Boiler leiliruumi

saunad, santehnika, boilerid jne
haraldharakas
külaline

Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas haraldharakas »

Tere,

küsimus. Kuhu puukerisega saunas paigutada läbi kerise veesärgi köetav boiler? Väikeses leiliruumis oleks täiesti kasutamata ruum lavaalune, ning sinna boilerit paigutada oleks suur kiusatus, kuid seljuhul kerise veesärgist tulevad torud oleksid heal juhul horisontaalsed ja boiler ise heal juhul samal kõrgusel saunaahjuga.
Kas seljuhul kütab saunaahi vett ja teine tähtis asi on see, et ei tekiks torudes kolinat?

Mina tänan!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui boileri avad ei ole kerisest kõrgemal siis tsirkulatsiooni ei teki.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Boileri alumine ühendus (külm vesi kerisesse) tuleb teha nii madalale, kui võimalik, ja ülemine kõrgemale, kui on kerise ülemine ühendus. Harvia kerise veesärk võimaldab seda teha ka siis, kui boiler ja keris seisavad samal tasapinnal.
Ühendustorud võiksid olla terasest, min 1".
Maanda korralikult nii keris kui ka boiler.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas elektron »

Sama küsimus, paneks boileri hea meelega saunalava alla.
Kas piisab kui boileri sooja vee ava on kerise omast 15cm kõrgemal, nii nagu ma skeemil joonistasin? Või peaks kogu boiler olema kerise veesärgist kõrgemal?

Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pane väike tsirkulatsioonipump vahel ja siis on täiesti ükskõik mispidi see boiler on. Või on mu loogika vale? Minu loogika pigem muretseb pigem sellepärast, et kas boiler keema ei lähe ja tuleb vahepeal kuuma vett välja lasta. Ämmal on vist 125l boiler Kalvis pliidi taga ja ega väga hoogsalt just kütta ei saa kui seier juba punases.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas elektron »

Urmas kirjutas: 06 Dets 2020, 12:26 Pane väike tsirkulatsioonipump vahel ja siis on täiesti ükskõik mispidi see boiler on. Või on mu loogika vale? Minu loogika pigem muretseb pigem sellepärast, et kas boiler keema ei lähe ja tuleb vahepeal kuuma vett välja lasta. Ämmal on vist 125l boiler Kalvis pliidi taga ja ega väga hoogsalt just kütta ei saa kui seier juba punases.
Sama boiler on sama ahju küljes 30a töötanud seega seda hirmu pole, et keema läheks. Kui ta just kuidagi osaliselt ahju veesärgis keema ei lähe, kuna tsirkulatsioon on häiritud?

Olen Harvia jt ahjude manuaale lugenud ja nendes pole veetünni kõrguse kohta ahju suhtes poolt sõnagi. Küll on ainult pildid, kus tünn on alati ahjust kõrgemal olnud, aga ei mingit valemit ega juhist. Samas on ju ahju kõrval põrandal istuvaid veetünne küll ja küll, kus torud on lausa paralleelsed ja pole mingit tõusu.

Tsirkualtsioonipumba peale mõtleks siis, kui tõesti muudmoodi ei liigu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

elektron kirjutas: 06 Dets 2020, 15:43 Samas on ju ahju kõrval põrandal istuvaid veetünne küll ja küll, kus torud on lausa paralleelsed ja pole mingit tõusu.
Meil maal samamoodi tulevad torud paralleelselt läbi seina pesuruumi, kus 200l või 250l plekkvaat.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Boiler leiliruumi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Valem on netiavaruses täitsa olemas aga arvutuskõlblik pole, kuna torustiku tegelik takistus jääb sul teadmata. Käsiraamatute omi kasutada ei saa, sest üheainsa liitmiku takistus tuleb suurem kui süsteemi edasiviiv jõud.
Seega pead lootma vaid talupojatarkusele ja kogemustele. Kasutada tuleb võimalikult suurt ristlõiget (3/4 ja suurem) võimalikult vähe liitmikke ja käänakuid, lühimat distantsi ja suurimat kõrgustevahet. Kui kellegil töötab siis tead, et oled õigel teel.
Vasta