Ariston boilerid

saunad, santehnika, boilerid jne
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Tere,

targemate nõu oleks vaja kuna tootja ei vaevu mailidele vastama.

Valikus on 2 Aritsoni boilerit:

http://interbauen.ee/elektriboiler-aris ... aalne.html
Hinnaga ca 200.-

ja

http://interbauen.ee/elektriboiler-aris ... 100-l.html
hinnaga ca 270.-

Üks on küll 70 euri kallim ja parema väljanägemisega aga kes seda boilerit ikka vaatab.
Jättes hinnavahe kõrvale, üks on 2 küttekeha ja paagiga. Miks see hea on?
Kumb oleks praktilisem?

Kas need on need nn "hooldusvabad" boilerid?

Tänud ette :)
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas officer »

...ilmaselt ei toimi nendel boileritel energiajäävuse-ja muud loodusseadused :roll:
Benno
külaline

Re: Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas Benno »

Üks väga suur erinevus on mõõdud, üks boiler on lapiku kujuga, teine ümmargune. Üks on 270mm seinast, teine 480mm. Selle arvelt on lapik muidugi kõrgem, aga mina ei saa siiani aru miks inimesed nutavad oma tillukese vannitoaruumi üle ja siis panevad sinna jämedaid ümmargusi boilereid seina.

Thermexil on ka lapikud variandid, palju odavamalt, teistmoodi küttekehad jne, aga hind on alla poole.
http://thermex.com/e-store/tmxen/flat/
http://thermex.com/e-store/tmxen/flatd/

Ise ostsin Thermexid K-Rauta kaudu tellides peale pikemat aega seda Aristoni FEBist nuuskimist.
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Re: Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

officer kirjutas:...ilmaselt ei toimi nendel boileritel energiajäävuse-ja muud loodusseadused :roll:
Kas see on see soojuse jaotus?
Ariston pro plusi puhul see väga hull näitaja ei ole.
Ariston Velis premiumi puhul 50 ja 80l isenditel on soojusejaotuse näitaja väiksem, 100l puhul kõvasti suurem mis mulle tundub ebaloogiline. Samas need näitajad kuskil internetiavarusest otsitud, ei pruugi tõele vastata.



Suurus ja kuju mul rolli ei mängi, boiler läheb tehnilisse ruumi ja seal ruumi on.
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Re: Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Kas keegi valgustaks, milleks see on ja kas see on kuluv osa : suur magneesiumanood?

Mõlemad boilerid on titaanpaakidega klaasist voodriga.

Samas on mul väga jube vesi. Rahvas kirjutab et katlakivi hakkab tekkima 65 kraadi juures. Kui hoian boileri temp 60 kraadi siis katlakivi kunagi ei tekigi?

Anybody? Somebody? Kas need on "hooldusvabad" boilerid?

Vbl oskab keegi anda linki kus võiks küsida inffi, kahjuks ise maal metsa sees ja poode tuulama niipea ei pääse.
Külaline
külaline

Re: Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

SirRichard kirjutas:Kas keegi valgustaks, milleks see on ja kas see on kuluv osa : suur magneesiumanood?

Mõlemad boilerid on titaanpaakidega klaasist voodriga.

Samas on mul väga jube vesi. Rahvas kirjutab et katlakivi hakkab tekkima 65 kraadi juures. Kui hoian boileri temp 60 kraadi siis katlakivi kunagi ei tekigi?

Anybody? Somebody? Kas need on "hooldusvabad" boilerid?

Vbl oskab keegi anda linki kus võiks küsida inffi, kahjuks ise maal metsa sees ja poode tuulama niipea ei pääse.
See magneesiumanood hoiabki katlakivi ära ja seda anoodi tuleb aeg-ajalt vahetada, kuna ta kulub lihtsalt ära. Vahest on ikka vaja boilerit seest puhastada, olenevalt sellest kui puhas vesi sul on ja kui head filtrid vahel! :hello:
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Re: Ariston boilerid

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Sai valitud siis testiks ariston velis 100l. Puhtalt emotsiooniost kuna sebisin väga hea hinna.
Samas on mul vesi päris hull, elukoht on rabas ja 3-4 lähemat naabrit on puurkaevu puurinud ja puurkaevu vesi ei kõlba, rauasisaldus on anomaalne.
Enam vähem vesi on salvkaevus aga seegi on väga väga raua ja kaltsium-magneesium soolade rikas. (nöörfilter on punane, veekeedukann näitab soolasi).

FEB-s öeldi et oo, muidugi pane omale rauafilter vahele. 1300 euri on vähe palju hetkel.

Hetkel traditsiooniline peennöör ja söefilter. Joogivesi tuleb läbi pöördosmoosi.

Mis filtri võiks lisaks panna boileri sisendile vahele mis enamvähem aitaks?
Vasta