Saun II korrusele

saunad, santehnika, boilerid jne
JLM
külaline

Saun II korrusele

Lugemata postitus Postitas JLM »

tahaks teha teise korruse puit osasse vannitoa kõrvale ka pisikese sauna, keris ju ei kaalu teab mis palju, korsten terasest... Aga nüüd mõistus otsas.
Kerise alla saaks sokutada paksu kiviplaadi, aga ümbrus tuleks soovitavalt kivist laduda?? Puidust musta põranda peale?
leiliruumi seinad väljaspoolt sissepoole kipsplaat /osb /vill ja puitkarkass... aga kas kohe villale foolium/tuulutusreika /vooder? või panen sissepoole ka osb? Muidu nigu lahtine vill... Kas fooliumi teip on leiliruumis kasutatav?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Issand, sul puudub vist üldse ettekujutus milleks saun on? vaata materjalide vee ja kuumakindlus üle ja tee uus pakkumine. Ja tee nii, et teised aru saaksid
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei Issandaga pole siin küll midagi pistmist, ilmselt ikka minu keelekasutus on hr/pr Kalvisele kohmakas. :oops: Hakkame otsast peale: Tegemist siseseinaga, toast leiliruumi poole: kips+OSB+puitkarkassi vahel 100 kivivilla +foolium+reikad+vooder, see oleks siis lihtsalt leiliruumi sein, aga kerise ümber leidsin, et õuest keriseni: voodrilaud+ 150 kivivilla+ aurutõke+50 kivivilla+50 õhkvahe+100 fiboplokk+100-150 õhkvahe+keris? Kerise alla valan taladeja 3x OSB plaadile 60mm armeeritud betoonpadja.
Kas nüüd tuli mõistetavam? mure on selles, et kas otse villale panen fooliumi ja teibin kinni. Ega vist II korrusele saunategijaid palju pole old, ei julge keegi eriti ka arvamust öelda
:lol:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siseseinaga on lihtne. Nii nagu pakkusid on õige. Ise jätaks emma kumma ära - kas kips või osb. (müüakse viimistluskõlbulikku osb-d ka).

Väliseina teeks teisiti:
voodrilaud, reikad, foolium, (?), 5cm karkassi koos villaga, fibo, välissoojustus koos voodriga.
Fooliumi ja ja karkassi vahele paneks mingi õhukese kõvema villaplaadi. Kahjuks tavaline tuuletõkkeplaat ei sobi, eritab mürgiseid gaase. Villapõhised sobiksid, kuid on nõrgad.

Kerise alla ei valaks ma midagi. Tulekindluse tõttu vaid plekkalus. või mis iganes muu. Sauna põranda plaatimine on väga toimiv lahendus.
JLM
külaline

Lugemata postitus Postitas JLM »

Tänud Kalvis, osavõtlikuse eest, arvasin juba, et....
Siis see kerise ümbruse sein, et mul on välissein juba 150-ne karkasssein olemas, nii et seda enam fiboseinaks ei tee, peangi nüüd sinna kivivilla, puitkarkassi ette mõtlema mingit tuletõkkemoodi asja, milleks ma 100-st fibo koos õhuvahega arvasin hea olevat :)
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üllatad mind taas. Oota - sul polegi välissein fibost? siis veel lihtsam. Maksimum sissepoole 10 cm villa juurde ja siis sissepoole kihid nagu ilma fibota.
JLM
külaline

Lugemata postitus Postitas JLM »

Aga kas mingi tuletõkke teema pole päevakohane, ma vaatasin ühe kerise paigaldamisjuhendist... Stoveman , või miski selline, seal oli vihjatud mingitele eeskirjadele, et 500mm peab jääma ümber kamina vaba ruumi. Seega siis 1,5m (500mm on keris ise), mul niipalju pole küll võimalust selleks seinaks, seepärast ma arvasingi, et peaks nn tuletõkkeks fibomüüri vahele laduma.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tuleohutuse kohta on oma standard, mida tuleks järgida. Minu teada määrab standard koldeava juures nimetatud laiused, kuid kerise ümber võib kuumuskindlast materjalist seinad olla lähemal. Puit muidugi ei ole kuumuskindel materjal. Muidu soovitaks kipsplaati, kuid see ei ole leiliruumi jaoks vajaliku temperatuuritaluvusega. Kuid võid kasutada krohvivilla matti, krohvid kerise juurest ära või mõnda kiviplaati. Lahendusi on mitmeid, kuid jälgi materjalide kuumakindlust.
Vasta