Kõik saunast

saunad, santehnika, boilerid jne
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tcumen »

trumm kirjutas:aga veel selline küsimus

maja on aeroc ecotermist, leiliruumil 1 sein välissein ja 2 seina välisseintega ristuvad seinad.

kogu aeg on räägitud seestpoolt soojustamise kahjulikkusest. kui ma nüüd panen leiliruumile sissepoole villa... siis see on ju seestpoolt soojustamine?! äkki peaks sinna seina ja villa vahele mingi õhuvahe jätma?
Ega`s seestpoolt soojustamine kui selline ei ole veel kahjulik. Kõik sõltub konkreetsetest tingimustest.Küll aga on seestpoolt soojustamine eriti kivimaja puhul ebaotstarbekas (Sa ju isoleerid ära kõige suurema soojusakumululatsioonivõimega konstruktsiooni) ja tehniliselt keerukas (aurutõke).
Kui sa jätad seina ja villa vahele veel õhuvahe, siis sa ju sisuliselt nullid ära villa soojustusefekti.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tcumen, ise ka aru saad mida räägid??????????
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

mismoodi ja kustkohast ma ta ära nullin?! leiliruum ju jääb sissepoole villa!

ja mis selles fooliumi korralikult teipimises nii väga tehniliselt keerukat on?

küsimus on ikkagi selles, et ploki seestpoolt soojustamisel jääb see plokksein läbinisti külmaks - ja seda ma eriti ei tahaks teha.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

keerulistele probleemidele on ikka lihtsad lahendused.
1. Sisse paned soojustust märksa vähem, kui välja (5 vs 15), seega ei tohiks kivi ära külmuda.
2. Foolium koos leiliruumi õhutuse võimalusega hoiab niiskuse kivist eemal (kui ikkagi peaks juhtuma, et kivi külma saab, siis vähemalt ei külmu lõhki).

Ma ei saa hästi aru, mis mõte on villa ja kivi vahele jäetaval õhuvahel? Kui õhuvahe on avatud, siis pääseb sinna soe vahele (ja vastupidid, külm leiliruumi). Kui aga kinni, siis mõte tal üldse on? Iseküsimus, kui teed "luukidega õhuvahe" - saunaskäigu ajal hoiad kinni ja pärast sauna kuivatamist teed lahti. Krt, see tundub ikka jube loll lahendus, sry.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
trumm
külaline

Lugemata postitus Postitas trumm »

hmh
võtab kukalt kratsima

õhuvahel ongi see mõte, et siis ei külmu kivi välisseinas ära. see külm, mis sealt nö leiliruumi pääseb, on ju ikka üsna marginaalne, ma arvan. s.t. kui jätta sinna õhuvahe (villa ja kivi vahele), siis ei saa seal õhuvahes ju miinuskraade olla - ja kuna vill+foolium hoiab ikkagi leiliruumis mingi aja sooja kenasti, siis vähemalt saunatamise ajal ei jahuta see leiliruumi maha.

mingi osa sooja sinna villa ja ploki vahele pääseb ja tegelikult ongi see mu eesmärk, s.t. see, et sein leiliruumi kohalt läbi ei külmuks.

samas... ma ei tea, kas see on vajalik? s..t ma võtaks selle õhuvahe asja ainult siis ette, kui on kindel, et niimoodi kivi läbi külmub. aga kui ei külmu, siis ei hakkaks sellega vaeva nägemagi - palju lihtsam on ju vill reikade vahele otse vastu kiviseina panna.

ühesõnaga, mulle teeb muret ja ma sooviks teada, kas juhul, kui panna vill seestpoolt plokkseina vastu, põhjustab see selles kohas seina läbikülmumist?
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

no kui aeroc ecoterm seestpoolt leiliruumis ära külmub, siis tekib küsimus miks sa üldse maja sellisest plokist ladusid?
sissepoole villa ja ploki vahele mingit õhuvahet pole küll mõtet jätta. Enne villa (seespool) peab korralik aurutõke olema (ntx foolium).
wqsa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Mär 2005, 15:42
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas wqsa »

to Kalvis või keegi teine kes oskab vastata -
Kalvis kirjutas:Üsna hea idee on fooliumi alla panna teinekord kõva villaplaat (tuuletõkke villaplaat), see väldib fooliumi rebenemisest tekkivat ohtu.
milline tuuletõkke villaplaat sinna sobiks? Hea oleks kui keegi ütleks tootja ja täpse nimetuse. Kas üldse sellel asjal mõtet on, kas tuuletõkkeplaat + foolium tuleb siis oluliselt odavam kui Isoveri REK-25 näiteks?
Hiid kirjutas:Leiliruumi kohas väljast sisse>kare voodrilaud>tolline tuulutus>ehituspapp>200karkass, mille vahel 100+100 fassaadipenokas>50karkass, mille vahel kivivill>juudiplekk>tolline tuulutus>saunavoodrilaud.
to Hiid - mida selle juudipleki all mõtled, kas see tsingitud õhuke raudplekk või ??? Või panid ikkagi tavalise alumiiniumfooliumi?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

wqsa kirjutas:
to Hiid - mida selle juudipleki all mõtled, kas see tsingitud õhuke raudplekk või ??? Või panid ikkagi tavalise alumiiniumfooliumi?
panin sellise asja, mille nimeks vist on õigem öelda alumiiniumpaber.
igatahes üks pool on paberist ja teine fooliumilaadne. :roll:
wqsa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Mär 2005, 15:42
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas wqsa »

to Hiid -
kas kivivill oli piisavalt tugev et tema peal fooliumi jätkukohad kinni teipida? Ei tundnud vajadust sinna fooliumi alla mingit soome pappi panna?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ei teipinud midagi.
kõik paanid algasid õhutusliistu alt ja lõppesid ka seal.
teibi suhtes ma olen pessimistlik nagunii.
100.C ja kleeperiba? :roll:
Isetean
külaline

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Hiid kirjutas:ma ei teipinud midagi.
kõik paanid algasid õhutusliistu alt ja lõppesid ka seal.
teibi suhtes ma olen pessimistlik nagunii.
100.C ja kleeperiba? :roll:
No nüüd ajad küll jama. Kas panid siis terved paanid mõlemale seinale ja kohe üle lae. :lol: Vaevalt .!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

nii umbes jahh.
lae nurk on lihtsalt ülekattes.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui ma omale sauna ehitasin siis oli vill eraldi fooliumiga odavam kui vastav hübriidtoode. Aga vaata poes hinda ise (teadupärast on ehitusmaterjalide hindasi netis väga tülikas leida).
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kanal kahes oli mingi sauanklubi president, kes väitis et need on kõik lollidesaunad, mil leiliruumi ukse all on jäetud õhuvahe...
Kuidas kommenteerite sellist presidendi juttu?
Omal on selline küsimus, et kas tsirkulatsioonitorudel ka mingi mõõt on, millest väiksem ei ole enam normaalne?
Vett kütab ahju külje peal olev nn. balloon. Boiler on 1.5m kõrgemal ja ühendatud on see kõik veeautomaadi taha.
Hetkel on 3/4 vasega tehtud, aga kahtlustan et on liiga väiksed.
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re:

Lugemata postitus Postitas mel777 »

Hiid kirjutas:ma ei teipinud midagi.
kõik paanid algasid õhutusliistu alt ja lõppesid ka seal.
teibi suhtes ma olen pessimistlik nagunii.
100.C ja kleeperiba? :roll:
selleks on olemas alumiiniumteip ..
ise tellisin aurutõkkeks kilekeskusest spetsiaalse saunakile - parem, kui mingi fooliumiga mässata ..
jan89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 30 Dets 2007, 01:02

Lugemata postitus Postitas jan89 »

Hiid kirjutas:Kanal kahes oli mingi sauanklubi president, kes väitis et need on kõik lollidesaunad, mil leiliruumi ukse all on jäetud õhuvahe...
Kuidas kommenteerite sellist presidendi juttu?
Omal on selline küsimus, et kas tsirkulatsioonitorudel ka mingi mõõt on, millest väiksem ei ole enam normaalne?
Vett kütab ahju külje peal olev nn. balloon. Boiler on 1.5m kõrgemal ja ühendatud on see kõik veeautomaadi taha.
Hetkel on 3/4 vasega tehtud, aga kahtlustan et on liiga väiksed.
Vaatasin ka seda kanal kahe saadet. Vanad inimesed on üldse veits teistmoodi minu arust, minu äi käib ja ohib kogu aeg, et mida kuradit sa siin fooliumitat ja teed, vanasti pandi narva plokkidest seinad ja krohviti väljast ja sisse otse plokile vooder ja oli ka hea, 100 aastat on püsinud :grin: .
Nende torude kohapealt niipalju ,et minu ahjul tulevad ntx tollised torud välja ja sama on boileril.
Kus viga näed laita, saada p...se, ära aita!
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Eks see sauna ehitus üks kunst ole. Sauna ehitama hakates peaks tegema endale algselt selgeks, et mida saunast tahetakse?! Kas ehitada, et saaks naabrile näidata ja kahe kolme kuu tagant saunas käia, või olla leili armastaja ja võta seda kui tervislikku harrastust. Olgem ettevaatlikud, kui leil ja viht hakkavad meeldima, siis on see kui narkomaania! Mul sõber ostis Peetrikülla pool aastat tagasi maja ja sai talle alles hiljaaegu pakutud, et võtaks vihad ja ristiks ta sauna ka sisse! Selle peale vastati, et sauna laud ei ole veel üle võõbatud, et ei saa vihelda! Samas saunas käib ta iga nädal enda jutu järgi. Tulles teema juurde ja rääkida õhuvahest, siis eeltoodud sõbral ei ole mingit vahet kus see pilu on kas ukse all, peal või ültse otse välisseinas. Olgem ausad, temal sellest vahet ei ole, peasi, et oleks ilus lakutud saun!
Praegusesse elamisse ei jätnud ma ka õhuvahet ukse alla, kuna leidsin et nii on õigem. Põhjus, et liialt palju õhku ja jalgadel võiks olla soem. Samas tuleb kerise peale värske õhk sundvendist ja lava alt kandade kõrguselt välja. Eks see oleneb inimesest milline leil ja sauna tüüp talle meeldib.
trumm
külaline

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas trumm »

lava see osa, kus jalad käivad, peaks ideaalis olema kerisest kõrgemal, siis ei ole jalgadel külm.

mul on ukse all ava + lisaks 2 välisõhu ava leiliruumis (üks kerise taga põranda lähedal, teine lae all diagonaalnurgas - ausaltöelda on korralik leil + värske õhk. eks igaühel on omad eelistused, aga ma ise olen väga rahul.

ja noh, saun peaks mu arust olema tervislik, aga ei tee ka paha, kui ta kena välja näeb - sõpru ma sauna reeglina ei kutsu, seega ikka iseenda jaoks. aga mõnele ongi harmooniline keskkond olulisem kui teisele, ega selles iseenesest miskit paha pole. natuke tobedaks läheb siis, kui vihelda ei tohi... aga noh, igaüks teeb oma kodus omad reeglid...
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas virgor »

Maitse üle ei vaielda.See,et jalgadel on külmem kui ukse all on ava on ju loll jutt.Siis küll kui uks on välisuks.Õhutus avad peavad ka olema õigetes kohtades.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Külaline
külaline

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas Külaline »

"külm" on küllaltki suhteline mõiste, kui lailiruumis on 90 ja eesruumis 30, siis see 30 ongi "külm" suhteliselt leiliruumiga. Eraldi teema õhuliikumine, on enamvähem optimaalsed reeglid kust kuhu aga nii mõnelgi juhul liigub uksealt õhk ühel sisse, teisel välja.
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

virgor kirjutas:Maitse üle ei vaielda.See,et jalgadel on külmem kui ukse all on ava on ju loll jutt.Siis küll kui uks on välisuks.Õhutus avad peavad ka olema õigetes kohtades.
Miks ma loll olen, kui räägin enda reaalsetest saunade kogemustest?! Siin jutt ikkagi tava saunadest,mille põranda mõõtmed eriti üle nelja ruudu ei küündi. Loomulikult on erand kui sauna lava on kerisest näiteks meeter kõrgemal, siis ei saa tõesti aru kui palju sealt jahedamat värsket õhku ukse alt peale tuleb. Ava ukse all on siiski välja mõeldud värske õhu peale tulekuks, või püüad sa Virgo midagi targemat selle vahe kohta öelda. Puhtas vene sauna tüübis seda vahet ei kohta. Kui järgmine kord mõne saunaliidu inimesega kokku satun, siis võin huvi pärast küsida, et kuna seda tuulutust kasutama hakati.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas Hiid »

stc 101 kirjutas: Puhtas vene sauna tüübis seda vahet ei kohta. Kui järgmine kord mõne saunaliidu inimesega kokku satun, siis võin huvi pärast küsida, et kuna seda tuulutust kasutama hakati.
küsi siis ka seda, kas nad hingavad terve õhtu vaid seda õhku, mis seal leiliruumis korra juba sees on.
Külaline
külaline

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aga mul tuleb värske õhk sisse ahju alt ja ees, dussiruumist läheb ventikaga välja, järelikult liigub õhk uksealt välja mitte sisse. Endale tundub, et õhuliikumine täitsa normaalne: ahjualt värske sisse, keris kuumutab, kuum õhk teeb laealt tiiru ja siis uksealt välja (või laeall klapp lahti, et jahutada) ja ventikast dussiruumis õue.
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Hiid kirjutas:
stc 101 kirjutas: Puhtas vene sauna tüübis seda vahet ei kohta. Kui järgmine kord mõne saunaliidu inimesega kokku satun, siis võin huvi pärast küsida, et kuna seda tuulutust kasutama hakati.
küsi siis ka seda, kas nad hingavad terve õhtu vaid seda õhku, mis seal leiliruumis korra juba sees on.
Kes ütles et sellesse sauna ültse õhku ei tule kuskilt peale? Uuel ehitisel, suurel leiliruumil ma isegi kasutaks võibolla sellist ukse alust vahet. Samas maal on mul vana palksaun leiliruumiga 7-8m2 ja ma ei näe ka seal seda uksealust vajadust.
Värske õhk saunale on kohustuslik!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kõik saunast

Lugemata postitus Postitas Hiid »

vaevalt et eelmainitud sauna, eelsoojendatud värsket õhku juhitakse. Ja külm õhk jahutab ju varbad, sellise sauna ehitab vaid loll :banghead: :lol:
Vasta