Veesurve langus

saunad, santehnika, boilerid jne
llaura
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Aug 2016, 16:32
On tänanud: 1 kord

Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas llaura »

Tere

Tegime hiljuti vannitoas remonti ning praeguseks on kraanikausisegisti veesurve pea et olematuks langenud. Torudest tuleb nagu normaalse survega, ent segistiga on miskit lahti. Olen ka sõela paar korda lahti keeranud - üks kord oli seal sodi ees - kuid veesurve on ka ilma selleta üsna kesine.

Segistiks Hansgröhe Focus käsidušiga.

Mida peaksin ette võtma?
A.S.
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

llaura kirjutas:Mida peaksin ette võtma?
Lahti võtma ja puhastama?
 
llaura
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Aug 2016, 16:32
On tänanud: 1 kord

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas llaura »

A.S. kirjutas:
llaura kirjutas:Mida peaksin ette võtma?
Lahti võtma ja puhastama?
 
Kahjuks segistit ennast, st see kus vesi seguneb, lahti võtta ei saa. Muud võimalikud kohad olen juba lahti võtnud, üle vaadanud ja vajadusel puhastanud.
A.S.
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Siis ürita segistist vastupidises suunas vesi läbi lasta.
 
Külaline
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Saab lahti.

*Vesi nurksulguritest või kuskilt mujalt kinni.
*See kus on sinine/ punane punn plastikust - tõmba välja väikese kruvikaga, noaga.
*Seal all on ilmselt kuuskantvõtmega või kruviga kinni lenksu kruvi - keera lahti , võta lenks ära.
siis saad suure padruniga või kullinokkadega lahti keerata segisti sisu.
*Lahti olles puhasta seal olevad sõelad 2-3 tk.
*kokku kõik samamoodi pärast pesu.
*kui ei piisa pesust ja segisti korralik, saad nt febist ka uue sisu osta


artist
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Reeglina on segisti otsas asuv sõel umbes. See käib tavalise mutrivõtmega lahti. Küsija pole võibolla sellise imeasjaga kursis.
Kui veesurve peale sõela eemaldamist madal on siis jah ostad kasvõi uue segisti kui enne segistit surve korras on.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Sõelad ja segisti sisu leota ja pese tavalise söögiäädikaga (30%).
Külaline
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:Sõelad ja segisti sisu leota ja pese tavalise söögiäädikaga (30%).
Äädikaga tasub ettevaatlik olla.
Mul sõi ükskord kraani korpuse seest poolt auklikuks niimoodi, et ainult kattev nikli kiht jäi terveks.
Kui vee lahti keerasin hakkas mitmest kohast läbi korpuse vesi pritsima.
Hea oli, et kohe hakkas muidu oleks võinud hiljem õnnetus juhtuda.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Reeglina on segisti otsas asuv sõel umbes. See käib tavalise mutrivõtmega lahti. Küsija pole võibolla sellise imeasjaga kursis.
Kui veesurve peale sõela eemaldamist madal on siis jah ostad kasvõi uue segisti kui enne segistit surve korras on.
Ilma sõelatagi surve madal. Seega kas on peale tulevatel voolikutel omakorda veel sõelad vahel või on sisu sodi täis.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Igal juhul pead segisti sel juhul maha võtma. Keerad eksentrikud lahti. Loodetavasti pole sigaroostes, sest mõnikord keerad eksentriku ennem puruks kui lahti saad. Paha pole kui on olemas kas uus segisti (odavama otsa omad on ikka sigaodavad) asemele keerata, peab ikka väga väärt segisti olema, et seda puhastada viitsid.
Segisti eemaldamisega saad ka jälile kas viga oli üldse segistis või hoopis toru taga. Üldiselt torud umbe ei lähe (kui just raudtorud pole) ja kui vahepeal on ka veel sõel siis see on eraldi puhastatav.
llaura
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Aug 2016, 16:32
On tänanud: 1 kord

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas llaura »

Vahepealsetele vastajatele nii palju, et tegemist on uue, augusti keskpaiku paigaldatud segistiga, mida on kasutatud vähem kui kuu aega.

Sõela olen korduvalt puhastanud :) Mutrivõtmeteta poleks ka torusid surve kontrollimiseks lahti teha saanud :)

Natukese aja pärast proovin esimese Külalise soovitust kraani avamiseks. Eks siis näe, mis edasi.
A.S.
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

llaura kirjutas:Sõela olen korduvalt puhastanud :)
Kas sõelad on ka selle poole peal, kustpoolt vesi sisse tuleb? Seina külge kinnitatavatel tavaliselt ju on. Või see pole seina oma? Sest kui sõelad on, siis ei tohiks seespool midagi ummistuda.
llaura kirjutas:Natukese aja pärast proovin esimese Külalise soovitust kraani avamiseks.
Tegelikult peaks need kõik avatavad olema, üsna lihtsalt pealegi. Kui just tõesti mõne lootusetu säästuversiooniga tegemist pole.
 
Külaline
külaline

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hansgröhe Focus peaks olema valamu segisti. Sellel ei ole ekstsentsikuid seinas vaja.
llaura
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Aug 2016, 16:32
On tänanud: 1 kord

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas llaura »

Tänud esimesele Külalisele, kes seletas, kuidas kraani avada.

Kraanimehhanismi sees oli alla cm pikkune, vähem kui mm laiune metallitükk, mis ilmselt eelnevate torutööde käigus torustikku pääses. Muidu oli kõik muu täiesti tavapärane, ma eeldan (pole varem segistit seespoolt uurima pidanud).

Tegemist oli tõesti valamukraaniga, seega ekstentsikutega polnud vaja asjatada. Olen võib-olla teemaga vähe kursis, sest arvasin, et enamus kraanikausisegisteid on valamusegistid. Lisaks ka, et ei näinud ei roostet ega katlakivi, mida äädikaga leotada.

Ainus sõel, mida ma nägin, asus kraani otsas ning selle vaatasin ka igaks-juhuks üle. Sodi polnud.

Praegu jäi kraan veidi tilkuma - ilmselt ei jõudnud ma mingit detaili piisavalt korralikult kinni keerata. Aga see on surve puudumise kõrval väike mure.

Suur aitäh kõigile, kes abiks olid ning ka neile, kes veidi mööda panid.

Edit: tilkumine sai ka kinni keeratud :)
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas anryo »

Minul oli sarnane mure köögivalamu segistiga, millel külm vesi oli korraliku survega aga kuum märkimisväärselt nõrgem. Liinisurve on meil ~5bar, seega piisavalt tugev.
Mis ma tegin? Kõigepealt vahetasin välja metallpunutisega voolikud, vanad olid silmnähtavalt sodi täis. See aitas natuke, kuid ka peale seda kuum vesi nirises. Siis kahtlustasin segistit ennast, kuid ka voolikud segisti küljest lahti võttes oli kuuma surve tunduvalt nõrgem.
Lõpuks aitas hoopis kuumaveetrassi puhastus, mille sain oma jõududega tehtud niimoodi, et alguses ajasin tugevama traadi niipikalt torusse, kui läks (mul plastiktorud, seega ilma põlvedeta) ja peale seda imesin vaakumpumbaga vaakumisse ja keerasin järskude nn. "hüdrolöökidega" peale tulevat veekraani lahti-kinni. See pani kõik sodi ilusti liikuma.
Sealt tuli ikka pea poole ämbri jagu sellist sodi välja, et hoia-ja-keela ja peale seda on kõik tipp-topp.
llaura
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Aug 2016, 16:32
On tänanud: 1 kord

Re: Veesurve langus

Lugemata postitus Postitas llaura »

Meil oli tegu ehitajapoolse praagiga - sodi, mis ma sõelalt kätte saan on vana krohvi puru ja linaluukiudude segu.

Kuumaveetrassi mõtlesime ise ka puhastada. Nüüd on veidi aimu, kuidas seda teha :) Tänud.
Vasta