Saunakeris

saunad, santehnika, boilerid jne
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Saunakeris

Lugemata postitus Postitas officer »

aero kirjutas: Su korsten ja keris tõmbavad kokku nii hästi, et isegi suurem osa tuhka lahkub korstna kaudu.
...jah, palun vabandust!
Neeme77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Dets 2014, 08:50

Re: Saunakeris

Lugemata postitus Postitas Neeme77 »

Tere,

küsiks mis Iki keris kasutusel on? Huvitaks kasutus kogemised IKI tüüpi kerisega.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Saunakeris

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Ise olin sama küsimuse ees aasta tagasi. Foorumeid lugedes soovitati Eesti omadest Skameti omasid kõige rohkem. Kuna kive palju osta ei raatsinud, siis valisin skamet P120. Mul on suht suur leiliruum seega sai suurem keris valitud, p120 kütab kuni 24m3. Valisin veesärgiga mudeli ja kütan lisaks vett ka, keris maksis 355€.
Vana keris oli 20 aastat tagasi tehtud käsitööna ja sellest on uus kütmisomaduste poolest kõvasti üle, täitsa uskumatu. Vana keris oli paksust metallist ja raske kolakas. Kolde lagi oli 10mm ja veesärk samasugusest. Sauna kütmine võttis sellega kaua aega, 80 kraadini läks ligi 3 tundi, vahest ei saanudki nii palju sooja sisse. Uus skameti oma kütab tunniga juba 85 kraadi sisse mis minu jaoks on juba lagi kah. Selle ajaga on boiler ka kuuma vett täis. Kaua keris vastu peab seda ei tea, aga tuttaval on sama keris juba 10 aastat. Välimuselt pole enam nii ilus, kui minu oma, aga täiesti korras.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Saunakeris

Lugemata postitus Postitas officer »

Neeme77 kirjutas:Tere,

küsiks mis Iki keris kasutusel on? Huvitaks kasutus kogemised IKI tüüpi kerisega.
...vist KASTOR KSIL 27, igal juhul kõige suurem kõrvalt ruumist köetav keris, kuna eesmärks oli paigaldada kõige suurema koldeuksega mudel, mis elutuppa jätaks kamina mulje.
Neeme77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Dets 2014, 08:50

Re: Saunakeris

Lugemata postitus Postitas Neeme77 »

Tere,

ma mõtlesin seda, et kasutaja aero kirjutas kasutusel IKI keris! Mind huvitaks milline IKI kieris kasutusel on ja huvitaks selle kerise omadused jne...
Vasta