Veidrad imepisikesed veepiisad värvil

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Veidrad imepisikesed veepiisad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Täna avastasin imeliku nähtuse, umbes aasta tagasi Tikkurila Luja seinavärviga värvitud toaseinal (sein Rockilite + peno) on imetillukesed piisakesed. Lambiga vaadates läigivad vastu, alla millimeetri suured. Kui luubaiga vaadata, siis värvipind pole selle koha peal katki, on mingi vedelik ja selle sees väike neljakandiline kristall, umbes nagu suhkrukristall. Oskate te seletada, mis "nähtus" see on? Ilmselgelt pole tegu veega, sest vesi ei kasvata kristalle ...

Kui tilk ära põhkida, siis jälge ei jää. Samas on seinal näha ilmselt suuremate tilkade kuivanud allavoolamise jäljed.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ikka ja jälle üllatavad tüübid kes ajavad mikropragusid - tilgakesi (alla mm - no anna kannatust) luubiga mööda seina taga ja teevad sellest eluprobleemi. Tõesti midagi targemat pole teha?
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 16:57 Ikka ja jälle üllatavad tüübid kes ajavad mikropragusid - tilgakesi (alla mm - no anna kannatust) luubiga mööda seina taga ja teevad sellest eluprobleemi. Tõesti midagi targemat pole teha?
Siiski eeldaks teatud viisakust ja mitte "tüüpideks" sildistamist. Ilmselt ei meeldi ka Sulle kui sellise üleoleva vastuse saaks?

Seina uurisin veidi teise asja pärast, tegu on probleemse seinaga, kus sai eelmise aasta suvel kaks deformatsioonijälge välja krohvitud, uuemapoole maja osad seinad vajusid teatud kivirea vahel kokku, lükatates krohvi ja värvi väljapoole kortsu. Nüüd siis kontrollisingi, kas parandatud kohad on korras. Kuna ka palja silmaga oli piisku näha, hakkasin uurima, kas see vedelik tuleb aluspinnast, seal on mitmeid krohvi- ja värvikihte all, selle seinaga oli kole jama.

Nii lihtne see ongi.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Tnl kirjutas: 26 Apr 2020, 17:05
RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 16:57 Ikka ja jälle üllatavad tüübid kes ajavad mikropragusid - tilgakesi (alla mm - no anna kannatust) luubiga mööda seina taga ja teevad sellest eluprobleemi. Tõesti midagi targemat pole teha?
Siiski eeldaks teatud viisakust ja mitte "tüüpideks" sildistamist. Ilmselt ei meeldi ka Sulle kui sellise üleoleva vastuse saaks?

Seina uurisin veidi teise asja pärast, tegu on probleemse seinaga, kus sai eelmise aasta suvel kaks deformatsioonijälge välja krohvitud, uuemapoole maja osad seinad vajusid teatud kivirea vahel kokku, lükatates krohvi ja värvi väljapoole kortsu. Nüüd siis kontrollisingi, kas parandatud kohad on korras. Kuna ka palja silmaga oli piisku näha, hakkasin uurima, kas see vedelik tuleb aluspinnast, seal on mitmeid krohvi- ja värvikihte all, selle seinaga oli kole jama.

Nii lihtne see ongi.
Ma ei küsi tobedaid küsimusi ja seetõttu ei saa ka "üleolevaid" vastuseid. Elan rahulikult oma elu ja "alla millimeetriste" piisakestega oma pead ei vaeva (pinnakate (värv)on ilus kui 2 meetri kauguselt vaadeldes on ilus). Kujutan ette, et need deformatsioonijäljed olid ka alla millimeetri mikromõrad
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 17:25
Tnl kirjutas: 26 Apr 2020, 17:05
RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 16:57 Ikka ja jälle üllatavad tüübid kes ajavad mikropragusid - tilgakesi (alla mm - no anna kannatust) luubiga mööda seina taga ja teevad sellest eluprobleemi. Tõesti midagi targemat pole teha?
Siiski eeldaks teatud viisakust ja mitte "tüüpideks" sildistamist. Ilmselt ei meeldi ka Sulle kui sellise üleoleva vastuse saaks?

Seina uurisin veidi teise asja pärast, tegu on probleemse seinaga, kus sai eelmise aasta suvel kaks deformatsioonijälge välja krohvitud, uuemapoole maja osad seinad vajusid teatud kivirea vahel kokku, lükatates krohvi ja värvi väljapoole kortsu. Nüüd siis kontrollisingi, kas parandatud kohad on korras. Kuna ka palja silmaga oli piisku näha, hakkasin uurima, kas see vedelik tuleb aluspinnast, seal on mitmeid krohvi- ja värvikihte all, selle seinaga oli kole jama.

Nii lihtne see ongi.
Ma ei küsi tobedaid küsimusi ja seetõttu ei saa ka "üleolevaid" vastuseid. Elan rahulikult oma elu ja "alla millimeetriste" piisakestega oma pead ei vaeva (pinnakate (värv)on ilus kui 2 meetri kauguselt vaadeldes on ilus). Kujutan ette, et need deformatsioonijäljed olid ka alla millimeetri mikromõrad
See on tore et Sa tobedaid küsimusi ei küsi. Aga ära siis anna ka tobeidaid vastuseid.

Deformatsioon oli korralik. Pildil umbes 30-40cm lõik.

volt.jpg
volt.jpg (8.52 KiB) Vaadatud 2714 korda
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Sellest pildist olekski alustama pidanud, mitte jutustada alla mm piisakestest. Kusjuures kui seda vagu enam seinas pole siis peaks nagu korras olema? Kui need piisad just täpselt selle vao kohale ei tekkinud. Vastused saad vastavalt küsimusele
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas ifffff »

See pilt vastab ära ka su teise teema küsimused. Pahtel ja värv pole konstruktsioone jäigastavad materjalid. Sellise maja seinu ja aknapalesi võidki pahteldama ja värvima jääda.
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

ifffff kirjutas: 26 Apr 2020, 17:46 See pilt vastab ära ka su teise teema küsimused. Pahtel ja värv pole konstruktsioone jäigastavad materjalid. Sellise maja seinu ja aknapalesi võidki pahteldama ja värvima jääda.
Jah, seda tõsiasja ma tean. Kuna volt lükkas lahti suurelt alalt vana pahtlit koos värviga, siis pidin selle ala üles ehitama, jämedam pahtel, viimistuspahtel, krunt ja 2 kihti värvi. Kordan, et tegemist oli kahanemisega.

Nüüd, umbes 10 kuud hiljem tundub liikumine olevat seiskunud. Seda ma tegelikult kontrollisingi :-) Piisku pole palju ja nende asukohad on korrelatsioonis uue pahtlikihiga. Mingi keemiline protsess see vist on, miks muidu iga piisa sees on kristall, teine mõte oli mul selline, et ventilatsioon tekitab ehk liiga suurt alarõhku, a la mustad filtrid.

Suurt mure mul pole, lihtsalt tekkis uudishimu. Aga aitäh vastajatele!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tnl kirjutas: 26 Apr 2020, 17:56 Kuna volt lükkas lahti suurelt alalt vana pahtlit koos värviga, siis pidin selle ala üles ehitama, jämedam pahtel, viimistuspahtel, krunt ja 2 kihti värvi.
Kasutage jah rohkem erineva fraktsiooniga pahtleid, eriti isetegijad. Selmet tekitada endale probleeme, oleks võinud 2-3x lihtsalt ühe ja sama täitetera suuruse viimistluspahtliga teha.
Mis puutub piiskadesse, siis need võivadki olla see viga, et all on jämedama täitematerjaliga, peal peenem viimistluspahtel, lihvimisel on peenpahtel ära lihvitud ja luubiga vaadates on need "piisad" täitepahtli suuremad terad. Lihtsalt minu arvamus.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Urmas kirjutas: 26 Apr 2020, 18:51
Tnl kirjutas: 26 Apr 2020, 17:56 Kuna volt lükkas lahti suurelt alalt vana pahtlit koos värviga, siis pidin selle ala üles ehitama, jämedam pahtel, viimistuspahtel, krunt ja 2 kihti värvi.
Kasutage jah rohkem erineva fraktsiooniga pahtleid, eriti isetegijad. Selmet tekitada endale probleeme, oleks võinud 2-3x lihtsalt ühe ja sama täitetera suuruse viimistluspahtliga teha.
Mis puutub piiskadesse, siis need võivadki olla see viga, et all on jämedama täitematerjaliga, peal peenem viimistluspahtel, lihvimisel on peenpahtel ära lihvitud ja luubiga vaadates on need "piisad" täitepahtli suuremad terad. Lihtsalt minu arvamus.
Vivacolor LF ja HF pole nii suure erinevusega. Aga väiksemate ebatasasuste puhul aitab mitmekihilisest LF-st küll, olen nõus. Eks ma õppisin seda viimistlemise asja ka, tegin vigu ja parendasin, nagu see ikka käib. Pahtel, krunt, pagan, sai ebatasane, uuesti peenpahtel (õhuke kiht) jne ...

Lihvitud pind oli ainult peepahtel. Seda LH-d sai ainult suurte lahtilõigatud alade põhja. Need pole pahtli terad, nad on nagu vesi, milles see "suhkrutera". Ta ei paista ka eriti kiiresti aurustuvat. Pühid ära ja näpp on selle koha pealt märg. Värv on selle koha pealt täiesti tasane, ilma aukude, ega vigastusteta. Kristall, täiesti läbipaistev, tekib ilmselt selle keema tõttu, mis niiskus kaasa võtab materjalidest. Need vesialuselised värvid lasevad veidi niiskust läbi. Kuna Rockite kergbetoon on seinas, siis kahtlustan, et nii toimub seal niiskuse liikumine, ehitaja oli otsustanud välja panna peno, mis muidugi tõkestab veeauru liikumise ja muudab süsteemi mittehingavaks. Eks selle üle võib vaielda, kas peab olema üldse hingav, kuid see selleks. Ma pole suur ehistuspetsialist, need asjad, millele jõud peale hakkab, teen ära, kuulates ja vaadates targemaid, et mitte ise samu vigu teha.
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Urmas kirjutas: 26 Apr 2020, 18:51
Tnl kirjutas: 26 Apr 2020, 17:56 ...viimistluspahtel, lihvimisel on peenpahtel ära lihvitud ja luubiga vaadates on need "piisad" täitepahtli suuremad terad. Lihtsalt minu arvamus.
Googledasin natuke.
https://www.dulux.com.au/how-to/general ... ylic-paint

Sometimes when acrylic paints are drying small, light coloured droplets will appear on the surface. This usually happens if newly painted surfaces are exposed to moisture, either by dew, high humidity or other types of moisture such as steam.
[...]
Sometimes droplets may continue to appear for some time and will need wiping down until they stop. These droplets are simply surfactants, which are drawn to the surface by moisture.
Tikkurila Luja on ka akrülaatvärv - https://www.tikkurila.ee/ehitus-_ja_rem ... ekirjeldus
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 20:26 Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
Probleemi ju e olnudki. Oli uudishimu, et mis nähtus see on. Et äkki keegi teab kiiret vastust. Ma ei saa tõesti aru kust Sa võtad et mul oli probleem.

Aga hüva. Teema suletud.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas ping »

RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 20:26 Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
Osa inimesi tunneb huvi neid ümbritsevate nähtuste ja protsesside põhjuste vastu, osa aga kuulub Siimu nimetatud 70% sisse, kellele on selline käitumine imelik ning nad ei suuda mõista seda.

Arvata võib, et need on seina seest tulnud soola kristallid ja need peaks dokumenteerima, sest mingi hetk võib tekkida põhjus arendaja tülitamiseks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas ifffff »

ping kirjutas: 26 Apr 2020, 21:25
RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 20:26 Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
sest mingi hetk võib tekkida põhjus arendaja tülitamiseks.
:hello:
Vaadates seda eelpool olevat pilti on seinale tekkivad soolakristallid küll kõige väiksem mure.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas RaJy »

ping kirjutas: 26 Apr 2020, 21:25
RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 20:26 Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
Osa inimesi tunneb huvi neid ümbritsevate nähtuste ja protsesside põhjuste vastu, osa aga kuulub Siimu nimetatud 70% sisse, kellele on selline käitumine imelik ning nad ei suuda mõista seda.

Arvata võib, et need on seina seest tulnud soola kristallid ja need peaks dokumenteerima, sest mingi hetk võib tekkida põhjus arendaja tülitamiseks.
:hello:
Jah:oma olemuselt on inimene uudishimulik ja see on ka meie arengu toonud siia kus ta on. Samas pole ratsionaalne iga mikrodefekti pärast lolliks minna. Antud juhul oli küsimus õigustatud minu arvates, aga valesti vormistatud - alustama oleks pidanud pildist mis tuli lõpus
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

ifffff kirjutas: 26 Apr 2020, 21:30
ping kirjutas: 26 Apr 2020, 21:25
RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 20:26 Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
sest mingi hetk võib tekkida põhjus arendaja tülitamiseks.
:hello:
Vaadates seda eelpool olevat pilti on seinale tekkivad soolakristallid küll kõige väiksem mure.
Nojah, kuid see oli seis umbes aasta tagasi. Nüüd on vähemalt 1 ruum korras. Vot nende jamade lahendamine on mure, kuid see on eraldi teema :-)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas ping »

Tnl kirjutas: 26 Apr 2020, 21:41
ifffff kirjutas: 26 Apr 2020, 21:30
ping kirjutas: 26 Apr 2020, 21:25
RaJy kirjutas: 26 Apr 2020, 20:26 Nagu aru võib saada siis probleem laheneb seina lapiga pühkimisel? Milles siis probleem - pühi sein puhtaks ja elu läheb edasi!
sest mingi hetk võib tekkida põhjus arendaja tülitamiseks.
:hello:
Vaadates seda eelpool olevat pilti on seinale tekkivad soolakristallid küll kõige väiksem mure.
Nojah, kuid see oli seis umbes aasta tagasi. Nüüd on vähemalt 1 ruum korras. Vot nende jamade lahendamine on mure, kuid see on eraldi teema :-)
Kui nähtuse algpõhjuseks on vale seinakonstruktsiooni tagajärjel tekkinud niiskuse kogunemine seina materjalidesse, siis "lapiga pealt kuivatamine" ei kõrvalda algpõhjust ning teema areneb seina sees omasoodu edasi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Härrad, aeg on hiline, ma olen teemast tüdinud, kuid ei saa märkimata jätta, et osad räägivad põikpäiselt teemast mööda. Kas ei viitsita algset postitust lugeda või kirjutasin ma ta kiiruga valestimõistetavana. Vali ise sobiv variant ...

1. Oli/on jama, ilmnes juba 3-4 aastat tagasi, eelmisel aastal hakkasin fiksima. Seinad II korrusel kortsus, teatava loogikaga üle terve korruse. Võtsin kätte ja õppisin pahteldamist, lihvimist ja värvimist. Kukkus välja hästi või halvasti, pole oluline selles kontekstis;

2. See sein sai korda. on sile ja uue, Tikkurila Luja värvi mitmekordse katte all, sama grupi viimistlusmaterjalid all. Kas Tikkurila & VivaColor on hea või halb valik, pole ka oluline;

3. Selle seinaga probleemi enam ei ole. 10 kuuga pole kortsud tagasi tulnud, vahel käin kontrollimas;

4. Tänase kontrolli ajal tekkis uudishimu, mis seal siis helgib. Ei olnud probleemi ega midagi. Ei olnud probleemiks ka kortsus sein, mille pildi ilmutamist kodanik RaJy pidas esmaselt vahalikuks. Kortsus sein on teisejärguline, sest ta oli enne selline. Nüüd ei ole. See pole oluline, pigem oli sel selgituseks MIKS ma üldse seina uurima läksin. Normaalne inimene ei käi seinu uurimas ju :-) Mul oli selleks põhjus, ning ma selgitasin seda;

5.Arendaja jaoks millegi dokumenteerimine pole vajalik, sest ma ISE parandasin arendaja enda käkke. Miks arendaja seda ei tee/teinud, on vast Eesti kinnisvaramaastiku tundjatele arusaadav ilma selgituseta;

6. See sein kuivab ära ja kui ei kuiva, pole siin midagi teha värvi- või pahtli tehnoloogiaga, siis saab se sein kusagilt väljast vett, kuid ma seda väga ei usu. Neid täppe on vähe ja neid ei märka 99% inimestest;

7. See oli 100% inimlik uudishimu. Et saada targemaks. Ma polnud sellist fenomeni enne kohanud. Pakun et ka osadele siin arutlejatele oli see mõneti uudiseks. On ju tore, kui midagi juurde õpid!

Ma loen tihti seda foorumit, olen siit saanud kasulikke näpunäited ja siinkohal tahaks tänada ka Urmast, kelle jutt on enamasti asjatundlik ja on aidanud mul selles parandamise töö õppimises olla parem. Aitäh!

Nüüd pakiks teema kokku. Rohkem jaurata pole vaja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Enne ei saanud aru, kuid hetkel tuleb sul on midagi väga mäda seina niiskusrežiimiga.
Ahjaa, veel, tänan kiitmast. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tnl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Dets 2015, 17:12
On tänanud: 2 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiidad värvil

Lugemata postitus Postitas Tnl »

Urmas kirjutas: 27 Apr 2020, 16:27 Enne ei saanud aru, kuid hetkel tuleb sul on midagi väga mäda seina niiskusrežiimiga.
Ahjaa, veel, tänan kiitmast. ;)
Võib vabalt olla. Tegu II korruse garderoobiga, II korrusele koguneb soojem õhk - see kannab rohkem niiskust. Samas on mul seal päevakese olnud mõõdik, hetkel 24 kraadi ja suhteline õhuniiskus 24%. Seda ma ei tea palju on see number õues, siis saaks välja arvutada absoluutse õhuniiskuse nii sees kui ka väljas. Kuid võib juhtuda, et kodanik Maxwelli termodünaamika võib isegi toimida, kuivemasse keskkonda liigub mittekuivem õhk. Samas on need piisad harvad, ruutmeetril vast tosin või isegi alla selle. Ning enamusi tavavalgusega ei näegi. Ma ei muretseks. Muidugi, mu ventagregaadis on filtrid vist mustad ning umbes ka.
netcat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Jaan 2019, 12:03

Re: Veidrad imepisikesed veepiisad värvil

Lugemata postitus Postitas netcat »

Väga vabandan "kokkupakitud" teema sappa kirjutamise pärast, aga mul on kaks assotsieeruvat võhiklikku tähelepanekut, mis sobivad hästi pealkirjaga. Kunagi sai Bindo akrülaadiga värvitud eelnevalt alküüdiga värvitud olnud vannitoa lagi, kuhu hakkas siis aastate jooksul värvi alt ka "imbuma" midagi, aga need ei olnud imepisikesed ega ka veepiisakesed, vaid hoopis pruunid millegipärast nagu oleks keegi mustust lakke visanud. Üle värvitud oli valge lagi, niiet need tumedad piisad - üpris imelik, aga maha pesta neid aitas, kuid tulid alati tagasi. Kui keegi keemik oskab seda fenomeni seletada, siis be my guest.

Teine on lihtsalt märkus, et kui sealt seinast tõesti niiskust välja imbumas on, siis väga tore et Luja selle siiski läbi laseb mingil määral. Minuteada küll Luja hingava värvina ei reklaamita pigem vastupidi, aga näe vedas. Mulle sattus esikut tegema selline viimistleja, kes kuuldes et probleeme on ajuti katusest lekkiva vee imbumisega seinast, leidis et adekvaatne lahendus on värvi all aquastopi kasutada. Vesi tuli muidugi hiljem edasi ja suurepäraselt töötava aquastopi ja värvi alla tekkisid ajapikku hiiglaslikud mullid, mis lõhki torkamisel osutusid vett täis olevateks. Järele mõeldes midagi muud ei olnud muidugi oodata, onju, aga tollal ma ei tulnud kuidagi selle peale, kui ametilt viimistlejana töötav inimene kinnitas et just nii teha tuleb.
l72d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Dets 2016, 13:16
On tänatud: 4 korda

Re: Veidrad imepisikesed veepiisad värvil

Lugemata postitus Postitas l72d »

Tellijana lekkiva katuse all remondi tegemine on täpselt sama arukas kui seinale aquastopi määrimine. Pada sõimab katelt.
Loe ja imesta.
Vasta