Niiskus maalritöö

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
StelioKantos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Sept 2020, 13:57

Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas StelioKantos »

Tere.
Maalerdasin just yhe pinna kõik ilus vägev aga nyyd sadas mitu päeva vihma ja kytet sees polnud. Seintes värv sihukeseks läinud et pahtliparandused oleks nagu paisunud ja uuesti kuivanud. jube kole kohe näha ja väikse rulliga kõik pistiku ymbrused näha suure rulli mustri alt. Ja lisaks veel jutid sees . Ehk kaotab matt värv oma mati omaduse kui niiskusega kuivab? Pm terve objekt tundub nagu oleks yli halvasti tehtud nyyd. Kuigi enne oli ilus. Kas keegi saaks kinnitada et siuke asi niiskusega juhtub? Kõik mis on väikse rulliga tehtud kumab läbi suure rulli mustri. Väikse rulliga õhukeselt ja ilma rantidetta värvitud.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

tegelt juhtus see , et värvisid pahtli kuivamist ootamata ja juhtus see mis juhtuma pidi ja kui sa näed rulli jälgi siis oled lihtsalt kuiva rulliga nühkinud . Lihvi üle, pahtelda uuesti , küte taha ja kui pahtel täiesti kuivanud uuesti korralikult värvima. Värv on odav ja harjutamiseks võid seina kasvõi 100x üle värvida
StelioKantos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Sept 2020, 13:57

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas StelioKantos »

Pahtel oli ammu kuivanud ja 3 kihti värvi ka peal. Värvida oskan kah.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas Urmas »

StelioKantos kirjutas: 17 Sept 2020, 13:48 Pahtel oli ammu kuivanud ja 3 kihti värvi ka peal. Värvida oskan kah.
Tundub, et ei oska. Või vähemalt parandusi ei oska märkamatuks värvida. ;) Peale esimest põhivärvi kihti tehakse vajadusel parandused, seejärel värvitakse parandus uuesti nii, et oleks ülejäänud seinavärviga enam-vähem sama struktuur ja alles siis värvitakse teine kiht põhivärvi. Nii lihtne see ongi ja ei mingeid erinevusi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
StelioKantos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Sept 2020, 13:57

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas StelioKantos »

Urmas kirjutas: 17 Sept 2020, 17:25
StelioKantos kirjutas: 17 Sept 2020, 13:48 Pahtel oli ammu kuivanud ja 3 kihti värvi ka peal. Värvida oskan kah.
Tundub, et ei oska. Või vähemalt parandusi ei oska märkamatuks värvida. ;) Peale esimest põhivärvi kihti tehakse vajadusel parandused, seejärel värvitakse parandus uuesti nii, et oleks ülejäänud seinavärviga enam-vähem sama struktuur ja alles siis värvitakse teine kiht põhivärvi. Nii lihtne see ongi ja ei mingeid erinevusi. ;)
Täpselt nii teengi ja lihvin ilusti nulli ja oskan teha kyll. Aga pole kunagi niiskusega probleeme olnud. Seekord tuli niiskus sisse mitu päeva ja kogu objekti nii tuksi keeranud, arvan ma. Parandused kõik nagu värvi alt välja paisutanud ja tundub nagu lihvimata ja 1 korra värvitud. Kuna puhuri ega imurit sees polnud kaldun tugevalt arvama ikkagi et niiskuse syy. Sadas kah neljapaevast pühapaevani.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sul on tõestusmaterjale, siis "niiskuse efekti" vabalt ajada tellija süüks, viidates pahtlite ja värvide tootejuhendile, kus ruumides reeglina ei tohi niiskuse % olla suurem kui 80. Kuid siin on "aga"-sid ... Ise uut objekti alustades on ühe esimese asjana ühe prosta digitaalse temperatuurianduri üles riputamine, millel on ka niiskuse % näitaja olemas.

Talvisel ajal ise ei võta objekti vastu kui tellija poolt ei kindlustatud stabiilne sisetemperatuur vähemalt 15* ja mind ajutised puhurid ei rahulda. Ma isegi ei saa tellijale pakkuda varianti, et loobuks garantiist, sest VÕS ei võimalda seda. Muidugi on olemas üks variant- tööde vastuvõtuakti kirjutada fakt, et stabiilne küttesüteem teostatud tööde vastuvõtu ajal puudub ja pretentsioonide korral saab seda nimetada "ebaperemehelikuks suhtumiseks". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
StelioKantos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Sept 2020, 13:57

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas StelioKantos »

Urmas kirjutas: 17 Sept 2020, 21:47 Kui sul on tõestusmaterjale, siis "niiskuse efekti" vabalt ajada tellija süüks, viidates pahtlite ja värvide tootejuhendile, kus ruumides reeglina ei tohi niiskuse % olla suurem kui 80. Kuid siin on "aga"-sid ... Ise uut objekti alustades on ühe esimese asjana ühe prosta digitaalse temperatuurianduri üles riputamine, millel on ka niiskuse % näitaja olemas.

Talvisel ajal ise ei võta objekti vastu kui tellija poolt ei kindlustatud stabiilne sisetemperatuur vähemalt 15* ja mind ajutised puhurid ei rahulda. Ma isegi ei saa tellijale pakkuda varianti, et loobuks garantiist, sest VÕS ei võimalda seda. Muidugi on olemas üks variant- tööde vastuvõtuakti kirjutada fakt, et stabiilne küttesüteem teostatud tööde vastuvõtu ajal puudub ja pretentsioonide korral saab seda nimetada "ebaperemehelikuks suhtumiseks". ;)
Pm tahetakse yle lasta. Lihtsalt pole niiskusega kunagi probleeme olnud. Ise tean et teen ilusti. Imurit ja puhuri ammu nõudnud. Objekt ypris tuksis ja määrivad mulle pähe et ma ei oska teha.maaler nii veres ei oskakski nii koledalt teha kui seal nyyd on.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pm tahetakse yle lasta
Ma ei kahtle selles väites...
Siiski on mõned agad...

Mida ütleb poolte vaheline leping?
Nt küsiks, et kas Sul oli töövõtjana kohustus tagada kindel (lepingus fikseeritud) kvaliteet?
Kui Sul oli kohustus tagada kindel kvaliteet siis pidid Sa teadma mis tingimusi on vaja kvaliteedi tagamiseks.
Kui neid tingimusi polnud siis Sa pidid teadma, et Sa ei suuda kvaliteeti tagada ning oleksid pidanud tööst loobuma või fikseerima vastavad sätted lepingus...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma isegi ei saa tellijale pakkuda varianti, et loobuks garantiist, sest VÕS ei võimalda seda.
§ 155. Garantii andmine
(4) Garantii andja garantiist tulenev kohustus lõpeb, kui:
3) võlausaldaja loobub garantiist tulenevatest õigustest

Kui viitad § 642 lg 2.1-le siis ka seal on selline asi "...kui selline eeldus ei ole vastuolus töö või puuduse olemusega"

Pole jurist (ja jätaks selle juristide vaielda) kuid ma eeldaks, et kui tellijale on igati selgitatud, et tema poolt pakutavates tingimustes pole võimalik tagada töö kvaliteeti ning hoolimata sellest tellija soovib tööd tellida siis ei saa tellija puuduste ilmnemisel töövõtjat "peedistada"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 18 Sept 2020, 08:40 Pole jurist (ja jätaks selle juristide vaielda) kuid ma eeldaks, et kui tellijale on igati selgitatud, et tema poolt pakutavates tingimustes pole võimalik tagada töö kvaliteeti ning hoolimata sellest tellija soovib tööd tellida siis ei saa tellija puuduste ilmnemisel töövõtjat "peedistada"
Aeg-ajalt satub mulle tellija, kes soovib tööks vajamineva materjali ise tarnida, sest tal pidavat olema sugulane või sexpartner või kes iganes juhututtav ehitusmaterjalide poes sooja kohapeal ja saab kogu materjali super odavalt. Ja kui ma selle jutu peale kirjutan Lepingusse punkti, et Töövõtja ei anna garantiid Tellija poolt tarnitud siseviimistlus materjalidele, vaat siis alles läheb kisa lahti, et kuidas sa ei anna garantiid. ;) Olen siis püüdnud selgitada, et ma ei saa vastutada kui tellija toob mulle jama, mille defektid ei pruugi ilmneda koheselt. Üldiselt olen saanud oma tahtmise Lepingu sõnastuses.
Olen sellel teemal konsulteerinud ka tippjuristiga(oli tellija) ja tema arvamus selle kohta oli- nii ja naa, mõlematpidi on õige ja jamade korral laheneb asi alles kohtus. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jah, olen nõus, et kui kumbki jääb endale kindlaks siis muud teed ei ole kui kohus...
Lihtsalt mina töövõtjana julgeks antud tingimustel minna kohtusse so ma selgelt näeks, et mina ei ole vastutav kvaliteedi eest ning mingit garantiiremonti ma tegema ei hakkaks, mingeid kahjuhüvitisi jms ma maksma ei hakkaks - palun, vaidleme kohtus...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Niiskus maalritöö

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 18 Sept 2020, 14:53 Lihtsalt mina töövõtjana julgeks antud tingimustel minna kohtusse so ma selgelt näeks, et mina ei ole vastutav kvaliteedi eest ...
Jah, see tee tuleb ette võtta siis kui midagi on juhtunud. Igaks juhuks 3x üle õla sülitades kogemata sülitasin köögi kardina täis. ;)
xxx111 kirjutas: 18 Sept 2020, 14:53 ... mingit garantiiremonti ma tegema ei hakkaks, ...
Ma ei mäleta, et oleks ilma rahata käinud garantiiremonti tegemas. Parandusi olen käinud tegemas, kuid mina ei ole süüdi, a`la kui poole aasta pärast peale tööde vastuvõtmist kipsplaadi vuukidesse tekivad praod. Viga on mujal ja selliste asjade paranduste eest soovin tasu. Seni on makstud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta