited on kahjuks RÄMPS ja EI PÄDE !

ÕPPIGE SELLEST JA TEHKE EDASPIDI ÕIGESTI!
Plaadiproff
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Plaadiproff »

Tekstist paistab tõelist "haritud inimese" (vähemalt "kellu" on läbitud?) sõnakasutus :lol:
Tubli! Proovi teinekord mõni plaat reaalselt ka seina saada ja nii et ta seal püsiks paarkümmend aastat. Näiteks mõnele ahjule, kaminale või kerise taha. See on tegelikult eesmärk. :hello:
Plaadiproff
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas Plaadiproff »

Kusjuures, soovitatud FLEX S2 on Eesti turule alles hiljuti ilmunud, naljatilk :grin: Hea, et veel polüuretaanliimi ei soovitanud nagu Piirfield igal võimalikul juhul. Aga edu teile mõlemale sellegipoolest, paberil on ka täitsa tore ehitada :wave:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas vtl »

Plaadiproff kirjutas: 08 Juul 2018, 09:40...RF on VÄGA HEA segu...
Mul tuleb seda teemat lugedes vägisi meelde raamat Alice imedemaal.

"Mis kuupäev täna on", küsis Kübersepp, raputades oma kella ning seda kõrva juures kuulates.
Alice mõtles veidi ja lausus "neljas".
"Kaks päeva vale", ohkas Kübarsepp. "Ma ütlesin, et või ei sobi kella määrimiseks", vaadates tigedalt Märtsijänesele otsa.
"See oli KÕIGE PAREM VÕI", vastas Märtsijänes...
fgh kirjutas: 08 Juul 2018, 17:37Tehnolehed on igal tootjal netis olemas. Weberi kasutajana on kerise taha segu nimega FLEX S2 ja mitte midagi muud.
Ma nüüd nii kõva häälega ei riidleks. Tootelehti vaadates on mõlemate, nii RF kui S2 tootelehel kirjas: "tugeva nakkega elastne segu, mida võib kasutada ekstreemsetes tingimustes, näiteks kuumadel pindadel kuni +80 kraadi...
S2 lehel on sõnade "ekstreemsetes" ja "kuumadel" vahel veel täiendav sõnapaar "näiteks saunas".

Jah, elastsusklass on elastsusklass, selle kohta ei vaidle. Samas minu vanaisa pani 60 aastat tagasi plaadid sauna seina kõige lihtsama tsemendist ja liivast seguga, mis maja taga hoovi peal labidaga silma järgi kokku segatud. Pätsikestega, kuna kammi keegi ei tundnud. Ilma vuukideta, nagu omal ajal kombeks. Seisaks ilmselt tänaseni, kui ma poleks sinna 5 aastat tagasi uut sauna ehitanud. Lahti tulid meisliga toksides ainult pisikeste tükikestena.

PS. endale ehitades võtaks mina parima, mida kätte saab. Ehk ise olen Mira 3130-ga teinud.
fgh
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas fgh »

Olen oma elus ehitanud ja sealjuures ka plaatinud küll ja rohkem.

RF on hea segu, aga mitte selles sõlmes. Antud sõlmes on parim segu s2 klassiga.Ja nagu mainisin, siis ka see pole piisav. Kui on valida, siis tuleb valida asi, millel on suurim potentsiaal püsida seinas. Kiilto ja mira tooted on turul väga kaua, aga ikka proffid jooksevad pimesi ringi kotiga, mis on VÄGA HEA, aga saab ka oluliselt paremini parema materjaliga.
Miks on toodud 80 kraadi välja ? Sest kerise taga läheb oluliselt kuumemaks ja kuna tootjad saavad piisavalt reklamatsioone, siis neil pole soovi vastutust võtta segu ees mida kasutatakse kerise taga. Nendega on VÄGA palju probleeme. Lisaks kiputakse neid pindu veel enne kruntima või veetõkkega katma, mida ei tohi teha.

See kas segu püsib kerise taga oleneb nii palju kerisest, ruumist, paiknemisest ja materjalidest, et see on paras loto. Ükski tootja ei anna garantiid selles sõlmes. Soovitavad ainult oma parimat toodet.

Igapäevaselt peab selgitama asju, mis on tooteinfos olemas ja mida peaks teadma iga teenuse pakkuja.
Alles mõni päev tagasi pidi elukutselisele müürimehele pidama loengut, mis vahet on tsement ja lubimördil.

Asju saab teha kord ja nõksu kallimalt või mitu korda ja kordades kallimalt. Nii lihtne see ongi
aer0
külaline

Re: Mis valesti on, et kivid ei püsi seinas

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Out-of-the-box lähenedes on seal vale tüüpi keris. Mina jätaks seina praegu rahule ja võtaks plaani kerise vahetuse. Nn kanavõrguga variant kiirgab vähem seinale. Ja mis kõige tähtsam - võimaldab rohkem kivimassi -> rohkem ja niiskemat leili ning seejuures ilma kuuma metalli terava soojuskiirguseta. Ja pole vaja leilitamist kütmisega kooskõlastada, piisav leil on kogu aeg saadaval, mitte ainult "langemise pealt".
Vasta