1. leht 1-st

Aknapalede nurkade parandamine

Postitatud: 17 Okt 2020, 19:34
Postitas kalamees9
Akende ümber on mõnedes kohtades hakanud metall nurgateip lahti tulema, tulemuseks praod parallelselt servaga.
Seina peal pragusid pole, ainult aknapaledel.
Maja on alla 20a vana, nurgad on sirged, soojustus peaks olema piisavalt hea, akende ümber pole kuskil kondentsi ega külmasildu märganud.

Kuidas oleks õige parandada?

PILDID

Re: Aknapalede nurkade parandamine

Postitatud: 19 Okt 2020, 07:47
Postitas l72d
Lahtised nurgad maha, uued asemele. Kasutaks nt sellist http://www.sakret.ee/product/pc-04al-al ... splaadile/ . Neid mitme mõõduga, valiks vanale sarnase. Profiili paigaldamiseks tuleks kasutada liimpahtlit, nt Vivacolor J. Siis mingi viimistluspahteliga hajutada, nt Sakteti Lh. Krunt ja värv.
Paratamatult tuleks siis aknapõse kõrval olevad seinad ka värvida. Enne uue nurga paigaldamist peaks veenduma, et aknapõsk ise stabiilne(kui mõra ainult akna põse pool siis kahtlus, et aknapõsega midagi).

Selline säästuremont oleks natuke laiemad viimistletud nurgaliistud peale panna mis mõra kataks.

Re: Aknapalede nurkade parandamine

Postitatud: 19 Okt 2020, 16:14
Postitas renxx
Ainuke mõistlik lahendus on need nurgad maha kakkuda ja uued paigaldada. Piltidelt näha, et seal on pabernurgad ja see on täiesti tavaline nähtus, et need lahti löövad. Õigete materjalide ja töövõtetega alumiinium perfo nurgad nagu l72d postituses ja mure lahendatud.

Re: Aknapalede nurkade parandamine

Postitatud: 20 Okt 2020, 09:13
Postitas kalamees9
Jah, need tunduvad pabernurgad kahe metallribaga mõlemalt poolt.
Mul on kiusatus ainult ühelt poolt (aknapõse pealt) see paber maha kakkuda ja lihtsalt ära pahteldada. Seina poolt jääks metallriba nurka toestama ja siis ei peaks tervet seina uuesti värvima.

Re: Aknapalede nurkade parandamine

Postitatud: 20 Okt 2020, 13:35
Postitas Urmas
kalamees9 kirjutas: 20 Okt 2020, 09:13 Mul on kiusatus ainult ühelt poolt (aknapõse pealt) see paber maha kakkuda ja lihtsalt ära pahteldada.
Aga sa ära anna järgi kiusatusele, vaid võitle sellega, võitle. ;)
kalamees9 kirjutas: 20 Okt 2020, 09:13 Seina poolt jääks metallriba nurka toestama ja siis ei peaks tervet seina uuesti värvima.
Kui juba ühelt poolt lõi lahti, siis on aja küsimus, et millal seina poolt lahti lööb. Olen kindel, et see paber-metallteip tuleb seina küljest lahti juba siis kui hakkad teipi ainult pale poolt eemaldama. Kui tahad mitu korda ühte tööd teha, siis on see sinu valik.