saunaahi

saunad, santehnika, boilerid jne
kirsli
külaline

saunaahi

Lugemata postitus Postitas kirsli »

Tahan saunaahju uut-puuküttega ja läbi seina köetavat.Mõtlesin,et uks võiks olla suur klaasist ja jätta kamina mulje.Ainult et neid saunaahju tegijaid tundub et on vähe.Tahaks saada korralikku asja.Ei tea kust alustada.Kindlasti on kellelgi kogemusi...Tänan ette,kui keegi oskab nõu anda.
nõu
külaline

saunaahi

Lugemata postitus Postitas nõu »

Küsi Tartu Kaminameistrist tel 7 380 452
tegija
külaline

saunaahi

Lugemata postitus Postitas tegija »

laine
külaline

saunaahi

Lugemata postitus Postitas laine »

oi kui tore kodulehekülg Teil, sai tänu " tegija " soovitusele leidsin ka ilusa saunaahju.Tänud Teile
boba
külaline

Lugemata postitus Postitas boba »

vaata http://www.evt.ee parim eestis 4 mm plekk ja võrkkeris läbi seina ja klaasustega kui vaja
reimo
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas reimo »

kirsli kirjutas:Tahan saunaahju uut-puuküttega ja läbi seina köetavat.Mõtlesin,et uks võiks olla suur klaasist ja jätta kamina mulje.Ainult et neid saunaahju tegijaid tundub et on vähe.Tahaks saada korralikku asja.Ei tea kust alustada.Kindlasti on kellelgi kogemusi...Tänan ette,kui keegi oskab nõu anda.
Valmistan saunaahjusid vastavalt tellija soovile ja saunale (ka teiselt poolt seina köetavad ja nt. klaasuksega (veesärgiga, veepaagiga, mida iganes)). http://www.hot.ee/armetall
:)
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas :) »

Nemad müüvad ka ahjusid: http://kilesaunad.com/
trumm
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas trumm »

visarimetall

väga head kerised. saritoodangut müüb rautakesko (tamme ahju nime all), kuid saab tellida ka oma mõõtude jmt järgi

skamet teeb ka korralikku tööd.
kadri
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas kadri »

Mina sain omale ahju sellisest firmast nagu 3D Metall,tegid sellise nagu tahtsin :thumbsup:
igor b
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas igor b »

ostsin eelmisel sügisel SKAMETist ahju - muidu on neil klaasuks 230x230 aga sellel (vist uus variant) 330x300mm klaas. mul on eesruumis kütmisega ja seal ka väike diivan - jätb ilusa kamina mulje. mina ostsin plekkkestaga aga oli võimalus ka võrguga.
onu raivo
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas onu raivo »

Tamme ahi on kahtlemata kvaliteetne aga lihtsalt kole. Vaata lihtsaid sirgeid jooni, selline ehitusstiil paneb ka paremini vastu- :D
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas trumm »

tamme ahi kole???

nojah, maitse asi. ma jälle neid "lihtsa sirge joonega" metallkobakaid ei kannata :cool:
Kasutaja avatar
Jorhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Dets 2008, 17:21

Saunaahi Põlva Metallist

Lugemata postitus Postitas Jorhh »

Kui keegi tahab tõeliselt korralikku ja vastupidavat saunaahju,siis soovitaksin soojalt selle osta Põlva Metallist.Tänaseks olen jõudnud arusaamisele,et need poes müüdavad ahjukesed on lihtsalt kosud,kus on metalli kokku hoitud.Oli Stovemani võrguga ahi,sellel lagunes kiiresti võrk koost ja küta kaua tahad,sooja ikka vähe.Seejärel sai soetatud Tamme ahi.Sellel läks lagi 2a ja mis veel hullem-imepisike ahjuuks,kuhu laiemad puud küll sisse ei läinud.Igavene jama oli.Teadnud ma neist ahjest enne ju essugi.Seejärel läksin Põlva Metalli ja oh imet-teevadki ahje.Tuli välja,et nendel on seinte paksus 5mm ja lae paksus 8mm!!Nii paksude küttekolde lagedega ahje juba poest ei leia.Isegi ahju jalgade kõrgus on reguleeritav.Ahju suu on nii suur,et jommis peaga annab sealt isegi naise eest peitu pugeda :) .Kõik on oma mõõtude järgi tellitav-mingit seeriatootmist pole.Vajadusel keevitatakse kasvõi kosmosesüstik kokku. :thumbsup: Kui eelmiste ahjudega pidin leiliruumi kütma 3 tundi,et 80 kraadi kätte saada,siis nüüd kulub selleks ainult poolteist tundi.Ahi on nii sügav,et sinna mahuvad 60 puud vabalt sisse.Hinnaks oli koos kohaletoomisega,eritellimusel suitsutoru valmistamisega,paigaldusega 5500 kronu.(Põlva piires arvan,aga tasub järele uurida)
Sealmajas on klient igatahes kunn!
Ja siin ka link sellest firmast:http://www.polvametall.ee/
Aitäh vinge ahju eest!
Viimati muutis Jorhh, 01 Mär 2010, 16:27, muudetud 3 korda kokku.
Poisid-kõik pole veel kadunud-me ehitame parve
eelmisele
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas eelmisele »

see et sul ennem oli vale ahi ei tähenda veel, teised eesti keriste tootjad teevad saasta!
Teistele soovitan vaadata krediidi infot. seal näitab et sellel põlva metallil on tänase päevaga maksuvõlg - ei kutsu just osta!!!!
Kasutaja avatar
Jorhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Dets 2008, 17:21

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas Jorhh »

Kellel neid võlgu praegusajal ei oleks??Tähtis on tulemus!!Ega sulle ikka igal pool 4 päevaga ahju ei tehta-ikka nii 10 päeva.Seal on enamus 20a.staaziga keevitajad-nii,et teavad mida teevad.Poeahjudega olen vitsad kätte saanud-avitab!Küsimus:kas see siis on see "õige" ahi mis 2a.otsad annab??Nimekas tootja.Poest ostetud.
Ja muide-Põlva Metall EI VÕTA isegi rahaasju ette enne kui asi valmis.Öeldakse ainult orienteeruv maksumus.Nii,et põrgusse need igasugused infod!!Mina sain väärt jorni ja asi MOTT!
Viimati muutis Jorhh, 01 Mär 2010, 16:10, muudetud 4 korda kokku.
Poisid-kõik pole veel kadunud-me ehitame parve
eelmisele
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas eelmisele »

esiteks - teevad ka teised sellisel ajal nagu meil on ka kiiremini!!
teiseks kindlasti peavad ka poe kerised rohkem kui 2 aastat vastu. Nimekas tootja??? sa kirjutad et sul oli stovemani ahi, no kuule. ta võib olla küll riigi firma, kuid ennem kui hakata kerist soetama siis võiks ka nats ringi uurida ja kui oled seda teinud siis saad teada et sellist kerist mis neil stovemanil pakkuda on ei tasu ka vaenlasele soovitada!! ei ütle midagi selle põlva metalli kohta halvasti vaid juhtisin tähelepanu! kuid kui said endale hea kerise siis ju ok ning nagu isegi ütled - M.O.T.T. Ära pikka viha pea ;) mulle isiklikult on küll eesti tootja keris, nimelt SKAMETi oma. ostsin paar aastat tagasi ning väga rahul. võibolla nats siis peps aga mulle loeb ka kerise välimus, sellelt põlva omal aga see igati alla arvestust... kui see vastus sind härritas, siis pole midagi muud sulle soovida, kui et mine sauna ja võta üks õlle ning lase aurud välja :jooma
Kasutaja avatar
Jorhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Dets 2008, 17:21

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas Jorhh »

Kodulehe piltide peal on ahjud värvimata-selleks on kaks põhjust,esiteks näidatakse toodangut originaalis,pärast keevitust,et oleks õmblusi ja muud näha.Värvituna on pilt hoopis teine. Teiseks värvitud ahi haiseb peale esimest kütmist nii mis kole ja võib olla kindel,et 2-3apärast on see ka maha põlenud,oleneb kuidas ja kui tihti kütad.Ma panin ikka nii,et hõõgus kõik.Pole küll proff,kuid minul nii oli ja seepärast tellisin värvimata ahju.Värvimist nad ise eriti ei soovita,kuid nagu ütled,nii ka tehakse.Mina igatahes värvitud ahju ei tahtnud.Palju meil siin maal ikka vaja on-peaasi,et kestaks kaua ja palju sooja annaks.Aga õlut lasen õdagu küll!! :jooma :thumbsup:
Poisid-kõik pole veel kadunud-me ehitame parve
eelmisele
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas eelmisele »

õige lase õlut ja hea leil :good:
eks neid ahjusid pigem jah värvitakse poodide jaoks, et oleks kaubanduslik välimus. ise oleks ka heameelega ostnud värvimatta! haises esimesel korral kui kurat!
AA
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas AA »

Jorhh kirjutas:Ma panin ikka nii,et hõõgus kõik.Aga õlut lasen õdagu küll!! :jooma :thumbsup:
Õdagut! Kae tuu perast na sul vasta ei piäki, sa ju kütät na ahju punatsess!
Kas toda ütelust tiiat: Sanna pandse, külä läits!
Andres (Andresto)
naine peseb selga
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas naine peseb selga »

eelmisele kirjutas:.....sa kirjutad et sul oli stovemani ahi, no kuule. ta võib olla küll riigi firma, kuid ennem kui hakata kerist soetama siis võiks ka nats ringi uurida ja kui oled seda teinud siis saad teada et sellist kerist mis neil stovemanil pakkuda on ei tasu ka vaenlasele soovitada!! ..............mulle isiklikult on küll eesti tootja keris, nimelt SKAMETi oma. ostsin paar aastat tagasi ning väga rahul.
Mis selle stovemani ahjuga siis on , et ei kannata kriitikat ?? ja mille poolest Skameti ahi parem?? Mina mõtlesin just seda võrguga varianti soetada.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Saunaahi Põlva Metallist

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Jorhh kirjutas:... Seejärel läksin Põlva Metalli ja oh imet-teevadki ahje.Tuli välja,et nendel on seinte paksus 5mm ja lae paksus 8mm!!Nii paksude küttekolde lagedega ahje juba poest ei leia.Isegi ahju jalgade kõrgus on reguleeritav. ...
Vaata Harvia SL 20 ja 26 seeria keriste andmeid, netis saadaval. Kerised on vabalt poes saadaval. Kerise jalgade kõrgus on reguleeritav. Lagi 10mm, seinad 8mm ja vähemolulistel pindadel õhem. Olen kasutanud SL 20 boiler kerist aastaid, ja ka uues kodus läheb sama keris paika. Kerist peaks ostma harva, osta Harvia! :lol:
Viimati muutis rein113, 03 Mär 2010, 00:37, muudetud 1 kord kokku.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Külaline
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

naine peseb selga kirjutas:
eelmisele kirjutas:.....sa kirjutad et sul oli stovemani ahi, no kuule. ta võib olla küll riigi firma, kuid ennem kui hakata kerist soetama siis võiks ka nats ringi uurida ja kui oled seda teinud siis saad teada et sellist kerist mis neil stovemanil pakkuda on ei tasu ka vaenlasele soovitada!! ..............mulle isiklikult on küll eesti tootja keris, nimelt SKAMETi oma. ostsin paar aastat tagasi ning väga rahul.
Mis selle stovemani ahjuga siis on , et ei kannata kriitikat ?? ja mille poolest Skameti ahi parem?? Mina mõtlesin just seda võrguga varianti soetada.
stovemanil ehtne bursuika (tuli vuhab korstnasse ja kütad õuet). Skameti ja Harvia ahjudel on ahjus endal sisse ehitatud suitsukanal, kus siis kuumus liigub vähe aeglasemalt korstnast välja. vahe: Stovemanil viskad 4 korda ahju puid täis Skameti ja Harvia omal 2 korda. Seega eluiga pikeneb.

eelmisele: ning see et harvial on 10 mm lagi ja 8 seinad :):) no kuule ega sa ometi ise ei usu seda :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

10 millimeetrit on 1 sentimeeter. Soome ahjud on nii kerged, et tõsta üksinda. Sendi jämedune raudplaat ja terve ruutmeeter kaalub nii et selg paigast.
vanaema on sul veteran...
AA
külaline

Re: Saunaahi Põlva Metallist

Lugemata postitus Postitas AA »

Tere!
Reinu Harvia koldelagi tõesti 10mm, aga Harvial ka 5 ja 6mm paksuse laega keriseid.
Andres (Andresto)
Külaline
külaline

Re: saunaahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga kas seda Skameti võrkkestega ahju tasuks soetada?
Vasta