Sauna keris

saunad, santehnika, boilerid jne
v2ikejoss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Nov 2010, 15:14

Sauna keris

Lugemata postitus Postitas v2ikejoss »

Tere
Sooviks küsida targematelt veidi sauna kerise kohta. Nimelt on mul leiliruum ainult 4.5m2
Tahan kindlasti puu-kerist, ning peab olema leiliruumist köetav. Mis firma kerist soovitaksite ? Või kuna mul on nii väike ruum, ning elan naisega kahekesti, teeksime arvatavasti kord nädalas sauna, siis ehk kõlbab igasugune tavaline keris sinna ükskõik mis ehituspoest? Peaasi, et lihtsalt kuskilt Handymannist tavalist võileivagrilli ei osta?! Samuti küsiks veel, kas pean midagi olulist jälgima kerise valikul ?

Küsin, kuna mul isa ostis kunagi endale koju mingi sellise räige lahmaka, mida kasutatakse arvatavasti kuskil 20m2-stes ühis-saunades. Ühesõnaga tampis räige raha sinna alla ja tulemuseks on see, et ei saa tagumikku mahagi panna, kuna alati läheb liiga kuumaks.

Oleksin igasuguste nõuannete eest väga tänulik
laiskloom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 25 Veebr 2009, 16:13
On tänatud: 1 kord

Re: Sauna keris

Lugemata postitus Postitas laiskloom »

Ise olin natuke aega tagasi sama mure ees ja peale pikemat netis tuhlamist ja targamatega arutamist, sai soetatud Skamet. Väidetavalt parim hinna-kvaliteedi suhe. Ka Harvia on loomulikult kindla peale minek aga see juba pisut kallim ilmselt. Tatpari ja Stovemani poole ei vaataks, kehvad kogemused. Aga see puhtalt minu arvamus ja ilmselt tuleb kohe keegi, kes mu jutu ümber lükkab :D
ehitaise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 07 Aug 2011, 22:25
On tänatud: 4 korda

Re: Sauna keris

Lugemata postitus Postitas ehitaise »

nii pisikesse ruumi piisab väga väikesest ahjust, muidu kütad igakord üle ja ei saa mõnusat leili...ise lasin teha saunahju tellimise peale, ütlesin ette leiliruumi kubatuuri ja ahi tehti valmis, hetkel küll ahi ajutises saunaruumis, mis on arvestuslikust väiksem, kuid leil on hea, muidugi on kerge üle kütta, kuid tuleb piiri pidada...kõige õigem oleks leida teadja klienditeenindaja, kes oskab soovitada õiget ahju...

Kusjuures nendest kaubanduses müüdavatest ahjudest on räägitud oi kui palju, omast ja sõprade-sugulaste kogemusest võin öelda, et osta sa 200 või 500 eurine ahi, läbi põleb ta ükskord nagunii ja kui see ükskord juhtub, siis arvuta ära ühe saunaõhtu hind, mis läks konkreetselt ahju ostmiseks, vahe tuleb nii kaduvväike, et ei tasu mainimist....muidugi tuleb arvestada, et igal tootjal võib esineda praaki...kui ikka ahi aastat-kahtegi vastu ei pea, siis pole asi päris õige.

Edu!
Ise ehitades tead vähemalt hiljem, keda süüdistada!
Vasta