Sauna voodrilaua paigaldus

saunad, santehnika, boilerid jne
KPP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Veebr 2014, 16:12
On tänanud: 3 korda

Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas KPP »

Tere!
Kuidas soovitate sauna voodrilauda kinnitada roovile, kas klambritega või peitnaeltega?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas vtl »

KPP kirjutas:Kuidas soovitate sauna voodrilauda kinnitada roovile, kas klambritega või peitnaeltega?
Mina küll ei oska naela niimoodi selle õhukese voodrilaua keelekese serva lüüa, et viimane ühestki kohast lõhki ei lähe. Klambriga paigaldamine on kiire ja mugav. Vajadusel saad laua(d) hiljem ka lahti võtta ja mõne välja vahetada. Klambrid on niivõrd odavad, et mingit võitu ma laudise üldmaksumuse juures ei näe.

Klambrid kinnitasin ka mitte kaasasolevate naelte, vaid pisikeste (2x16mm) kruvidega. Pisikese akukruvikaga käib see kiiremini, kui naelte toksimine.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

vtl kirjutas:mitte kaasasolevate naelte, vaid pisikeste (2x16mm) kruvidega
Tegin täpselt samuti ja soovitan ka.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei ole küll mingi saunaehitaja, aga lugedes neid mõtteid tekkis mul omakorda mõte, et kui klambritega(kruvidega) on hiljem võimalus kergemini neid kätte saada, siis mis eesmärgil te neid 10-15-20 aasta pärast hakkate tarvitama? Paigaldate peale lihvimist uuesti seina? Millegipärast ei usu!
... ehk minu mõte ja pealt nähtu järgi oleks kõige lihtsam-kiirem-odavam paigaldada voodrilauda klambripüstoliga(peaaegu nagu kitsad U-klambrid, 5mm laiusega), aga muidugi klambri peavad korralikud olema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas:Ei ole küll mingi saunaehitaja, aga lugedes neid mõtteid tekkis mul omakorda mõte, et kui klambritega(kruvidega) on hiljem võimalus kergemini neid kätte saada, siis mis eesmärgil te neid 10-15-20 aasta pärast hakkate tarvitama? Paigaldate peale lihvimist uuesti seina? Millegipärast ei usu!
Põhjuseid, miks seina(osa) võiks vaja olla lahti võtta, mõtleb välja igasuguseid. Minul oli juba ehituse ajal nt. vaja ümber paigutada üks anduri juhe. Oma rumalus oli muidugi.

Teinekord ei ole küsimus ka mitte vanade laudade taaskasutuses, vaid vaja hoopis mõned uutega asendada.
Urmas kirjutas:... ehk minu mõte ja pealt nähtu järgi oleks kõige lihtsam-kiirem-odavam paigaldada voodrilauda klambripüstoliga(peaaegu nagu kitsad U-klambrid, 5mm laiusega), aga muidugi klambri peavad korralikud olema.
Kas Sa mõtled seda, et lüüa voordilauaklamber omakorda kinni klambri ja klambripüstoliga? Proovisin ka seda. Lausa kahte eri sorti voodrilauaklambritega - ühtede kinnitusaukude vahe oli ca 10mm, teistel ca 5mm, mõlemi jaoks oli mul sobilik püstol ja klambrid olemas. Paraku ei mahtunud kumbki püstol klambrit lööma selle voodrilauaklambri serva alla.

Variant on muidugi lüüa püstoliklambrid otse laua soone sisse, aga seal on ka väga vähe ruumi toimetamiseks ja klambrid tuleb lüüa nurga alla.
Külaline
külaline

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas:... Variant on muidugi lüüa püstoliklambrid otse laua soone sisse, aga seal on ka väga vähe ruumi toimetamiseks ja klambrid tuleb lüüa nurga alla.
Jah, seda ma mõtlesin. Olen lihtsalt näinud, et nii tehakse.

Urmas
KPP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Veebr 2014, 16:12
On tänanud: 3 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas KPP »

Aitäh kõigile he nõu eest!
KPP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Veebr 2014, 16:12
On tänanud: 3 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas KPP »

Veel üks küsimus:
Kas seina ja lae lau liitmiskohale peaks mingi vahe jätma või liistud panema?
Tänud!
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Jäta ca 0,5 cm vahe sisse, siis pääseb õhk voodrilaua taha ka ringlema.
KPP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Veebr 2014, 16:12
On tänanud: 3 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas KPP »

skip128 kirjutas:Jäta ca 0,5 cm vahe sisse, siis pääseb õhk voodrilaua taha ka ringlema.
Aitäh!
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Sobib äkki teema jätkuks: kas voodrilaua kinnitamisel klambriga peaks väikse lõtku laua paisumisruumiks ka jätma, nt ei suru klambrit päris lõpuni välja, või läheb kõik tihedalt seina, ka lauad lõpuni soonde? Lauad (120mm) juba paar kuud samas kuivas ruumis seisnud.
Ei ole maa saunas lähemalt uurinud, kas lauad on äkki pigem kokku kuivanud. Ei meenu ka, kas spetsialist paigalduse tehnikat kommenteeris. Nüüd teises kohas tegema hakates jäin mõtlema.
Äkki on mingi levinud reegel või praktika? Otsinguga aga ei leidnud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Sauna voodrilaua paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See sõltub kui kuiv on laud. Täiesti kuivanud laud võib niiskusega paisuda ja väike lõtk on teretulnud. Toores laud aga vastupidi kahaneda ja lõtk vist pole vajalik.
Endal ehitades pisikese jätsin aga mul olid nad juba aastad oodanud kah.
Vasta