Leiliruumi klaasseina soojapidavus

saunad, santehnika, boilerid jne
Külaline
külaline

Leiliruumi klaasseina soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuna sauna ruumiga pole priisata, siis tahaks teha leiliruumile vaheseina pesuruumist klaasseinana, et tunduks avaram.
Aga saun köetakse ju 100°C -ni. Kogu see klaasi pind hakkab siis kütma pesurumi ja seal saab olema liig palav ?
:write:
Kas sellisid klaasseinu tehakse ka klaaspaketist, et seda soojakadu vähendada ?
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Leiliruumi klaasseina soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Kas sa suletud saunaukse ees tunned olulist soojust? Kindlasti tuleb klaasist läbi rohkem, kui seinast, aga ma ei mõtleks üle sellel teemal. Ei ole seal saunas ka 100 kraadi, see 100-120 kraadi on sul saunas lae all, allpool on 30-60.

Klaaspakett karastatud klaasist on mu meelest ülepingutamine seal. Pigem tee pesuruumis aken lahti, saad värsket õhku kah.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Leiliruumi klaasseina soojapidavus

Lugemata postitus Postitas aero »

Mina ka arvan, et paketti ei ole sinna vaja. Pesuruum peabki eluruumidest soojem olema saunatamise ajal. Jäta endale võimalus keerata pesuruumi (või kogu sauna) põranda küte sauna ajaks maha. Midagi sõltub ka klaasseina ja pesuruumi suuruste suhtest, leiliruumi temperatuurist. Mina leiliruumi üle 80° ei küta kunagi, piisava koguse leili tagab 200 kg kerisekive.
Külaline
külaline

Re: Leiliruumi klaasseina soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rabarebane kirjutas:Kas sa suletud saunaukse ees tunned olulist soojust? Kindlasti tuleb klaasist läbi rohkem, kui seinast, aga ma ei mõtleks üle sellel teemal. Ei ole seal saunas ka 100 kraadi, see 100-120 kraadi on sul saunas lae all, allpool on 30-60.

Klaaspakett karastatud klaasist on mu meelest ülepingutamine seal. Pigem tee pesuruumis aken lahti, saad värsket õhku kah.
Saunauks üksi pole kahte ruutmeetritki, pigem 1,2 m2.
Sõbral on uksele lisaks umbes sama suur aken pesu ja leiliruumi vahel - temal juba küllaltki soe ...

Terve klaassein tuleb 6-7 m2. Siin on oluline vahe.

OK 100°C muidugi ei ole aga need toodud näited panevad mõtlema...
:scratch:

Selliseid täisklaasseinu ju on tehtud - andke teada kuidas sellega on?
fgh
külaline

Re: Leiliruumi klaasseina soojapidavus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Mitte keegi ei keela paketti kasutada ja kindlasti peab see olema karastatud klaasist, tavaline klaas ei tule kõne allagi. Soojapidavuselt on ühe kordne ja kahekordne klaas nagu öö ja päev. See kui soojaks ruum läheb oleneb ventilatsioonist. Kui mingit sundventilatsiooni pole, siis on pesuruum sisuliselt sama temperatuuriga kui leiliruum. Paketi korral saab ka väiksema kerise ja küttevõimsusega hakkama.
Külaline
külaline

Re: Leiliruumi klaasseina soojapidavus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitte, et idee oleks halb, vaid mitmed nüansid panevad mind kukalt kratsima, et kas see ca 6cm põrandapinna kokkuhoidu piki ühe seina perimeetrit ikka on seda väärt? Kui pikk on see sein? Klaasseina maksumus vs õhem tavasein, kuidas sa ta sisse tassid, on võimalusi seal klaasseina keerata-pöörata jnejne. Tänapäeval on juba saadaval üpris palju erinevaid õhukesi soojustusmaterjale.

Urmas
Vasta