Vanad tapeeditud seinad värvida

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
12te
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Apr 2020, 18:01

Vanad tapeeditud seinad värvida

Lugemata postitus Postitas 12te »

Mõte on nüüd tavapärases paneelmajas eemaldada seintelt tapeet ning katta seinad värviga. Kogemus puudub. Netist uurides mingi ettekujutuse sai, aga mitte täielik.
Saan aru:
1. Seinad puhtaks tapeedist- saan õigesti aru, et seebiveega saab kõige paremini vana tapeedi jäägid maha?
2. nüüd on vaja panna mingi krunt?
3. Pahteldamine- kas ma pean terve seina nüüd pahteldama või piisab aukudest/pragudest?
4. nüüd jälle mingi krunt?
5. Oli juttu mingist peenpahtlist?
6. Jälle krunt?
7. lõpuks värv :)
Kas ma olen asjast õigesti aru saanud ja kas oskab keegi aidata millest ma pole üldse aru saanud :)
l72d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Dets 2016, 13:16
On tänatud: 4 korda

Re: Vanad tapeeditud seinad värvida

Lugemata postitus Postitas l72d »

Kõik oleneb...
1.üritada saada seinad tapeedist puhtaks
Edasi juba näeb mis sealt välja tuleb ja kuidas edasi. Hirmutamiseks võib öelda, et talutava lõpp
tulemuse saamiseks enamasti pragude/
täkete kohtparandustest ei piisa.
Tapeedi eemaldamiseks poes vahendid olemas. Kui on väga palju kihte ja korralikult seinas kinni ning maha tuleb väga vaevaliselt võib olla targem jätta tapeet seina. Kruntida alküüdkrundiga 2 kihti+ lauspahteldus jne.
12te
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Apr 2020, 18:01

Re: Vanad tapeeditud seinad värvida

Lugemata postitus Postitas 12te »

Veel nõu. Nüüd olen saanud tapeedi seinast maha (päris vaevaline ). :D Tekkisid "ilusad" augud. Osadel ääred nn seina küljest lahti. Kas pean need lahtised osad eemaldama? Samuti ei tea ma kas augud täidan algul ja siis kui sealt pahtel kuivanud, siis terve sein? Või kuidas? Vabandust kui väga rumalad küsimused, aga ei mõista seda tööd :)
An Jei
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Apr 2020, 10:43

Re: Vanad tapeeditud seinad värvida

Lugemata postitus Postitas An Jei »

pinnavigade parandamine, pahteldamine, kruntimine ja siis värvimine.
l72d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Dets 2016, 13:16
On tänatud: 4 korda

Re: Vanad tapeeditud seinad värvida

Lugemata postitus Postitas l72d »

No ei näe neid auke.
Viimistuspahtliga täidad mõnemillimeetrised augud. Kui juba cm sügavune siis midagi muud vaja. Alguses suured augud täis ja siis lauspahteldus jne nagu eelnevalt kirjutatud.
Vasta