Eskaro niiskuskindel pahtel aqua ja face filler

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
vikisun
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2013, 22:54
On tänatud: 1 kord

Eskaro niiskuskindel pahtel aqua ja face filler

Lugemata postitus Postitas vikisun »

Tegin teema, et kurta ja maja taga juba seina pekstud.

Kellelgi kokkupuudet selle kraamiga?

Aqua Filler > tootejuhendis öeldud, et kuni 5mm, sobib lauspahtelduseks. Kuivab 2-24 tundi.

3 ööpäeva ja kuni 5mm kiht ei kuivanudki ära.
Temperatuur 22 ja niiskus ruumis ~50%
Kraapisin maha.
Ok. Mõtlesin, et panin liiga palju.

Leidsin, et neil ka toode Face Filler.
Tootekirjelduses lubatud koguni 10mm, wow.
Ja kuivamisaeg sarnane 2-24 tundi.
Panin seina seekord 1-2mm.
Kuivamisaeg üle kahe ööpäeva!
Aga ära kuivas.
Niisku ja temp endisel vastavalt ~50 ja 22.

Mõtlesin, et ehk see uus toode veits parem ja teise kihi panekul panin juba julgemalt. 2-3mm.
Hetkel möödunud 24 tundi ja pehme ollus vaatab seinast vastu.
Ootame...

Nagu ausalt, mis paska müüakse?
Vähemalt tootejuhendis võiks kirjas olla, et see si..t kuivab nädal aega, mitte, et 24 tundi.
Milleks krt neid tootejuhendeid siis tehakse.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Eskaro niiskuskindel pahtel aqua ja face filler

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Täpselt sama jama oli mul 3 aastat tagasi! Kasutasin aqua fillerit. Olin nii pettunud, et eskaro tooteid enam üldse ei kasuta :D
See oli mul esimene kogemus valmispahtliga. Peale seda kasutan vanakooli pulberpahtleid ainult. Ma muidugi hobikorras ehitan, seetõttu aega rohkem segada pahtleid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eskaro niiskuskindel pahtel aqua ja face filler

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vikisun kirjutas: 18 Aug 2020, 16:07 Tegin teema, et kurta ja maja taga juba seina pekstud.
Maja taga juba seina pekstud? Peaga seina pekstud või kas see pahtel sai pekstud välisseina? :scratch: Kui välistingimustesse, siis Aqua filler pole mõeldudki välistingimustesse, Face filler on lubatud. Isegi kui kasutati siseseinadel, siis mul tekkis küsimus, et miks kasutatakse tasandamiseks põhimõtteliselt peenpahtlit? Selleks on olemas hoopis teised materjalid.
mkubi kirjutas: 18 Aug 2020, 17:54 See oli mul esimene kogemus valmispahtliga. Peale seda kasutan vanakooli pulberpahtleid ainult. Ma muidugi hobikorras ehitan, seetõttu aega rohkem segada pahtleid.
Ära üldista kui pole teiste tootjate niiskuskindlaid pahtleid kasutanud. Vivacolori ja Sadolini poolt toodetavad W tähistusega pahtlid on väga head. Muide, Eskaro toodab seni üht parimat laevärvi.

Väheke enda kogemustest Eskaro niiskuskindla pahtliga. Mingi aastakest 5+ tagasi sai ühte korterit kapitaalselt renoveeritud ja sealhulgas ka vannituba. Kui tasandus tehtud, mõtlesin proovida Eskaro niiskuskindlat pahtlit, sest osa seinu pidi minema värvi alla. Kui peale kanda oli enam-vähem, siis lihvida seda küll enam ei kannatanud. Nii kuradi kivikõvaks oli läinud. Peale seda Eskaro niiskuskindlat enam ei osta ega soovita ka teistele. Võib olla teen Eskarole liiga ja nad on oma seda konkreetset toodet parandanud, ei tea.

Laias laastus on kolm asja, mida pead teadma enne mingi töö alustamist:
- peab teadma, mida sa teed
- peab teadma, millega sa teed(materjalid ja töövahendid)
- peab teadma, kuidas sa teed(töövõtted)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Eskaro niiskuskindel pahtel aqua ja face filler

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 19 Aug 2020, 07:05
vikisun kirjutas: 18 Aug 2020, 16:07 Tegin teema, et kurta ja maja taga juba seina pekstud.
Maja taga juba seina pekstud? Peaga seina pekstud või kas see pahtel sai pekstud välisseina? :scratch: Kui välistingimustesse, siis Aqua filler pole mõeldudki välistingimustesse
Äkki "niiskus ruumis ~50%" annab vihje? :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eskaro niiskuskindel pahtel aqua ja face filler

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 20 Aug 2020, 11:02 Äkki "niiskus ruumis ~50%" annab vihje? :wave:
Ei anna, sest see 50% on täiesti normaalne. ;)

Pahteldamiseks sobib õhu- ja pinnatemperatuur +5 ... +25°С ja suhteline õhuniiskus alla 80%.

Allikas http://www.eskaro.ee/upload/iblock/e8d/ ... _eesti.pdf

Aquafilleri kohta kehtib sama jutt.

Kuigi peab ütlema, et 80% õhuniiskuse juures ei kuiva praktiliselt midagi või võtab väga kaua aega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta