MP75 viimistlemine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
MadalEnergia
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 16 Apr 2016, 23:40
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas MadalEnergia »

1) Foorumist sirvimisest meenub soovitus, algaja võiks kasutada üht tüüpi pahtlit - missugust oleks mõistlik kasutada (eelistaksin ise segada)? Kui on rangelt soovituslik kasutada siiski jämedateralist ja peenteralist eraldi, siis missuguseid tooteid? Mõistlik oleks kasutada ühe firma tooteid ja nuumata Knaufi edasi?

2) Knauf soovitab kruntida - Tiefengrund. Pole eriti täheldanud, et seda tehakse. Eeldan, et kruntimine halba ei tee.

3) Kuidas teha nurgatugevdused/nurgakaitseliistud? Kas ma mõtlen üle, kui plaanin aknapalede puhul neid kasutada nö terve ringi peal? Paled on krohvitud. Kas seinte sisenurgad on mõistlik teha?

4) Akrüülidest rääkides, kas on mõni toode mida eelistada/välistada?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Isetegija soovitused/tähelepanekud:

1. Osta valmispahtel. J tähisega vuukidele/nurkadele (olen kasutanud Vivacolori oma); siis suures panges viimistulpahtel peale (Knaufi oma). Kunagi sa veidi kasutatud ka tasuta saadud Weberi mingit pulbrit, pidi ise segama kokku. See oli jama.

2. Pole ise kruntinud, aga olen niiske lapiga seinad üle käinud, et tolm enne pahtli paigaldust maha saada.

3. Välisnurkadesse liistud kindlasti, muudab töö kõvasti lihtsamaks (saab konkreetse ja korrektse nurga tekitada). Müüakse nime all perfonurk või nurgaliist. Sisenurkadesse paberteip. See muudab ka lõpptulemuse vastupidavamaks.

4. Kõige odavamat pole ostnud. Muidu nagu ei oskagi soovitada.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas renxx »

Kes millega harjunud tegema on, Ise teen vaid pulber pahtlitega, weber JS ja LR Fine. Peenphtlid nagu ka näiteks see knaufi fill&finish ei sobi masinlihvimiseks, liiga peen ja ummistab nii lihvija kui tolmuimeja, mis kokku maksvad 2k+ eur ..

Seina kruntimine ning ka lapiga puhastamine on mõttetu tegevus. On tegijaid kes mingil kummalisel põhjusel teevad endale karuteene ja lihvivad krohvitud seina ennem pahteldamist, siis ma saan kruntimisest veel aru. Korralikult krohvitud seinale ikka otse pahtel peale.

Välisnurkadesse alumiiniumnurk, samuti akna ja uksepõskedele, Estprofiil ja Karl Bilder müüb tugevdatud, vähe tummisemaid nurki. Sisenurkadesse paberteibi panemine samuti mõttetu. Kui ei tea täpselt mida teed, siis pigem teed sellega asja hullemaks. Lõpptulemus vastupidavamaks ? Maja vajumist see teip nurkades ära ei hoia.

Akendel kautan Soudali express akrüüli, nurkades Kiilto masa liim, kordi kallim, kuid on tugevam ja elastsem.
MadalEnergia
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 16 Apr 2016, 23:40
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas MadalEnergia »

Ma muidugi plaanisin lihvida küll, sellised õhumulli kohad näiteks välja.
Ehk täpsustad, mis nurkades elastsemat/tugevamat akrüüli kasutad? Seoses sellega paelub veel küsimus, kuidas teha kaldlae(kipsplaat) ja seina liitekoht (MP75)
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas renxx »

Seina ja lae 90kraadi nurkades kasutan kiilto masat. Ilmselt on sul kipsi ja MP75 seina liitekohas väikesed vahed, ehk siis kipsi paigaldades pole otsi nurga alla lõigatud ? Mina tõmbaks kipspinnale vuugipahtliga knaufi klaasfiiber lindi, eesmärk on need vahed seal ära kaotada .. peale viimistluspahtel, lihvimine .. ka siin on omad nõksud, kasutades näiteks 30cm laiusega pahtlilabidat ja peale kruntimist sinna nurka kiilto masa.

Keeruline seletada ja näen, et algajal on seda veel keerulisem nii teostada, et ta seda nurka liiga lainesse ei pahtelda ..
MadalEnergia
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 16 Apr 2016, 23:40
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas MadalEnergia »

Oli isegi arusaadav...

Kipsi hakkan alles paigaldama.

Lainesse pahteldamine oleks hapu variant tõesti
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10777
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MadalEnergia! Nagu aru olen saanud, oled lugenud paljusid minu ja teiste soovitusi/postitusi,aga nende lugemisest pole sul mitte essugi kasu olnud. :( Tuleb välja, et ise ja teised kommentaatorid on oma sõrmeotsakesi klaviatuuri nupukesi vajutades ilmaasjata kulutanud. Kahju ja kurb või vastupidi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10777
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MadalEnergia kirjutas: 02 Veebr 2020, 00:38 Foorumist sirvimisest meenub soovitus, algaja võiks kasutada üht tüüpi pahtlit - missugust oleks mõistlik kasutada (eelistaksin ise segada)?
Mis puutub ise segamisse, siis see on esimene eeldus asi juba eos pekki keerata.
MadalEnergia kirjutas: 02 Veebr 2020, 00:38 Kui on rangelt soovituslik kasutada siiski jämedateralist ja peenteralist eraldi, siis missuguseid tooteid? Mõistlik oleks kasutada ühe firma tooteid ja nuumata Knaufi edasi?
Kahte erineva jämedusega täitetera suuruse pahtli kasutamine on juba teine eeldus asi eos pekki keerata. Põhjustest oled vist lugenud.
MadalEnergia kirjutas: 02 Veebr 2020, 00:38 Knauf soovitab kruntida - Tiefengrund. Pole eriti täheldanud, et seda tehakse. Eeldan, et kruntimine halba ei tee.
Halba ei tee, aga ega midagi hullu ei juhtu ka kui ei krundi. Ise lihvin kipskrohviga tehtud pinnad enne pahteldust nn kaelkirjakuga üle- saab siledama ja tolmuvabama pinna. Idee järgi kui ei ole tehtud just viimase peal siledat aluspinda, siis võiks vähemalt laia pahtlilabidaga risti pinnad üle lükata. Saab suuremad liivaread maha või 60-se liivapaberiga üle käia. Kui liivapaberiga teha, siis võiks enne pahtledama hakkamist pinnad pehme harjaga maha pühkida. Sa muidu ei jõua pärast neid pahtli alla jäävaid liivaterasid ära kiruda.
MadalEnergia kirjutas: 02 Veebr 2020, 00:38 Kuidas teha nurgatugevdused/nurgakaitseliistud? Kas ma mõtlen üle, kui plaanin aknapalede puhul neid kasutada nö terve ringi peal? Paled on krohvitud.
Kui aknalaudu ei tule, siis täisring on mõtetu. Ainuke viga, mis isetegijatel kipub tulema, on randid aknalaua juures olevatel nurkadel ehk ei osata hajutada nurgatugevduse-seina-aknalauda kohtumise nurka.
MadalEnergia kirjutas: 02 Veebr 2020, 00:38 Akrüülidest rääkides, kas on mõni toode mida eelistada/välistada?
Välistusi ei ole ja eelistan kasutada juba mainitud Soudali Expressi.

Mis puutub mõnede eelkommentaatorite poolt mainitud sisenurkadesse paberteibi paigaldust, siis jääks väiksele eriarvamusele. Kui kõik seinad on mingist kivimaterjalist ja krohvitud, siis ise ei ole sisenurkadesse teipi paigaldanud. Mõtetu matejali ja aja raiskamine. Kui ikka kivimaterjalist seina nurka tekib ka ilma teibita pragu, siis on viimane aeg hakata uurima kinnisvaramaaklerite kontakte, kes on huvitatud kiirest käibest.
Paberteipi paigaldan ainult kahe erineva materjali kokkupuute nurkadesse, a´la krohvitud fibosein+kipsplaat(lagi), karkassil kipsplladist vahesein+krohvitud välissein jms.

Ja veel, ära hakka võrdlema kuivsegudest saadava pahtli koguse hinda vs valmispahtel. Need hinnad m2 kohta on õigest kohast ja oskuslikul kauplemisel samad. Poole seina pealt hakata tegema uue koguse kuivpahtlist seguga ei pruugi tulemus alati olla teps mitte sama.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
MadalEnergia
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 16 Apr 2016, 23:40
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas MadalEnergia »

Urmas kirjutas: 05 Veebr 2020, 00:06 MadalEnergia! Nagu aru olen saanud, oled lugenud paljusid minu ja teiste soovitusi/postitusi,aga nende lugemisest pole sul mitte essugi kasu olnud. :( Tuleb välja, et ise ja teised kommentaatorid on oma sõrmeotsakesi klaviatuuri nupukesi vajutades ilmaasjata kulutanud. Kahju ja kurb või vastupidi.
Kordamine on tarkuse ema!

Soovitusi on ka seinast-seina ja siis tulebki kogu infovoo pealt lõplikud järeldused teha... Enda tegemiste jaoks.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas renxx »

Urmas, endale maalritööks ette krohvid, siis ka lihvid krohvitud pinda ? Ma ei saa aru kuidas lihvimine krohvitud pinda muidugi tolmuvabamaks muudab :D Minul õnnestub seinad suht siledaks krohvida, üks kiht rulliga webel RLfine ja edasi juba lihvimine ja krunt + 2 kihti lõppvärvi, tulemus ideaalne.

Pahtlilabidaga seina üle lükkamine on teine asi, seda teen ka ise ..
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1151
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui MP-75 kasutusjuhendit täpselt järgida siis on ainult peenpahtel ja värv vajalik - olen seda ise teinud ja võib öelda, et saavutasin krohviga pea peenpahtli pinna - kergelt üle pahteldus vaid. Kui töö kuni lõppviimstluseni siis tasub teha - muidu mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10777
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: MP75 viimistlemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 09 Veebr 2020, 21:33 Urmas, endale maalritööks ette krohvid, siis ka lihvid krohvitud pinda ? Ma ei saa aru kuidas lihvimine krohvitud pinda muidugi tolmuvabamaks muudab :D
Kaelkirjakuga käin üle ja peale seda ei ole ei tolmu ega liivaterasid. Kaelkirjakul on tolmuimeja taga, see teeb pinna puhtaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta