Parvsaun

saunad, santehnika, boilerid jne
parvesaunaline
külaline

Parvsaun

Lugemata postitus Postitas parvesaunaline »

Tere,

Ehitamisjärgus on parvsaun. Praeguseks on täiesti valmis parv. Parve põrand on täies mahus terassilauast. Põranda peale on püsti pandud ka saunaruumi karkass. Järg on sauna põranda juures ning praegu tiirleb peas erinevaid mõtteid.
Esialgne plaan oli terassialua peale panna osb plaat. Võibolla ka seintesse põrandast mingi 10cm ning need üle tõmmata hüdroisolatsiooniga ja tekitada põrandale justkui kauss. Keskele võibolla mingi trapp paigaldada kust vesi välja jookseks. Samas aga oleks osb alt poolt täitsa kaitsmata ning veepritsmed ja niiskus tapaksid selle kiiresti ära.
Teine lihtsam mõte oli täies ulatuses leiliruumi maha panna tavaline linoleum. Selle saaks ka peale sauna maast ära korjata ning kui saunauks lahti jätta siis peaks piisavalt hästi tuulduma, et mingit elu seal sees ei tekiks. See peaks justkui täitma põhieesmärgi milleks on siis see, et terassilaua vahelt liiga palju värsket õhku sisse ei tuleks. Samas ega ma ei ole üldse kindel, et kas seda tuleks? Kui seinad ja lagi on korralikult fooliumiga kaetud siis peaks soe õhk lae alla kogunema ja kui tal sealt kuhugi minna ei ole siis ei saa värske/külm õhk ka alt sisse tulla? Äkki ei peagi põrandaga miskit ette võtma ja võibki terassialua jätta?
Ühesõnaga nagu näete, siis mul läks teema lõpuks mõte lappama ära :D Igasugune kaasamõtlemine ja soovitused ning kogemuste jagamine teretulnud :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Parvsaun

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Talvel ka tarbima hakkad? Või miks sa arvad, et külma sealt tulema hakkab? Ma arvaks küll, et terrassilaud hea vastupidav seal all. Õhk käib läbi ja kuivatab kõik lodistamisveed ilusti ära.
vanaema on sul veteran...
parvesaunaline
külaline

Re: Parvsaun

Lugemata postitus Postitas parvesaunaline »

sashaobrok kirjutas:Talvel ka tarbima hakkad? Või miks sa arvad, et külma sealt tulema hakkab? Ma arvaks küll, et terrassilaud hea vastupidav seal all. Õhk käib läbi ja kuivatab kõik lodistamisveed ilusti ära.
Talvel tarbima ei hakka, ainult suvel.
Ei teagi miks muretsen. Terassilaual on ikka vahed sees. Tundus imelik, et sauna põrand selline hõre on ning vesi alt paistab. Samas jah, soe õhk tuleb ju ikkagi lae alla kus inimene on ning see, et põrand nagu sõelapõhi on ei tohiks sellisel juhul rolli mängida.
Ma arvan jah, et ei hakka praegu põrandaga siis vaeva nägema ning proovin ära kuidas jääb. Kui tõesti nii ei tööta saan alati mingi linoleumi maha panna.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Parvsaun

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Olen mitut sellist sauna kasutanud ja kõigil põrand "hõre". Kõik toimib
parvesaunaline
külaline

Re: Parvsaun

Lugemata postitus Postitas parvesaunaline »

Kuidas, aga sellises saunas ventilatsioon lahendada? Peale tuleva õhu jaoks arvatavasti ava enam teha vaja ei ole, terassilaua vahelt tuleb seda küll. Väljatõmme lihtsalt kerise vastasnurka lae alla ja kõik?
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Parvsaun

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Puuküttega keris tekitab piisava õhuliikumise, pole mõtet miskit juurde teha
Vasta