Sauna seina viimistlemine ning värvimine

saunad, santehnika, boilerid jne
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Nimelt selle kohapeal kus on ahi oleks vaja seina viimistleda. Praeguse seisuga krohvi tükke ära kukkunud, mõrad jne. Kuna seal kuumus üsna suur ning samuti teatud hetkedel ka niiskus siis millega seina viimistleda oleks kõige mõistlikum. Samuti korstna osa millelt krohv samuti pudenenud pudenenud. Sinna vist tavalise pahtliga ligi ei lähe?


Ja järgmine küsimus värvi kohapealt. Mis värvid sobivad just leiliruumi seinte värvimiseks? Nad peaksid taluma üsna suurt kuumust, niiskust ning temperatuuri kõikumist. Samuti arvan mina et tegu peaks olema hingava värviga mis laseb ka seina seest tulevat niiskust läbi.

Kuna ise teen sellist asja esimest korda siis äkki valgustaksite mind nendes küsimustes.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Värvimise pead leiliruumis ära unustama, sest polegi kuumusele ohutut ja vastupidavat värvi.
Peale plaatimise ning värviliste mineraalkrohvide muud lahendust ei tea.
fgh
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Valge antiikkrohv või plaadisegu ja muldpigmenti sega tunde järgi tooni saavutamiseni juurde.
fgh
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Enne krohvimist armeeri plaadisegu ja fiibervõrguga kogu pind.

Niisuta pind enne armeerimist. NB ! ÄRA KASUTA NAKKEDISPERSIOONE !
r4un000
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 15 Mai 2014, 14:36
On tänanud: 2 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas r4un000 »

Käisin mõned päevad tagasi ehituspoes ja sealne värvi-müügimees väitis et teatud värvid sobivad väga hästi leiliruumi seinte värvimiseks ja just sellised värvid mis hingavad ja lasevad niiskust läbi. Ei oska nüüd seisukohta võtta.
Külaline
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga edukalt saad kombineerida kui võtad arvesse fgh jutu. Antikkkrohvi asemel võid kasutada nii krohvimiseks-armeerimiseks valget plaadisegu, mille viimistluskihile lisad pigmendivett vastavalt oma maitsele. Ebaühtlaselt hajutatud mulje saad kui tahenenud(mitte läbikuivanud) viimistluskihtile lased aiapritsiga natuke vett ja siis kelluga libistad üle, see tõmbab pigmenti välja.
Olen leiliruumis valge VH ületeinud ka toonitud saunaõliga, vist oli see http://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_remo ... saunasuoja Tegin väikse rulliga siuh-säuh liigutusi, mitte ühtlast pinda. Tellijat aeg-ajalt kohates ei ole tal siiani pretensioone olnud ja pidi väga hästi seinas püsima.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endal oli ka plaanis leiliruumi krohvitud seinu värvida , käisin poes küsimas, et mis värv oleks sobilik, siis mulle vastati, et Hansa Silicate sobib selleks väga hästi. On kellegil ehk kokkupuuteid, et kui hästi see värv kuumale vastu peab?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mul on endal ahju peal, ilmselt üle 80 kraadi ei lähe. Nii et 80 kraadi kannatab julgelt. Sõltub nüüd su kerisest/kaugusest kerisest.
Külaline
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keemik kirjutas:Mul on endal ahju peal, ilmselt üle 80 kraadi ei lähe. Nii et 80 kraadi kannatab julgelt. Sõltub nüüd su kerisest/kaugusest kerisest.
Aga, kas sinu ahi saab samasuguseid äärmuslikke termo- ja niiskusešokke nagu teemaalgataja probleemne kerisetagune sein? :scratch:

Urmas
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere.Me teame, et puidu süttimistemp. on ca 300" ja põlemistemp ca 2-2,5 x suurem.
Me ei tea, mis juhtub vahetult kerise läheduses selle värviga või saunatajaga.
Tootja ütleb, et tegu välistöödele mõeldud värviga, aga sobib ka sisetöödeks.
Kui koolitatud müüja vastas, et: jah, sobib ka sauna siis peaks nagu OK olema.
Nagu Urmasel, nii ka minul pole kahtlusi, aga on kõhklused...
Kui leiliruumi on valitud selleks sobilik krohv, mille toon ei peaks meeldima siis
võinuks Urmase poolt soovitatud/katsetatud varianti ja krohvi- v. pahtlisegu eelnevalt toonima. Andres
Külaline kirjutas:... käisin poes küsimas, et mis värv oleks sobilik, siis mulle vastati,
et Hansa Silicate sobib selleks väga hästi. ...
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

30 pealt 80 peale iga päev, vett saab vahel, kui vaja pesta kasside käpajälgi. Kui on keris, millel ümberringi kivid ja vahe seinaga on mitukümmend sentimeetrit, siis ma julgeks endal katsetada küll. Muidu toonitud mineraalne krohv on kindlasti parem variant.
Külaline
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fgh kirjutas:Enne krohvimist armeeri plaadisegu ja fiibervõrguga kogu pind.

Niisuta pind enne armeerimist. NB ! ÄRA KASUTA NAKKEDISPERSIOONE !
Tere.

Endal sama teema käsil. Ja küsin üle. Ennem võrk ja plaadisegu ja siis sellele peale näiteks antiikkrohv?
Külaline
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Endal sama teema käsil. Ja küsin üle. Ennem võrk ja plaadisegu ja siis sellele peale näiteks antiikkrohv?
Jep.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Endal sama teema käsil. Ja küsin üle. Ennem võrk ja plaadisegu ja siis sellele peale näiteks antiikkrohv?
Jep.

Urmas
Ja on ok ka minerit plaadil sellist tehnikat kasutada? Üks nurk sellega tehtud ja lakke übmer korstna tuleb ka, kuna puukerise suitsutoru lae lähedal. Saaks siis selle ka ilusti viimistletud :D Milline plaatimis segu kõige parem oleks CM 17? On elastne ja kannatab sooja?
Tänud ka Urmasele vastuse eest.

Ette tänades
Martin
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Ja on ok ka minerit plaadil sellist tehnikat kasutada? Üks nurk sellega tehtud ja lakke übmer korstna tuleb ka, kuna puukerise suitsutoru lae lähedal. Saaks siis selle ka ilusti viimistletud :D Milline plaatimis segu kõige parem oleks CM 17? On elastne ja kannatab sooja?
Ise olen seda kasutanud http://www.weber.ee/plaatimine-ja-huedr ... it-rf.html
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Sauna seina viimistlemine ning värvimine

Lugemata postitus Postitas elektron »

Mure nüüd järgmine.
Sai kerise ümbert tellis-seinad suure vandumise saatel "ära krohvitud" sellise asjaga:
https://uninaks.ee/toode/hele-krohvisegu/
Tulemus annab kõvasti soovida, kuna mina oma töövõtetega seda rahuldavalt tasandada ei suutnud. Ainuke asi, mis mind lohutab on see, et vähemalt tellisei sai kaetud.

Kas oskab keegi soovitada pahtlit või mingit head segu, millega ma saaks asja kergema vaeva ära viimistletud. Lauspahtelduse töövõtted on mulle täitsa meelt mööda, ehk siis sellega ma saaks hakkama. Samas ei oska ma valida, mis sinna sobiks? Peaks ideaalis mitte vajama ülevärvimist. Peab kannatama kerise juures kuuma ning saunaleili niiskust.
Vasta