Mullisüsteem kümblustünnile

saunad, santehnika, boilerid jne
oil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 29 Okt 2014, 09:38

Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas oil »

Välisahjuga plastiksisuga 1400 l kümblustünn.

On keegi ehitand tünnile ise mullisüsteemi? Mõtlen seda teha, paigaldamise ja leiutamise poolega saaksin hakkama, vaja nuputada mis oleks parim kompressori-puhuri lahendus. Et õhk poleks jääkülm jne. Seal palju küsimusi, googeldada seda teemat suht keeruline aga eks ole keerulisemaidki asju tehtud, nii et küll saab sellegagi hakkama.

Igasugune info oleks teretulnud!

Kes pakub süsteeme, siis võiks ka kirjutada hyke@hot.ee.
Külaline
külaline

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui tünn õues külmaga, siis puhub sisse ka külma õhku. Mureks jääbki ilmselt ainult kus kohast saada sooja õhku mida sisse puhuda.
Külaline
külaline

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Spiraal ahju või ahju külge?

Urmas
oil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 29 Okt 2014, 09:38

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas oil »

Mõtlesin katsetada, et kas siis, kui võtta piisavalt pikk voolik ning see kerida tünni plastmass-sisu ümber (selle ümber veel puitkarkass), siis ehk see soe sisu jõuab voolikut piisavalt soojendada, et see aitaks õhku üles kütta. Aga kust saada sobiv puhur/kompressor? Vist ei kasutada sellisel eesmärgil tavalist paagiga kompressorit, need ju jahutavad õhu maha jubedat... Parandage palun, kui ma eksin.

Muidu võiksin paigutada puhuri/kompressori ka paar meetrit eemal asuvasse aiamajja, mis vajadusel ka talvel soe. Ehk peaks tehnika kauem vastu ka. Soojustatud toru saaks hõlpsasti vedada tünnini maa alt. Oleks tehnika kogu aeg kuivas ja hästi õhutatud ruumis.

Suht toores kogu see idee, aga mulle meeldib leiutada.
Külaline
külaline

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õhk ju kompressoris kokkusurudes soojeneb!

Mis põhimõttel siis diiselmootoris segu süütatakse?
Pritsitakse ju kütus kokkusurutud kuuma õhu sisse.
Koolifüüsika.

Pealegi on õhu erisoojus nii väike, et see saavutab kohe vee temperatuuri isegi kui sinna kuuma õhku pressida.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õhk ei suuda ennast soojaks kütta kui selle otse õuest võtad külma ilmaga. Kindlasti on tunda.
Puhuri saad nt http://www.basseinitehnika.ee/ohupuhurid/
Tagasilöögi klapp vahele ka muidugi. Torustiku ja läbiviigud (düüsid) soovitan kõik sealt küsida.
oil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 29 Okt 2014, 09:38

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas oil »

Tänud!
Külaline
külaline

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

oil kirjutas: Aga kust saada sobiv puhur/kompressor? Vist ei kasutada sellisel eesmärgil tavalist paagiga kompressorit, need ju jahutavad õhu maha jubedat...Suht toores kogu see idee, aga mulle meeldib leiutada.
Kui idee veel toores ja tahtmine kõik ise teha ehk odavamalt, siis kas mõni vanema külmiku kompressor ei sobiks. Olen näinud, et mõni on sellest teinud endale näiteks jalgrattapumba. Väike, töötas suhteliselt vaikselt ja survet oli küllaga. Märjamaa jäätmejaamas vedeleb konteineris hulgim neid vanu külmkappe.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
oil kirjutas: Aga kust saada sobiv puhur/kompressor? Vist ei kasutada sellisel eesmärgil tavalist paagiga kompressorit, need ju jahutavad õhu maha jubedat...Suht toores kogu see idee, aga mulle meeldib leiutada.
Kui idee veel toores ja tahtmine kõik ise teha ehk odavamalt, siis kas mõni vanema külmiku kompressor ei sobiks. Olen näinud, et mõni on sellest teinud endale näiteks jalgrattapumba. Väike, töötas suhteliselt vaikselt ja survet oli küllaga. Märjamaa jäätmejaamas vedeleb konteineris hulgim neid vanu külmkappe.

Urmas
Külmiku kompressoril on survet kõvasti aga tootlikust piisavalt pole.
ping
:hello:
oil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 29 Okt 2014, 09:38

Re: Mullisüsteem kümblustünnile

Lugemata postitus Postitas oil »

Plaan on enam-vähem küps juba peas. Saan teha esialgse konstruktsiooni, asetada tünni sisse ning vaadata toimivust ja sobivust. Selle saab katsetatud laenatud kompressoriga/puhuriga. Hiljem on juba kätte võtmise asi puurida ja süsteem tünnile paika panna. Tehnika panen ilmselt tünni kõrval asuvasse aiamajja, siis pole kunagi mingit jamamist elektriga välitingimustes.
Vasta